Oto, dlaczego warto zamontować na kierownicę roweru uchwyt na telefon
Dni robią się coraz krótsze, ale lato jeszcze nas nie opuściło. Pogoda przez co najmniej miesiąc będzie pozwalała na relaks przy dłuższych wycieczkach rowerowych. A skoro tak, warto zastanowić się nad sprawieniem sobie praktycznego uchwytu na smartfon, mocowanego na kierownicę jednośladu.
Telefon zabieramy ze sobą praktycznie wszędzie i jesteśmy z nim nierozłączni, także podczas kręcenia kilometrów na rowerze. Jednak przy dłuższej wycieczce chowanie go w kieszeni spodni, koszulki czy kurtki staje się problematyczne. Można ratować się uchwytem na smartfon na rzep, przyczepianym do ramienia. Ale takie rozwiązanie nie sprawdza się, gdy chcemy co chwilę po niego sięgać i sprawdzać np. trasę wycieczki poprzez GPS. Dlatego najrozsądniej jest zainwestować w uchwyt na telefon, instalowany na kierownicy naszych ukochanych dwóch kółek.
Podpowiadamy, czym się kierować przy jego wyborze. Szczególnie, że po chłodniejszym sierpniu aura na nowo zaczęła dopisywać. A jeśli wierzyć długoterminowej prognozie pogody, październik zapowiada się wyjątkowo ciepło oraz słonecznie.
Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rozmiar uchwytu, czyli rozstaw elementów do mocowania telefonu. Np. silikonowy uchwyt rowerowy od marki Hama pasuje do mnóstwa smartfonów dostępnych na rynku, czyli o szerokości od 6 do 8 cm i wysokości od 13 do 15 cm. Trzeba koniecznie też pamiętać o dostosowaniu uchwytu do grubości kierownicy, tak żeby dało się go stabilnie zamocować (opisywany wyżej model pasuje do kierownic o średnicy 2-3,5 cm). Telefon umieszcza się tutaj na jego krawędziach w silikonowych paskach. Materiał ten jest wytrzymały i sprawia, że cały uchwyt jest niepodatny na ślizganie i ruszanie się w trakcie jazdy. Absorbuje także wszelkie wibracje na nierównościach terenu. Montuje się go w banalny sposób do drążka kierownicy dzięki gumowej opasce z możliwością indywidualnego dopasowania. I już jesteśmy w stanie szybko spoglądać na ekran telefonu w każdej dowolnej chwili.
A jakie są jeszcze inne sposoby mocowania uchwytów do kierownicy? Można je instalować w prosty sposób za pomocą zacisku i śruby, a sam smartfon przyczepia się, stosując szczęki z możliwością indywidualnej regulacji w konkretnym zakresie. Przydatną funkcjonalnością jest możliwość dowolnego obrotu o 360 stopni i ustawienia urządzenia w orientacji poziomej albo pionowej za pomocą kulowego przegubu.
Gdy uwielbiamy naprawdę długie wycieczki rowerowe na szosówce, gravelu, góralu czy rowerze trekkingowym, w każdej chwili może nas złapać ulewa. Dlatego warto rozważyć kupno modelu wodoszczelnego, w którym telefon umieszcza się w pokrowcu z foliową przezroczystą osłonką przeciwko refleksom słonecznym (często posiada on kieszonki do upchnięcia dodatkowych gadżetów, takich jak kable, portfel, słuchawki dokanałowe czy powerbank). Ryzyko zachlapania czy zawilgoceni przestaje wtedy być problemem.
Warto podkreślić, że bez problemu też znajdziemy takie rozwiązanie konstrukcyjne, które pozwolą na łatwe i błyskawiczne wyjęcie etui z uchwytu jednym ruchem dłoni i kliknięciem.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.