Komunikaty PR

Kobieca siatkówka z prawdziwego zdarzenia powraca do Warszawy

2024-04-02  |  12:45
Biuro prasowe
Kontakt
Sonia Stępień
oLIVE media

ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
s.stepien|olivemedia.pl| |s.stepien|olivemedia.pl
661364817
https://olivemedia.pl/

Liczne sukcesy reprezentacyjne i klubowe sprawiły, że piłka siatkowa stała się niejako sportem narodowym Polaków, a o wypełnionych po brzegi halach i fantastycznej atmosferze mówi się na całym świecie. Mimo to, w naszej stolicy próżno szukać zespołu siatkarskiej ekstraklasy kobiet. Na dobrej drodze do wypełnienia tej luki jest obecnie Klub Kaman Warszawa, który w imponującym tempie pnie się po kolejnych szczeblach rozgrywkowych. Celem zespołu jest awans do I ligi, a w niedalekiej przyszłości wejście do Tauron Ligi. - Warszawscy kibice po latach posuchy spragnieni są siatkówki kobiet z prawdziwego zdarzenia i my zrobimy wszystko, żeby ten głód zaspokoić - zapewnia prezes Kaman Sport Group Maciej Ignatowski.

Siatkówka to dyscyplina, która w ostatnich latach zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność. Co roku dziesiątki zagranicznych siatkarek i siatkarzy przyjeżdżają do Polski, aby występować w naszej lidze, która uważana jest za jedną z najlepszych (o ile nie najlepszą) na świecie. Naszą stolicę w rozgrywkach męskich od lat z powodzeniem reprezentuje Projekt Warszawa, a mecze rozgrywane przez warszawski zespół cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród kibiców. A jak wygląda sytuacja u kobiet?

W najwyższej klasie rozgrywkowej na próżno szukać zespołu ze stolicy. Ostatni mecz żeńskiej ekstraklasy z udziałem warszawskiej drużyny odbył się w 2020 roku za sprawą Wisły Warszawa, która jednak chwilę później przestała istnieć. Sytuację chce odmienić teraz Klub Kaman Warszawa.

Klub Kaman Warszawa przywraca kobiecą siatkówkę z prawdziwego zdarzenia do stolicy

Odpowiedzią na lukę w warszawskim świecie kobiecej siatkówki jest prężnie rozwijający się Klub Kaman Warszawa, który w imponującym tempie przebija się przez niższe szczeble rozgrywkowe. Zarząd Klubu stawia sobie jasny cel – powrót siatkówki na najwyższym poziomie w żeńskim wydaniu do stolicy.

Klub Kaman Warszawa, będący częścią multidyscyplinarnego sportowego projektu Kaman Sport Group, powstał w 2022 roku przy ścisłej współpracy z odnoszącym sukcesy w rozgrywkach młodzieżowych Klubem UKS Atena Warszawa.

Od lat obserwowaliśmy, jak siatkówka zyskuje popularność i jak prężnie rozwija się szkolenie młodzieży w naszym województwie i nie mogliśmy zrozumieć, dlaczego na terenie Warszawy nie ma seniorskiego klubu z prawdziwego zdarzenia. Mówimy przecież o stolicy kraju, w którym siatkówka to sport narodowy! Mamy tutaj mnóstwo bardzo dobrze działających klubów młodzieżowych, które wykonują kawał dobrej roboty i szkolą przyszłe reprezentantki Polski. Dlaczego muszą one często rezygnować ze studiów i wyjeżdżać kilkaset kilometrów stąd do malutkich miejscowości lub do innego kraju, żeby mieć szansę grać w siatkówkę na odpowiednim poziomie? Uważam, że brak żeńskiego klubu z prawdziwego zdarzenia w Warszawie to luka, którą trzeba wypełnić. Sami przez lata graliśmy w siatkówkę, wiemy, z jakimi problemami borykają się kluby, wiemy, czego potrzebują zawodnicy – chcemy stworzyć klub, który zostanie wizytówką Warszawy i liczącym się ośrodkiem na siatkarskiej mapie Polski – powiedział prezes Kaman Sport Group Maciej Ignatowski.

Młoda i ambitna drużyna prowadzona przez trenera Piotra Olenderka zdominowała rozgrywki III Ligi Kobiet i w swoim debiutanckim sezonie pewnie awansowała do wyższej klasy rozgrywkowej. Przed startem rozgrywek drugoligowych zespół dokonał kilku istotnych wzmocnień. Do drużyny dołączyła m.in. Aleksandra Jedut, mająca na swoim koncie występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w barwach Legionovii Legionowo czy Maja Kott – młodzieżowa reprezentantka Polski.

Udało nam się utrzymać trzon zespołu z poprzedniego sezonu, który wzmocniliśmy najbardziej utalentowanymi zawodniczkami z Warszawy i okolic. „Nowe” siatkarki świetnie się wkomponowały, a nam udało się stworzyć bardzo mocną, młodą i ambitną ekipę. Dziewczyny i sztab szkoleniowy ciężko pracują, czego efekty widzimy co tydzień na meczach. Wierzę, że to będzie dla nas wyjątkowy sezon – dodał Maciej Ignatowski.

