DO BOJU POLACY!
Jak wiecie zbliża się Euro 2020, do którego nasza reprezentacja bardzo sumiennie się przygotowuje. Robią dla nas naprawdę wiele. W życiu nie zawsze udaje się tylko wygrywać, ale nic nie zastąpi emocji, których dostarczają nam nasze Białoczerwone Orły. Dlatego w podzięce, to MY zróbmy coś dla nich!
Rusza zbiórka, która pozwoli nam wywiesić największe gratulacje i życzenia, w samym centrum stolicy, tak by każdy je zobaczył. Istnieją duże szanse, że baner pojawi się w wielu serwisach informacyjnych w Polsce i na świecie, gdyż jest to naprawdę wyjątkowa i niecodzienna akcja. Baner będzie widoczny dla wszystkich, nawet dla turystów. To tu odbywają się zgromadzenia, manifestację. Niech nasze chłopaki nas usłyszą i wiedzą, że jesteśmy z nimi! Pogratulujmy Robertowi Lewandowskiemu pobicia rekordu, pokażmy, że jesteśmy z niego dumni, że doceniamy, że dzięki niemu o Polsce się mówi!
Jeżeli możecie, dołóżcie cegiełkę, a nasze MEGA gratulacje zawisną w centrum Warszawy! Pokażmy, że Polacy to siła!
Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/ee79h7
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.