Nowe uchwyty rowerowe od marki Hama. W sam raz na wiosnę
Producent wprowadził do swojej oferty cztery modele praktycznych uchwytów do jednośladów z odmiennymi rodzajami mocowania do kierownic i pasujące do smartfonów o różnych rozmiarach. Fani dwóch kółek powinni być zadowoleni nawet podczas jazdy w długiej trasie w deszczu.
Sezon rowerowy lada moment startuje. Czas więc pomyśleć nie tylko o swojej ukochanej maszynie, ale o dodatkowych gadżetach, ułatwiających cieszenie się z pokonywania kolejnych kilometrów. No właśnie, co zrobić z telefonem w trakcie przejażdżki? Najlepiej nie chować go w kieszeni odzieży, bo tracimy wtedy szansę na ciągłe i wygodne obsługiwanie go podczas jazdy oraz obserwowanie powiadomień czy wyznaczonej trasy na Google Maps. Dlatego producent Hama uzupełnił swoje portoflio o cztery modele uchwytów rowerowych na smartfon o czarnej kolorystyce – każdy o nieco innych funkcjach i przeznaczony dla innych urządzeń oraz potrzeb rowerzystów.
Pierwsza propozycja to uchwyt rowerowy dla smartfonów o szerokości od 5 do 9 cm. Instaluje się go do kierownicy jednośladu w prosty sposób za pomocą zacisku i śruby, zaś telefon jest mocowany przy użyciu szczęk z możliwością indywidualnej regulacji w podanym wyżej zakresie. Ciekawą funkcją jest możliwość dowolnego obrotu o 360 stopni i ustawienia urządzenia w pozycji pionowej lub poziomej dzięki kulowemu przegubowi. Telefon jest zabezpieczony dzięki gumie, a w każdej chwili można go szybko zdjąć z uchwytu, za co odpowiada specjalny przycisk. Można w nim umieścić smartfony w etui. Co istotne, uchwyt pasuje do kierownic o średnicy do 3 cm. Jego sugerowana cena detaliczna wynosi 99 zł.
Następny z uchwytów jest przeznaczony dla smartfonów o szerokości od 6 do 8 cm i wysokości 13-15 cm. Pasuje do kierownic o średnicy od 2 do 3,5 cm. Montaż do drążka kierownicy przebiega łatwo i sprawnie dzięki gumowej opasce z możliwością indywidualnego dopasowania. Telefon mocujemy bezpiecznie dzięki stabilnemu osadzeniu krawędzi w silikonowych paskach, a sam ten materiał absorbuje wstrząsy w trakcie jazdy po nierównym terenie. Producent wycenił ten model na 49 zł.
Jeszcze innym rozwiązaniem, przydającym się szczególnie na długich wyprawach z ryzykiem oberwania chmury, jest wodoszczelny uchwyt o nazwie Slim. Niestraszne są mu krople deszczu i zachlapanie. Pasuje do większości smartfonów o szerokości do 8 cm i wysokości do 16 cm. Średnica otworu przez który można wsunąć telefon to 4 cm. Instalowany do kierownicy jest ponownie przy użyciu zacisku i śruby. Został wykonany z wytrzymałego nylonu, a przezroczysty przód futerału pozwala na klarowne obserwowanie ekranu i wyświetlanych na nim treści czy powiadomień.
Ostatnią i najbardziej zaawansowaną propozycją od marki Hama jest również wodoszczelny uchwyt Multi, pełniący dodatkowo funkcję pełnowartościowego futerału. Powstał z myślą o smartfonach o szerokości do 8 cm i wysokości do 16 cm. Średnica otworu, przez który da się umieścić telefon wynosi w tym przypadku 4 cm. I tutaj przezroczysty przód futerału daje nam możliwość uważnego patrzenia na ekran. Uchwyt można obracać w zakresie 360 stopni. Materiał wykonania to tworzywo sztuczne, które maksymalnie chroni urządzenie w środku przed wilgocią i kroplami deszczu. W dodatku w futerale nie zabrakło kieszonki, w której można schować portfel, kable, drobne przedmioty czy powerbank. Uchwyt może się też pochwalić osłoną przeciwsłoneczną. Producent zadbał też o specjalny otwór na kabel USB.
Cena dwóch ostatnich modeli uchwytów zostanie podana wkrótce na oficjalnej stronie producenta https://pl.hama.com. Tam też można zapoznać się ze wszystkimi szczegółami prezentowanych produktów.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.