MicoCup wraca do gry! Mała ekstraklasa w Brzegu Dolnym
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Przed nami 4. edycja turnieju MicoCup. Najlepsze akademie piłkarskie zagrają tradycyjnie w Brzegu Dolnym w ostatni weekend września. To dwa dni sportowych emocji, 10 drużyn z całej Polski i 150 utalentowanych piłkarzy na jednym stadionie.
Obrońcą tytułu jest Legia Warszawa, która przed rokiem wyprzedziła Jagiellonię Białystok i AP Brzeg Dolny – gospodarza turnieju. Wszystkie trzy drużyny z podium biorą oczywiście udział także w tegorocznych rozgrywkach. Dołączają do nich czołowe akademie piłkarskie z całej Polski: Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Miedź Legnica, Ślęza Wrocław, Lech Poznań, AP Reissa Poznań i Pogoń Szczecin.
MicoCup 2020 rozegrany zostanie w systemie ligowym, czyli każdy z każdym. – Ze względu na system nasze rozgrywki nazywamy małą ekstraklasą – mówi Robert Woźniak, prezes firmy Micoled, która jest sponsorem tytularnym turnieju. – Młodzi piłkarze dają z siebie wszystko, dzięki czemu mecze stoją na wysokim poziomie i są atrakcyjne dla oka. Turniej przebiega w atmosferze dobrej zabawy i pasji do sportu. Przed nami wielkie święto piłki w Brzegu Dolnym – zapowiada.
Turniej (kategoria wiekowa U13) potrwa od 26 do 27 września (sobota i niedziela). Mecze będą rozgrywane jednocześnie na dwóch boiskach stadionu miejskiego przy ul. Kolejowej 1. Każdy mecz potrwa 25 minut. Drużyny składają się z bramkarza i 8 zawodników w polu. O kolejności w tabeli zdecyduje liczba punktów. Przyznane zostaną także nagrody indywidualne: dla najlepszego zawodnika turnieju, króla strzelców i najlepszego bramkarza.
Jak co roku ambasadorem MicoCup jest Jakub Słowik – bramkarz drużyny występującej w 1. lidze japońskiej, mający za sobą epizody w reprezentacji kraju. Tegoroczną edycję wspierają także dwaj zawodnicy urodzeni w Brzegu Dolnym, dziś grający w Ekstraklasie: Kornel Osyra z Podbeskidzia Bielsko-Biała i Dawid Abramowicz z Wisły Kraków. – Przebieg ich kariery dowodzi, że droga na najwyższy szczebel rozgrywek w Polsce może prowadzić przez Brzeg Dolny. Mamy nadzieję, że młode talenty biorące udział w naszym turnieju wybiją się równie wysoko – mówi Robert Woźniak z Micoled.
Kornel Osyra to obrońca, który ma za sobą występy w reprezentacji Polski U19. – Turnieje takie jak MicoCup to wspaniała okazja do zdobywania bezcennego doświadczenia i ogrywania się na początkowym etapie kariery. To ważne dla rozwoju każdego talentu. Udział w takich rozgrywkach może zaprocentować w przyszłości – twierdzi.
MicoCup 2020 jest organizowany z udziałem kibiców – z zachowaniem wszystkich wymaganych i niezbędnych środków ostrożności. Przed wizytą na stadionie warto zapoznać się z zasadami DOSTĘPNYMI TUTAJ.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.