Kobieca siatkówka z prawdziwego zdarzenia powraca do Warszawy
oLIVE media
ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
s.stepien|olivemedia.pl| |s.stepien|olivemedia.pl
661364817
https://olivemedia.pl/
Liczne sukcesy reprezentacyjne i klubowe sprawiły, że piłka siatkowa stała się niejako sportem narodowym Polaków, a o wypełnionych po brzegi halach i fantastycznej atmosferze mówi się na całym świecie. Mimo to, w naszej stolicy próżno szukać zespołu siatkarskiej ekstraklasy kobiet. Na dobrej drodze do wypełnienia tej luki jest obecnie Klub Kaman Warszawa, który w imponującym tempie pnie się po kolejnych szczeblach rozgrywkowych. Celem zespołu jest awans do I ligi, a w niedalekiej przyszłości wejście do Tauron Ligi. - Warszawscy kibice po latach posuchy spragnieni są siatkówki kobiet z prawdziwego zdarzenia i my zrobimy wszystko, żeby ten głód zaspokoić - zapewnia prezes Kaman Sport Group Maciej Ignatowski.
Siatkówka to dyscyplina, która w ostatnich latach zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność. Co roku dziesiątki zagranicznych siatkarek i siatkarzy przyjeżdżają do Polski, aby występować w naszej lidze, która uważana jest za jedną z najlepszych (o ile nie najlepszą) na świecie. Naszą stolicę w rozgrywkach męskich od lat z powodzeniem reprezentuje Projekt Warszawa, a mecze rozgrywane przez warszawski zespół cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród kibiców. A jak wygląda sytuacja u kobiet?
W najwyższej klasie rozgrywkowej na próżno szukać zespołu ze stolicy. Ostatni mecz żeńskiej ekstraklasy z udziałem warszawskiej drużyny odbył się w 2020 roku za sprawą Wisły Warszawa, która jednak chwilę później przestała istnieć. Sytuację chce odmienić teraz Klub Kaman Warszawa.
Klub Kaman Warszawa przywraca kobiecą siatkówkę z prawdziwego zdarzenia do stolicy
Odpowiedzią na lukę w warszawskim świecie kobiecej siatkówki jest prężnie rozwijający się Klub Kaman Warszawa, który w imponującym tempie przebija się przez niższe szczeble rozgrywkowe. Zarząd Klubu stawia sobie jasny cel – powrót siatkówki na najwyższym poziomie w żeńskim wydaniu do stolicy.
Klub Kaman Warszawa, będący częścią multidyscyplinarnego sportowego projektu Kaman Sport Group, powstał w 2022 roku przy ścisłej współpracy z odnoszącym sukcesy w rozgrywkach młodzieżowych Klubem UKS Atena Warszawa.
Od lat obserwowaliśmy, jak siatkówka zyskuje popularność i jak prężnie rozwija się szkolenie młodzieży w naszym województwie i nie mogliśmy zrozumieć, dlaczego na terenie Warszawy nie ma seniorskiego klubu z prawdziwego zdarzenia. Mówimy przecież o stolicy kraju, w którym siatkówka to sport narodowy! Mamy tutaj mnóstwo bardzo dobrze działających klubów młodzieżowych, które wykonują kawał dobrej roboty i szkolą przyszłe reprezentantki Polski. Dlaczego muszą one często rezygnować ze studiów i wyjeżdżać kilkaset kilometrów stąd do malutkich miejscowości lub do innego kraju, żeby mieć szansę grać w siatkówkę na odpowiednim poziomie? Uważam, że brak żeńskiego klubu z prawdziwego zdarzenia w Warszawie to luka, którą trzeba wypełnić. Sami przez lata graliśmy w siatkówkę, wiemy, z jakimi problemami borykają się kluby, wiemy, czego potrzebują zawodnicy – chcemy stworzyć klub, który zostanie wizytówką Warszawy i liczącym się ośrodkiem na siatkarskiej mapie Polski – powiedział prezes Kaman Sport Group Maciej Ignatowski.
Młoda i ambitna drużyna prowadzona przez trenera Piotra Olenderka zdominowała rozgrywki III Ligi Kobiet i w swoim debiutanckim sezonie pewnie awansowała do wyższej klasy rozgrywkowej. Przed startem rozgrywek drugoligowych zespół dokonał kilku istotnych wzmocnień. Do drużyny dołączyła m.in. Aleksandra Jedut, mająca na swoim koncie występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w barwach Legionovii Legionowo czy Maja Kott – młodzieżowa reprezentantka Polski.
