Koszalinianie odkrywają regionalne trasy rowerowe z Forum Koszalin
PR Inspiration
Plac Wolnica 13/14
31-060 Kraków
agnieszka.kurczych|prinspiration.pl| |agnieszka.kurczych|prinspiration.pl
507 108 984
www.prinspiration.pl
Wycieczki rowerowe to jedna z form spędzania wolnego czasu i korzystania z wakacyjnej pogody. Wspólne odkrywanie regionalnych tras to pomysł, z którego chętnie korzystają koszalinianie. Cykl bezpłatnych wycieczek z przewodnikiem w ramach kampanii #RoweryNaForum jest na półmetku, a chętnych wciąż przybywa. Kampania odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Koszalina – Piotra Jedlińskiego.
Zarówno mieszkańcy Koszalina oraz okolic, jak i turyści chętnie korzystają z infrastruktury rowerowej miasta. Nic dziwnego, bo jest ona jedną z najlepiej rozwiniętych w Polsce. Sposób na spędzanie wakacyjnych sobót, jakim jest udział w bezpłatnych wycieczkach rowerowych z przewodnikiem, został bardzo pozytywnie przyjęty – nie brakuje chętnych na eksplorowanie regionu na dwóch kółkach. Wycieczkom przewodniczy Paweł Pytaszyński – rowerzysta, prowadzący bloga pedałuję.pl.
Jesteśmy na półmetku naszych wycieczek i bardzo się cieszymy, że zaproponowana przez nas forma aktywnego spędzania czasu spotkała się z takim zainteresowaniem. Do tej pory uczestnicy zwiedzili trzy trasy z aplikacji mobilnej „Rowery na Forum”: przejechali „brzegiem jeziora Jamno”, mieli okazję „zakochać się w Jamnie” oraz poznać trasę „dla fanów przyrody”. A przed nami kolejne wycieczki – aż do końca września – mówi Urszula Lipińska, Dyrektor Forum Koszalin.
Cykliczne wycieczki organizowane są co dwa tygodnie. Kolejna odbędzie się 21 sierpnia i poprowadzi trasą nr 2 – „Poznaj Parnowo”. Zapisy trwają na stronie https://wycieczkiroweroweforum.pl/. Należy pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona.
Aplikacja mobilna
W ramach kampanii #RoweryNaForum Forum Koszalin opracowało innowacyjną aplikację mobilną o tej samej nazwie. Użytkownicy mogą wpisać dystans z punktu A do punktu B, a aplikacja wyznaczy im najlepszą trasę z uwzględnieniem różnych rodzajów szlaków i typów rowerów. W zależności od tego, czy wybrany zostanie rower turystyczny, miejski czy terenowy, użytkownik zobaczy odpowiednią trasę rowerową wraz z opcją nawigowania. Następnie może ją zapisać, by w każdej chwili móc do niej wrócić. Rowerzyści w aplikacji znajdą także 10 tras, opracowanych we współpracy z koszalińskim rowerzystą Piotrem Saweczką, z różnym dystansem i czasem do pokonania oraz zaznaczonymi miejscami wartymi odwiedzenia.
Pomysłodawcą i organizatorem kampanii #RoweryNaForum jest Forum Koszalin. Kampania została objęta patronatem honorowym Prezydenta Miasta Koszalina.
Aplikację „Rowery na Forum” można pobrać:
- z Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.forumKoszalin
- z AppStore: https://apps.apple.com/us/app/rowery-na-forum/id1572459983
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.