Puchar Świata we wspinaczce w Wuijang: Polak Marcin Dzieński z dużymi szansami
oLIVE media
ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
s.stepien|olivemedia.pl| |s.stepien|olivemedia.pl
661364817
https://olivemedia.pl/
Chińskie Wujiang szykuje się na niesamowite emocje sportowe. Już w najbliższy weekend odbędą się tam pierwsze w tym sezonie zawody z cyklu Pucharu Świata we wspinaczce sportowej. Pełna determinacji polska reprezentacja będzie miała okazję stawić czoła wyzwaniom na międzynarodowej arenie. Nasz kraj w Chinach będzie reprezentował m.in. obecny Mistrz Polski Marcin Dzieński.
Puchar Świata we wspinaczce sportowej to zawody, które przyciągają najlepszych sportowców z całego globu, a także jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu miłośników tej dyscypliny. Pierwsze w tym sezonie spotkanie na najwyższym szczeblu odbędzie się w Wujiang w dniach 12-14 kwietnia.
Do zawodów zgłosiły się 234 osoby z całego świata, w tym m.in. z Hiszpanii, Japonii, Irlandii czy Stanów Zjednoczonych. Wspinacze wezmą udział w konkurencjach prowadzenie oraz wspinaczka na czas.
Polskę reprezentować będzie sześcioro sprinterów - jeden zawodnik i pięć zawodniczek. Wśród kobiet w biało-czerwonych barwach wystąpią zawodniczka z Lublina, reprezentantka Kaman Sport Group Patrycja Chudziak, siostry Kałuckie, Aleksandra Mirosław oraz Anna Brozek.
W rywalizacji mężczyzn szansę na zdobycie medalu ma obecny Mistrz Polski, zawodnik AZS AT Tarnów Marcin Dzieński. W marcu podczas LOTTO Pucharu Europy, który rozegrał się w Lublinie, popularny “Rambo” popisał się wyjątkową szybkością i zajął trzecie miejsce, pokonując 15-metrową ściankę w czasie 5,29 sekundy. Tym razem również rodacy pokładają ogromne nadzieje w sukcesie podopiecznego KSG “Olympic Dreams”.
Finały konkurencji “na czas” kobiet i mężczyzn rozpoczną się w sobotę 13 kwietnia o godzinie 19:30 czasu lokalnego, czyli o godzinie 13:30 czasu polskiego. Polska delegacja będzie liczyć na wsparcie kibiców zarówno na miejscu, jak i tych oglądających z całego świata. Relację z biegów będzie można śledzić na żywo na kanale YouTube IFSC Europe.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.