Udało nam się utrzymać trzon zespołu z poprzedniego sezonu, który wzmocniliśmy najbardziej utalentowanymi zawodniczkami z Warszawy i okolic. „Nowe” siatkarki świetnie się wkomponowały, a nam udało się stworzyć bardzo mocną, młodą i ambitną ekipę. Dziewczyny i sztab szkoleniowy ciężko pracują, czego efekty widzimy co tydzień na meczach. Wierzę, że to będzie dla nas wyjątkowy sezon – dodał Maciej Ignatowski.
18 meczów i 18 zwycięstw. KSG Warszawa zdominował rozgrywki ligowe, lecz drużyna i zarząd są wciąż głodni kolejnych sukcesów
Drużyna prowadzona przez trenera Piotra Olenderka w rozgrywkach II Ligi radzi sobie znakomicie. Po 18 kolejkach ma na koncie 18 zwycięstw i pewnym krokiem zmierza po awans do I Ligi. Zespół występujący pod nazwą KSG Warszawa (od Kaman Sport Group) w sezonie 2023/2024 miał okazję zadebiutować także w Pucharze Polski, gdzie również spisał się świetnie, eliminując w II rundzie zespół LTS Legionovii, który na co dzień występuje w wyższej lidze. Nagrodą dla zawodniczek i kibiców była możliwość konfrontacji z jednym z najlepszych klubów w polskiej historii żeńskiej siatkówki – BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. Drużyna z Bielska okazała się zbyt silna i KSG musiało przełknąć gorycz pierwszej porażki w sezonie 2023/2024. Jak się później okazało - była to porażka ze zdobywcą Pucharu Polski.
Bardzo się cieszymy, że za naszą sprawą siatkówka kobiet na najwyższym poziomie wróciła po kilku latach do Warszawy. Zależało nam, żeby pokazać się z dobrej strony, zarówno sportowej jak i organizacyjnej i chyba nam się udało. Po raz pierwszy mieliśmy komplet kibiców na trybunach, co tylko udowodniło nam, że idziemy w dobrym kierunku. Warszawscy kibice po latach posuchy spragnieni są siatkówki kobiet z prawdziwego zdarzenia i my zrobimy wszystko, żeby ten głód zaspokoić. Wierzymy, że już niedługo zespoły z ekstraklasy będą do nas przyjeżdżać regularnie – dodał Maciej Ignatowski.
Siatkarskie święto w Warszawie. KSG organizatorem turnieju półfinałowego o awans do 1. Ligi Kobiet
Rozgrywki II Ligi Kobiet wchodzą w decydującą fazę, której pierwszym etapem po rozgrywkach rundy zasadniczej jest turniej półfinałowy, który odbędzie się w dniach 4-6 kwietnia w Warszawie na obiektach OSiR Mokotów przy ul. Niegocińskiej 2a. Rywalami KSG będą zespoły z Sędziszowa, Nysy i Polic.
Bardzo się cieszymy, że możemy organizować turniej półfinałowy i przed własną publicznością walczyć o awans do ostatniego etapu rozgrywek. Cel, który sobie stawiamy od początku sezonu, jest jasny - w kolejnym sezonie chcemy grać w 1 Lidze Kobiet i żaden inny wynik nas nie zadowoli. Do tego jeszcze daleka droga i dużo wysiłku, potu i łez do wylania. Jesteśmy jednak na to gotowi i wierzymy, że determinacja i zaangażowanie, które wkładamy od początku sezonu w każdą jednostkę treningową i każdy mecz przyniosą końcowy sukces i powody do dumy nie tylko dla Kaman Sport Group, ale i dla całego miasta - podsumował Maciej Ignatowski.
O Kaman Sport Group
Organizacja zajmująca się kompleksowym wspieraniem perspektywicznych, wybitnie uzdolnionych młodych sportowców na ich drodze do sukcesu. W ramach programu “Nadzieje Olimpijskie” stworzona przez organizację Fundacja KSG “Olympic Dreams” zapewnia przyszłym mistrzom olimpijskim optymalny rozwój w postaci wsparcia finansowego, merytorycznego, trenerskiego, menedżerskiego, psychologicznego oraz prawnego.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.