Premiera dokumentu „Uplifting Trails Border to Border Lesotho”
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Czterech ambasadorów globalnej społeczności ASICS FrontRunner, wraz z lokalnym przewodnikiem, 10 października 2021 r. z sukcesem podjęło terenowe wyzwanie, pokonując południowoafrykańskie pasmo górskie Lesotho. Biegacze w ciągu siedmiu dni pokonali w sumie 250 km. Marka ASICS przygotowała specjalny dokument „Uplifting Trails Border to Border Lesotho”, podsumowujący ich zmagania z wymagającym terenem, przewyższeniami oraz zmęczeniem zarówno fizycznym, jak i psychicznym.
Od łez, po radosne świętowanie – film pokazuje spektrum emocji związanych z pokonaniem dystansu maratońskiego codziennie, przez siedem dni z rzędu. Eksponuje również nierozerwalną więź pomiędzy biegaczami i podnoszącą na duchu moc, jaką bieganie ma dla ciała oraz umysłu. Czterech członków ASICS FrontRunner z Wielkiej Brytanii, RPA i Norwegii połączyło siły z lokalnym olimpijczykiem, Tstotangiem Maine, aby przedostać się przez pasmo górskie Lesotho, znane z wysokich wzniesień oraz wymagającego terenu.
To była prawdziwa przygoda życia. Dała mi wiele satysfakcji, a także skłoniła do wielu refleksji. Cały zespół doświadczył niesamowitych wzlotów, niewyobrażalnych upadków i ogromnego poczucia dumy podczas ukończenia tej biegowej wyprawy – powiedział Edward Clarkson, ambasador ASICS FrontRunner z Wielkiej Brytanii.
Film dokumentalny powstał przy współpracy z Iconic Agency. Premiera na kanale YouTube ASICS Europe odbędzie się we wtorek, 1 lutego o godz. 19:00:
https://www.youtube.com/watch?v=J8FUUzSMGlE
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.