18 meczów i 18 zwycięstw. KSG Warszawa zdominował rozgrywki ligowe, lecz drużyna i zarząd są wciąż głodni kolejnych sukcesów

Drużyna prowadzona przez trenera Piotra Olenderka w rozgrywkach II Ligi radzi sobie znakomicie. Po 18 kolejkach ma na koncie 18 zwycięstw i pewnym krokiem zmierza po awans do I Ligi. Zespół występujący pod nazwą KSG Warszawa (od Kaman Sport Group) w sezonie 2023/2024 miał okazję zadebiutować także w Pucharze Polski, gdzie również spisał się świetnie, eliminując w II rundzie zespół LTS Legionovii, który na co dzień występuje w wyższej lidze. Nagrodą dla zawodniczek i kibiców była możliwość konfrontacji z jednym z najlepszych klubów w polskiej historii żeńskiej siatkówki – BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. Drużyna z Bielska okazała się zbyt silna i KSG musiało przełknąć gorycz pierwszej porażki w sezonie 2023/2024. Jak się później okazało - była to porażka ze zdobywcą Pucharu Polski.

Bardzo się cieszymy, że za naszą sprawą siatkówka kobiet na najwyższym poziomie wróciła po kilku latach do Warszawy. Zależało nam, żeby pokazać się z dobrej strony, zarówno sportowej jak i organizacyjnej i chyba nam się udało. Po raz pierwszy mieliśmy komplet kibiców na trybunach, co tylko udowodniło nam, że idziemy w dobrym kierunku. Warszawscy kibice po latach posuchy spragnieni są siatkówki kobiet z prawdziwego zdarzenia i my zrobimy wszystko, żeby ten głód zaspokoić. Wierzymy, że już niedługo zespoły z ekstraklasy będą do nas przyjeżdżać regularnie – dodał Maciej Ignatowski.

Siatkarskie święto w Warszawie. KSG organizatorem turnieju półfinałowego o awans do 1. Ligi Kobiet

Rozgrywki II Ligi Kobiet wchodzą w decydującą fazę, której pierwszym etapem po rozgrywkach rundy zasadniczej jest turniej półfinałowy, który odbędzie się w dniach 4-6 kwietnia w Warszawie na obiektach OSiR Mokotów przy ul. Niegocińskiej 2a.  Rywalami KSG będą zespoły z Sędziszowa, Nysy i Polic.

Bardzo się cieszymy, że możemy organizować turniej półfinałowy i przed własną publicznością walczyć o awans do ostatniego etapu rozgrywek. Cel, który sobie stawiamy od początku sezonu, jest jasny - w kolejnym sezonie chcemy grać w 1 Lidze Kobiet i żaden inny wynik nas nie zadowoli. Do tego jeszcze daleka droga i dużo wysiłku, potu i łez do wylania. Jesteśmy jednak na to gotowi i wierzymy, że determinacja i zaangażowanie, które wkładamy od początku sezonu w każdą jednostkę treningową i każdy mecz przyniosą końcowy sukces i powody do dumy nie tylko dla Kaman Sport Group, ale i dla całego miasta - podsumował Maciej Ignatowski.

O Kaman Sport Group  

Organizacja zajmująca się kompleksowym wspieraniem perspektywicznych, wybitnie uzdolnionych młodych sportowców na ich drodze do sukcesu. W ramach programu “Nadzieje Olimpijskie” stworzona przez organizację Fundacja KSG “Olympic Dreams” zapewnia przyszłym mistrzom olimpijskim optymalny rozwój w postaci wsparcia finansowego, merytorycznego, trenerskiego, menedżerskiego, psychologicznego oraz prawnego.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport NIMBUS MIRAI – ASICS stworzył buty biegowe z myślą o ich recyklingu Biuro prasowe
2024-04-25 | 12:30

NIMBUS MIRAI – ASICS stworzył buty biegowe z myślą o ich recyklingu

Wyprodukowane z myślą o zwrocie i recyklingu – marka ASICS przedstawia najnowszy model biegowy NIMBUS MIRAI. Obuwie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby można było
Sport Reportaż „Bayer Full. Dzień z życia Mistrza” tylko w Viaplay!
2024-04-25 | 08:00

Reportaż „Bayer Full. Dzień z życia Mistrza” tylko w Viaplay!

Bayer Leverkusen w kapitalnym stylu zdobył mistrzostwo Niemiec. Dokonał tego po raz pierwszy w swojej historii. Zawodnicy Xabiego Alonso zapewnili sobie tytuł już w połowie kwietnia, na
Sport Zmagania pływackie zawodników Olimpiad Specjalnych na basenie wrocławskiej AWF
2024-04-24 | 17:05

Zmagania pływackie zawodników Olimpiad Specjalnych na basenie wrocławskiej AWF

Radość z rywalizacji i zwycięstwa będą silniejsze od zmęczenia po wyścigu – ponad 120 pływaków z niepełnosprawnościami z Dolnego Śląska weźmie udział w XII

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.