Komunikaty PR

Kuźniański półmaraton z mistrzynią olimpijską Justyną Święty – Ersetic

2021-09-15  |  10:40
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Matusik
Adventure Media

Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl

Już po raz szósty lasy Nadleśnictwa Rudy Raciborskie gościły półmaratończyków. W sobotę 11 września odbyła się kolejna edycja Kuźniańskiego Półmaratonu Leśnego RAFAMET. Gościem honorowym imprezy była mistrzyni olimpijska Justyna Święty – Ersetic. Wielkim zaskoczeń okazała się jednak...pogoda, która wyjątkowo dopisała i biegacze przemierzyli trasę w iście letniej aurze. 

Bieg w wyjątkowych okolicznościach przyrody

O tym, że kuźniański półmaraton charakteryzuje wyjątkowa aura lasów Nadleśnictwa Rudy Raciborskie nie trzeba nikomu przypominać. Trasa pośród zieleni, drzew i natury rok rocznie przyciąga biegaczy nie tylko z Polski lecz także spoza jej granic. Tradycyjnie uczestnicy, oprócz biegu głównego wzięli udział w marszu Nordic Walking na 10 km oraz w Kuźniańskiej Leśnej Zadyszce, czyli biegu na 10 km. Jako pierwszy na mecie pojawił się Roberto Dimiccoli, pośród kobiet zaś prym, podobnie jak w roku ubiegłym wiodła Judyta Rębisz. 

- Pierwsze na co muszę zwrócić uwagę to przepiękna pogoda. Dotychczas wydarzenie, oprócz emocji sportowych dostarczało nam także wiele wrażeń...pogodowych. Tym razem aura była łaskawa i obdarzyła uczestników pięknym słońcem. Co więcej, kolejnym pięknym „punktem” było przybycie mistrzyni olimpijskiej Justyny Święty – Ersetic, która wręczała medale – powiedziała Anna Kijek, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Kuźni Raciborskiej. - Podobnie jak w latach ubiegłych, także i tym razem uczestnicy wystartowali w biegu głównym oraz dwóch innych zmaganiach tj. Dyszce z Kija czyli marszu Nordic Walking na 10 km oraz biegu o tej samej długości czyli Kuźniańskiej Leśnej Zadyszce. Łącznie udział wzięło około 200 biegaczy.

Nie mogę tutaj nie wspomnieć o sponsorze głównym naszej imprezy, który także jest bardzo związany z samą Kuźnią Raciborską, czyli firmie RAFAMET S.A. za co serdecznie dziękujemy – dodała Anna Kijek.

Oprócz organizatora imprezy, czyli Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w przygotowanie biegu zaangażowały się Urząd Miast Kuźnia Raciborska i OSP Kuźnia Raciborska. Jak już zostało wspomniane, po raz kolejny półmaraton wsparła także firma RAFAMET S.A., której siedziba mieści się w Kuźni Raciborskiej. Podobnie jak w latach ubiegłych, także i tym razem przewidziano osobną kategorię dla najlepszych pracowników kuźniańskiej Spółki.

-  Gratuluję wszystkim, którzy ukończyli bieg! Chcemy wspierać inicjatywy lokalne, które promują aktywny i zdrowy styl życia. Półmaraton i rajd Nordic Walking a teraz także Kuźniańska Leśna Zadyszka to wydarzenia adresowane do osób w każdym wieku; cieszymy się, że mogliśmy przyłączyć się do ich organizacji. Co więcej, to świetna odskocznia w dobie pandemii. Ludzie chcą brać udział w takich wydarzeniach i korzystać z możliwości spędzania wspólnie czasu – mówił E. Longin Wons, Prezes Zarządu RAFAMET S.A.

Jednym z przedstawicieli firmy RAFAMET S.A., który stanął na podium był Mateusz Głowski, który przemierzył 10 kilometrów w marszu Nordic Walking. - Był to mój pierwszy udział w tego typu imprezie. Dodam też, że wcześniej nie miałem za bardzo styczności z kijkami do Nordic Walking, jednak postanowiłem, że chcę się zmierzyć z tą dyscypliną i tak też zrobiłem. Bardzo też jestem wdzięczny firmie RAFAMET S.A. za to, że wspiera tak istotne wydarzenie. Promocja zdrowego stylu życia, sportu, spędzania wspólnego czasu to coś niesamowicie ważnego i cieszę się, że RAFAMET S.A. aktywnie włącza się w taką formę pomocy – mówił Mateusz Głowski, pracownik Działu Konstrukcji w RAFAMET S.A.

