Rekordowy ASICS World Ekiden 2020 – niemal 40 tysięcy biegaczy z całego świata
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
ASICS World Ekiden 2020, czyli maratońska, wirtualna sztafeta w czasach globalnej pandemii, połączyła miłośników sportu z całego świata. Sześcioosobowe zespoły w dn. 11-22 listopada miały za zadanie pokonać dystans maratonu biegnąć, maszerując lub poruszając się na wózkach inwalidzkich. Łącznie, w inauguracyjnym biegu wystartowało 38 565 osób reprezentujących 13 602 drużyny z ponad 179 krajów.
Uczestnicy przeznaczyli na aktywność fizyczną w sumie ponad 27 tysięcy godzin, pokonując dystans 277 045 km, co odpowiada co najmniej sześciu wycieczkom dookoła równika. Wszystkie zespoły, które ukończyły wyścig, mogą sprawdzić uzyskane wyniki w globalnej tabeli liderów dostępnej za pośrednictwem strony Race Roster.
Za nami pierwsza edycja wyjątkowego biegu, który został przeprowadzony w wyjątkowych okolicznościach. Pandemia skutecznie ogranicza kontakty międzyludzkie, dlatego cieszymy się, że tak wiele osób wzięło udział w ASICS World Ekiden, uzyskując namiastkę prawdziwego współzawodnictwa – powiedział Yasuhito Hirota, prezes i dyrektor operacyjny ASICS.
Organizacja wirtualnej sztafety była efektem globalnych badań prowadzonych przez japońską markę. Wykazały one wzrost popularności biegania w trakcie społecznej kwarantanny przy jednoczesnym spadku poczucia współzawodnictwa. ASICS rzucił wyzwanie biegaczom z całego świata, aby wspólnie pokonali maraton w jak najkrótszym czasie. Ideą biegu nie jest jednak rywalizacja sama w sobie, a przełamywanie społecznych oraz sportowych barier w czasach globalnej pandemii.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.