Komunikaty PR

Lodowisko w Centrum Praskim Koneser ponownie otwarte

2021-02-12  |  15:20
Biuro prasowe
Do pobrania Lodowisko ( 0.07 MB )

Lodowisko na Pradze, w klimatycznej, zrewitalizowanej przestrzeni Centrum Praskiego Koneser, jest znowu otwarte. Z tafli o powierzchni prawie 400 m2, wybudowanej przez firmę Piruet, można korzystać codziennie od 10:00 do 22:00, z niewielkimi wyjątkami. W ciągu dnia obowiązują dwie przerwy techniczne – od 14:30 do 16:00 i od 18:45 do 19:00 – które zapewniają bezpieczną i komfortową zabawę.

Cieszymy się, że mieszkańcy Warszawy mogą ponownie korzystać z aktywności na świeżym powietrzu, w tym z „Praskiej Ślizgawki”. Lodowisko na Placu Konesera to świetny pomysł na wspólną, rodzinną zabawę w otwartej i bezpiecznej przestrzeni pod okiem wykwalifikowanych instruktorów – mówi Tomasz Jędrzejewski, prezes zarządu Piruet sp. z o.o.                              

Jedna sesja jazdy trwa 75 minut, a cena za wejście to 5 zł. Tyle samo kosztuje wypożyczenie łyżew, jeżeli nie dysponuje się własnym sprzętem. Klienci Centrum Praskiego Koneser, po okazaniu paragonu na sumę co najmniej 20 zł, mogą skorzystać z atrakcji bezpłatnie. W dni powszednie, w godzinach 10:15-14:30, dzieci i młodzież do 14. roku życia wejdą na lodowisko pod opieką osoby dorosłej za darmo. Zmotoryzowani natomiast mogą zostawić auto na parkingu – pierwsza godzina gratis. Na „Praskiej Ślizgawce” można również poprawić swoje umiejętności podczas indywidualnych lekcji, które prowadzi wykwalifikowany instruktor. To doskonała okazja dla tych, którzy wcześniej nie próbowali tego sportu, a chcieliby się nauczyć jazdy na łyżwach. Dla szkół i zorganizowanych grup przewidziane są specjalne zajęcia nauki łyżwiarstwa.

Na terenie lodowiska obowiązują wszelkie obostrzenia sanitarne związane z pandemią COVID-19                         – m.in. konieczność zasłaniania nosa i ust oraz zachowywania dystansu w kolejce i w trakcie zabawy. Sprzęt po każdym wypożyczeniu będzie dezynfekowany. Jednocześnie na taflę wejdzie maksymalnie 40 osób.

Więcej informacji na stronie https://koneser.eu/praska-slizgawka/ 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową Biuro prasowe
2024-12-31 | 09:00

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Montis poleca latarkę do biegania Sposób na spalenie świątecznych kilogramów, zwiększenie odporności i wytrzymałości oraz poprawę krążenia, a także humoru. Bieganie
Sport Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
2024-12-31 | 01:00

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego
Sport Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
2024-12-27 | 12:30

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa zawitały do dwóch warszawskich szkół podstawowych - SP 403 i SP 388 - aby podzielić się swoją pasją do sportu i zachęcić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.