Kolejnymi uczestnikami, tym razem biegu na 10 kilometrów był Marcin Ulman, specjalista konstruktor w RAFAMET S.A. oraz jego żona Danuta Ulman. - Trasa bardzo mi się podobała. Nie ukrywam, były też momenty ciężkie, szczególnie w trakcie biegu pod górkę, jednak cieszę się, że udało mi się pokonać te 10 kilometrów. Pogoda w tym roku dopisała, co jest bardzo ważne. Atmosfera także na najwyższym poziomie. Cieszę się, że nasza firma wspiera to wydarzenie. To ważne, aby stwarzać okazje do spędzania czasu razem, na świeżym powietrzu i w otoczeniu tak pięknej natury – powiedział Marcin Ulman. - To niesamowite, że właśnie takie wydarzenie organizowane jest w Kuźni Raciborskiej! Zawsze to doskonała motywacja do uprawiania sportu i spędzenia tego czasu z osobami z którym łączymy pasję do ruchu. Trasa przepiękna, ale łatwo nie było. Przebiegnięcie wymagało niemałego wysiłku, jednak satysfakcja jaką czuje się po przekroczeniu mety jest bezcenna – dodała Danuta Ulman. 

Medale, koszulki i mistrzyni olimpijska

Jednym z ważniejszych punktów imprezy było przybycie mistrzyni olimpijskiej z Tokio 2020 Justyny Święty – Erseric, która wręczała medale biegaczom półmaratonu. Tego dnia, wielu uczestników wydarzenia miało okazję do rozmowy z wyjątkowym gościem, zrobienia sobie zdjęcia oraz poproszenia o autograf m.in. na koszulce VI Kuźniańskiego Półmaratonu Leśnego RAFAMET. 

No właśnie. Jak co roku, także i tym razem na biegaczy czekała wyjątkowa koszulka oraz pamiątkowy medal nawiązujący do miejsca organizowania imprezy. Na szyjach biegaczy zawisły przestrzenne dzieła o oryginalnym designie. Pamiątki te zostały bardzo dobrze ocenione i z pewnością będą przypominać o leśnym bieganiu w Kuźni Raciborskiej. 

Wszyscy mogli zabrać do domu także inną, nietypową nagrodę, tj. sadzonki drzew rozdawane przez Nadleśnictwo Rudy Raciborskie. Dla zawodników, poza wodą i napojami izotonicznymi, przygotowano także posiłek regeneracyjny. Biegacze chętnie korzystali również z masaży, które wykonywali absolwenci kierunku technik masażysta z elementami fizjoterapii szkoły TEB Edukacja z Raciborza. 

Upominki czekały nie tylko na najlepszych w kategoriach wiekowych i open. Nadleśnictwo Rudy Raciborskie (współorganizator biegu) zadbało o nagrodę dla Pracownika Służb Leśnych, który najszybciej pokona trasę. 

***

RAFAMET S.A.

Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. z Kuźni Raciborskiej jest jednym z kilku na świecie producentów obrabiarek specjalnych do obróbki zestawów kołowych pojazdów szynowych (kolej, metro, tramwaje). Wykonuje również, na jednostkowe zamówienia, wielkogabarytowe obrabiarki specjalistyczne dla odbiorców w sektorach: energetycznym, maszynowym, stoczniowym oraz hutniczym. Udział eksportu w sprzedaży ogółem to około 68-85 proc. Kapitał zakładowy wynosi 43.187.010 zł.

 

* * *

Kontakt:

www.rafamet.com.pl

Magdalena Matusik

magdalena.matusik@adventure.media.pl

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations

www.adventure.media.pl

tel. kom. 690 449 064

tel. 32 724 28 84

fax 32 417 01 70

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Adventure Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju Biuro prasowe
2024-07-03 | 09:00

ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju

Wraz z publikacją raportu zrównoważonego rozwoju za 2023 rok, ASICS ujawnia, jak priorytetowe traktowanie dobrostanu psychicznego i fizycznego pomaga napędzać jego agendę
Sport Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!
2024-07-02 | 12:00

Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!

2 lipca ruszyły zapisy do dziecięcej odsłony charytatywnego biegu Poland Business Run, który odbędzie się 8 września w Krakowie. Najmłodsi pobiegną w Parku Jordana, a 13 000
Sport Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją!
2024-06-26 | 15:00

Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją!

Świętuj początek lata na Pradze Południe i rozpocznij wakacje w doskonałym humorze! W sobotę 29 czerwca przed centrum handlowym Promenada stanie platforma rowerowa Bike Challenge

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.