Nowe uchwyty rowerowe od marki Hama. W sam raz na wiosnę
Producent wprowadził do swojej oferty cztery modele praktycznych uchwytów do jednośladów z odmiennymi rodzajami mocowania do kierownic i pasujące do smartfonów o różnych rozmiarach. Fani dwóch kółek powinni być zadowoleni nawet podczas jazdy w długiej trasie w deszczu.
Sezon rowerowy lada moment startuje. Czas więc pomyśleć nie tylko o swojej ukochanej maszynie, ale o dodatkowych gadżetach, ułatwiających cieszenie się z pokonywania kolejnych kilometrów. No właśnie, co zrobić z telefonem w trakcie przejażdżki? Najlepiej nie chować go w kieszeni odzieży, bo tracimy wtedy szansę na ciągłe i wygodne obsługiwanie go podczas jazdy oraz obserwowanie powiadomień czy wyznaczonej trasy na Google Maps. Dlatego producent Hama uzupełnił swoje portoflio o cztery modele uchwytów rowerowych na smartfon o czarnej kolorystyce – każdy o nieco innych funkcjach i przeznaczony dla innych urządzeń oraz potrzeb rowerzystów.
Pierwsza propozycja to uchwyt rowerowy dla smartfonów o szerokości od 5 do 9 cm. Instaluje się go do kierownicy jednośladu w prosty sposób za pomocą zacisku i śruby, zaś telefon jest mocowany przy użyciu szczęk z możliwością indywidualnej regulacji w podanym wyżej zakresie. Ciekawą funkcją jest możliwość dowolnego obrotu o 360 stopni i ustawienia urządzenia w pozycji pionowej lub poziomej dzięki kulowemu przegubowi. Telefon jest zabezpieczony dzięki gumie, a w każdej chwili można go szybko zdjąć z uchwytu, za co odpowiada specjalny przycisk. Można w nim umieścić smartfony w etui. Co istotne, uchwyt pasuje do kierownic o średnicy do 3 cm. Jego sugerowana cena detaliczna wynosi 99 zł.
Następny z uchwytów jest przeznaczony dla smartfonów o szerokości od 6 do 8 cm i wysokości 13-15 cm. Pasuje do kierownic o średnicy od 2 do 3,5 cm. Montaż do drążka kierownicy przebiega łatwo i sprawnie dzięki gumowej opasce z możliwością indywidualnego dopasowania. Telefon mocujemy bezpiecznie dzięki stabilnemu osadzeniu krawędzi w silikonowych paskach, a sam ten materiał absorbuje wstrząsy w trakcie jazdy po nierównym terenie. Producent wycenił ten model na 49 zł.
Jeszcze innym rozwiązaniem, przydającym się szczególnie na długich wyprawach z ryzykiem oberwania chmury, jest wodoszczelny uchwyt o nazwie Slim. Niestraszne są mu krople deszczu i zachlapanie. Pasuje do większości smartfonów o szerokości do 8 cm i wysokości do 16 cm. Średnica otworu przez który można wsunąć telefon to 4 cm. Instalowany do kierownicy jest ponownie przy użyciu zacisku i śruby. Został wykonany z wytrzymałego nylonu, a przezroczysty przód futerału pozwala na klarowne obserwowanie ekranu i wyświetlanych na nim treści czy powiadomień.
Ostatnią i najbardziej zaawansowaną propozycją od marki Hama jest również wodoszczelny uchwyt Multi, pełniący dodatkowo funkcję pełnowartościowego futerału. Powstał z myślą o smartfonach o szerokości do 8 cm i wysokości do 16 cm. Średnica otworu, przez który da się umieścić telefon wynosi w tym przypadku 4 cm. I tutaj przezroczysty przód futerału daje nam możliwość uważnego patrzenia na ekran. Uchwyt można obracać w zakresie 360 stopni. Materiał wykonania to tworzywo sztuczne, które maksymalnie chroni urządzenie w środku przed wilgocią i kroplami deszczu. W dodatku w futerale nie zabrakło kieszonki, w której można schować portfel, kable, drobne przedmioty czy powerbank. Uchwyt może się też pochwalić osłoną przeciwsłoneczną. Producent zadbał też o specjalny otwór na kabel USB.
Cena dwóch ostatnich modeli uchwytów zostanie podana wkrótce na oficjalnej stronie producenta https://pl.hama.com. Tam też można zapoznać się ze wszystkimi szczegółami prezentowanych produktów.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.