RakReaton – lecimy po milion kilometrów!
Bierzesz udział w wyzwaniu i zastanawiasz się, czy Twoje zaangażowanie przynosi efekty? Jak najbardziej! Widząc, że akcja dopiero nabiera tempa i z każdym dniem rośnie grono dołączających do RakReatonu, organizatorzy zdecydowali o przedłużeniu społecznej rywalizacji. Dzięki temu 100 tysięcy złotych trafi na leczenie dzieci chorych na nowotwory w klinice Przylądek Nadziei.
Początkowo wyzwanie miało trwać do końca września, jednak udało się zebrać ok. trzy czwarte z założonego celu. W październiku więc jest jeszcze szansa, aby dobiegać, dochodzić i dojeździć w RakReatonie brakujące kilometry.
- Energia, jaką udało się nam razem stworzyć, jest niepowtarzalna. Wiemy, że możemy razem zdziałać jeszcze dużo dobrego dla dzieciaków walczących z rakiem. Aby nie zmarnować dotychczasowego zaangażowania ponad 6000 ludzi, postanowiliśmy przedłużyć RakReaton na październik aż osiągniemy nasz cel. Nie ustajemy w wysiłkach i mobilizacji, a do wyzwania dołączają kolejne osoby. Skończymy w momencie, gdy nasz licznik pokaże milion kilometrów! – mówi Przemek Pohrybieniuk, prezes zarządu Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, pomysłodawcy RakReatonu, jednego z elementów Kampanii Złotej Wstążki.
Udział w wyzwaniu jest prosty i nic nie kosztuje, potrzebne jest zainstalowanie w swoim telefonie komórkowym aplikacji Activy, która jest możliwa do pobrania na https://rakreaton.activy.app/pl w sklepie Google Play lub AppStore. Pomocny w tej kwestii będzie także specjalnie przygotowany film instruktażowy: https://youtu.be/Vd-ZmH8wD2o. Można się zaangażować, wybierając 2 rodzaje wysiłku fizycznego – bieg, do którego zaliczane są także spacery, jogging czy nordic walking, lub jazda na rowerze.
Partnerami RakReatonu są: Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, której fundatorem jest Totalizator Sportowy i Grupa IMPEL. Partnerem Technologicznym jest Activy.
JAK TO DZIAŁA?
- Ściągasz aplikację Activy z Google Play lub AppStore, rejestrujesz się i 1 września dołączasz do otwartego wyzwania pod nazwą „RakReaton – ratujemy dzieci chore na raka”. Sam wybierasz rodzaj aktywności: może to być bieganie (spacer, jogging i nordic walking też się tutaj liczą!) i jazda na rowerze.
- Możesz połączyć swoje konto z aplikacjami: Strava, Garmin Connect lub Polar Flow. Trasy będą zapisywane dopiero od momentu zsynchronizowania kont.
- Ruszasz się, kiedy masz ochotę. Nigdzie nie deklarujesz swoich zamiarów, nikt nie będzie Cię sprawdzał, ale pamiętaj, że im więcej Twojej aktywności, tym lepszy wynik ogólnego wyzwania.
- Jeśli chcesz, możesz dzielić się swoimi postępami z wyzwania w mediach społecznościowych, koniecznie dodając do wpisu #zlotawstazka i #rakreaton.
- Możesz wpłacić „wpisowe” na konto Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Ten krok nie jest obowiązkowy, bo udział w wyzwaniu jest bezpłatny. To ma być zabawa ze świadomością, że w ten sposób wspierasz dzieci chore na nowotwory, ale będzie nam miło, jeśli dołożysz swoją cegiełkę w postaci dowolnej wpłaty.
- Weź udział w wydarzeniu na Facebooku, w którym będziemy na bieżąco informować
o tym, co dzieje się w wyzwaniu i u uczestników. - Za udział w akcji otrzymasz dyplom.
- Dołącz do RakReatonu w dowolnym czasie do uzbierania miliona kilometrów. Podczas trwania wyzwania zaproś znajomych i rodzinę do wzięcia udziału razem z Tobą.
Szczegółowy regulamin RakReatonu dostępny na www.zlotawstazka.pl.
O kampanii
Wrzesień to światowy miesiąc świadomości nowotworów dziecięcych, a symbolem jego obchodów jest złota wstążka, która nawiązuje do najcenniejszego kruszcu i reprezentuje największą wartość – zdrowie dzieci.
W Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” od niemal 30 lat wspieramy małych pacjentów, którzy stają do walki o zdrowie i życie. Wierzymy, że każde dziecko powinno mieć realną szansę na wyzdrowienie i możliwie szybki powrót do szczęśliwego dzieciństwa. Z tego powodu zainicjowaliśmy Kampanię Złotej Wstążki. Chcemy zwiększyć świadomość onkologii dziecięcej w całej Polsce i zaangażować jak najwięcej osób, firm i instytucji we wsparcie skutecznego leczenia dzieci chorych na nowotwory.
www.zlotawstazka.pl, www.naratunek.org

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Anna Dec: Klimat się zmienia i w tym roku wybitnie to widać. Musimy być przygotowani na różne warunki pogodowe na wakacjach
Pogodynka przyznaje, że tegoroczne lato jest wyjątkowo kapryśne. Prognozy wskazują, że w najbliższych tygodniach upały będą się przeplatać z chłodem, burzami i obfitymi opadami deszczu. Taka zmienna pogoda nie powinna nas jednak całkowicie zniechęcać do aktywności na świeżym powietrzu. Zdaniem Anny Dec trzeba korzystać z uroków lata i niezależnie od tego, czy świeci słońce, czy też pada, tak organizować czas wolny, by nie siedzieć w domu.
Problemy społeczne
Stres w życiu zawodowym może działać destrukcyjnie. O profilaktykę muszą zadbać zarówno pracownicy, jak i pracodawcy

Co czwarty Polak doświadcza w pracy wysokiego lub bardzo wysokiego stresu, a trzech na czterech pracowników znajduje się w stresowej sytuacji zawodowej przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badań Instytutu Psychologii Stresu. Najwyższy poziom częstego stresu dotyczy kobiet i pracowników powyżej 55. roku życia. To grupy najbardziej narażone na poczucie przeciążenia obowiązkami zawodowymi, co odbija się na ich zdrowiu fizycznym i psychicznym, a w kontekście społecznym niesie ze sobą poważne skutki ekonomiczne. W Unii Europejskiej stres zabija rocznie nawet 10 tys. osób.
Gwiazdy
Maciej Dowbor: Ostatnio kupiłem zdalnie sterowane motorówki dla córki. Ten wspólnie spędzony czas pozwala oderwać dzieci od smartfonów

Zdaniem prezentera nawet niepozorny gadżet może pomóc w budowaniu relacji ze swoimi pociechami i tworzeniu pięknych wspomnień. On sam przekonał się o tym, kiedy jego siedmioletnia córka chętnie zaczęła się bawić małymi, zdalnie sterowanymi motorówkami. Teraz kolekcja systematycznie się powiększa, a w zabawie bierze udział cała rodzina.