Martyna Galant z życiówką na 5km podczas Festiwalu Biegania w Paryżu
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Ponad sto elitarnych biegaczek i biegaczy wzięło udział w imprezach towarzyszących, będących wstępem do maratonu w Paryżu w ramach Festiwalu Biegania organizowanego przez markę ASICS. W biegu na 5 km rekord życiowy (15:48’) ustanowiła Martyna Galant, która finiszowała na 10. miejscu. Na dystansie dwukrotnie dłuższym wystartował również Adam Nowicki (29:54’), który zajął 21. pozycję.
Likina Amebaw z Etiopii zwyciężyła w biegu kobiet na 10 km z oszałamiającym czasem 29:56', bijąc swój aktualny rekord życiowy o ponad minutę, podczas gdy Jemal Yimer z Etiopii zwyciężył w biegu mężczyzn na 10 km, wyrównując swój rekord życiowy – 27:43'. Hagos Gebrhiwet z Etiopii wygrał bieg na 5 km mężczyzn z czasem 13:24', a Caroline Nyaga z Kenii zwyciężyła w biegu pań na 5 km z czasem 14:40'.
W sumie, podczas biegu na dystansie 5 km, który został zatwierdzony przez World Athletics, zawodnicy ustanowili trzy rekordy kraju i 20 rekordów osobistych. Mohamed Ismael z Dżibuti pobił swój własny rekord kraju na 5 km o 2 sekundy, osiągając znakomity wynik 13:32', podczas gdy Nadia Battocletti ustanowiła nowy rekord Włoch na 10 km z czasem 31:19'. Julia Mayer pobiła rekord Austrii na 10 km z czasem 32:28'. Cam Levins wyrównał rekord Kanady w biegu na 10 km mężczyzn z fantastycznym czasem 28:11'.
Ponad stu sportowców, w tym ambasadorzy ASICS z Polski, Martyna Galant (5km) i Adam Nowicki (10km), wzięli udział w wyścigach na 5 km i 10 km, rozpoczynających się i kończących w Palais Royal. Na 2,5-kilometrowej trasie elitarni biegacze wyruszyli na ulice Paryża, inaugurując trzydniowy Festiwal Biegania.
Biegi przyciągnęły tłumy fanów biegania i lokalne ekipy biegowe, które zebrały się w mieście na coroczny weekend maratoński. Wszystkie rekordy osobiste zostały osiągnięte przez sportowców, noszących buty ASICS z nowej serii METASPEED PARIS, która obejmuje modele METASPEED SKY PARIS i METASPEED EDGE PARIS. Buty łączą w sobie zaawansowane technologie ASICS i wspierają biegaczy, którzy dążą do nowych, osobistych rekordów. Są również wynikiem rygorystycznego procesu projektowania i testowania, prowadzonego przez Instytut Nauki i Sportu ASICS w japońskim Kobe, z udziałem wielu zewnętrznych testerów oraz ponad stu elitarnych sportowców z całego świata.
Zawody w Paryżu to perfekcyjnie zorganizowany event z najlepszymi biegaczami na świecie. Czerpię z tego sporo pozytywnych emocji i cieszę się, że mogę być częścią globalnej, wyjątkowej społeczności. Gratuluję Martynie znakomitego wyniku. Nowe METASPEED SKY PARIS spisały się doskonale – mimo mocno mokrego i śliskiego asfaltu z dość ostrymi zakrętami – powiedział Adam Nowicki.
Nasze modele zostały zaprojektowane w taki sposób, aby każdy biegacz mógł stać się jeszcze szybszy. Wersja inspirowana nadchodzącymi igrzyskami w Paryżu jest najbardziej innowacyjna z dotychczasowych. Nowe METASPEED SKY PARIS i METASPEED EDGE PARIS zostały ulepszone w kluczowych aspektach w porównaniu do swoich poprzedników. Przede wszystkim, oba buty zostały odchudzone o około 22 g. Ta znaczna redukcja wagi sprawia, że zapewniają biegaczom uczucie lekkości i sprężystości – dodał Rohan van der Zwet, Senior Marketing Product Manager w ASICS Europe.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.