Joanna Mazur przetestowała najnowszy model ASICS GEL-KAYANO 28
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Marka ASICS zorganizowała wyjątkowy event z udziałem wyjątkowej ambasadorki Joanny Mazur. Polska biegaczka i paraolimpijka przetestowała na warszawskiej Agrykoli najnowszy model GEL-KAYANO 28.
Buty z serii KAYANO słyną ze stabilizacji podczas biegu, a ich najnowsza odsłona w głównej mierze stawia na komfort, poczucie płynności oraz amortyzację. Pianka FF Blast gwarantuje responsywne odbicie. Nowością jest niskoprofilowa struktura pięty, która poprawia efektywność pracy palców i stabilność biegu. Całość wspiera zaawansowana technologia DYNAMIC DUOMAX, minimalizująca nadmierne przechylanie stopy do wewnątrz.
Podczas spotkania na Agrykoli, Joanna Mazur przetestowała nowy model japońskiej marki. Niewidoma zawodniczka porusza się po bieżni wraz z trenerem i przewodnikiem Michałem Stawickim. Oboje są ze sobą połączeni specjalną taśmą, wzajemnie kontrolując dystans do pokonania.
Z mojej perspektywy najważniejsza podczas biegu jest właśnie stabilizacja. Jest ona gwarancją spokoju oraz pewności siebie. Nie widząc przed sobą podłoża, buty muszą być doskonale sprawdzone i przetestowane. Model GEL-KAYANO 28 stanowi realne wsparcie dla wszystkich biegaczy, a dla mnie jest synonimem zarówno wygody, jak i maksymalnego komfortu. Używam go do treningów biegowych oraz na siłowni. Na zawody muszę natomiast ubierać kolce – powiedziała Joanna Mazur, która będzie reprezentować Polskę na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio.
Utytułowana biegaczka jest multimedalistką mistrzostw świata oraz Europy. Specjalizuje się w biegach krótki i średniodystansowych. Joanna Mazur jest także globalną ambasadorką kampanii Uplifting Minds. ASICS zaprasza osoby z całego świata, aby doświadczyły podnoszącej na duchu mocy sportu i stworzyły społeczność „poruszonych” umysłów. Marka rzuca wyzwanie biegaczom, którzy dzięki platformie „Mind Uplifter™” mogą zbadać swoje samopoczucie psychiczne przed i po treningu, a następnie udostępnić wyniki w mediach społecznościowych za pomocą #UpliftingMinds, co pozwoli zbierać fundusze na rzecz organizacji charytatywnej Mind, zajmującej się zdrowiem psychicznym.
Model ASICS GEL-KAYANO 28 jest dostępny w sprzedaży od 7 czerwca na ASICS.com, Eobuwie.pl, ButyJana.pl i w Sklepach Biegacza.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.