Relacja: Grand Prix Polskiej Organizacji Darta w Tarnowie Podgórnym
Martyna Dziopak
Good One PR
ul. Edwarda Jelinka 38
01-402 Warszawa
martyna.dziopak|goodonepr.pl| |martyna.dziopak|goodonepr.pl
739060588
www.goodonepr.pl
Dart, czyli gra w rzutki, staje się w Polsce coraz bardziej popularną dyscypliną, o czym świadczy rosnąca społeczność wokół tego sportu i coraz więcej profesjonalnych zawodów. Od 8 do 10 marca w Hotelu 500 w Tarnowie Podgórnym, nieopodal Poznania, miała miejsce 3. i 4. edycja Turniejów Grand Prix Polskiej Organizacji Darta, podczas której odbył się także turniej kwalifikacyjny do Superbed Poland Darts Masters 2024. Weekend z dartem przyciągnął do hotelu ok. 270 zawodników.
Dart to gra, której celem jest trafianie lotkami w tarczę zawieszoną na ścianie według ustalonych zasad. Rozrywka ta wywodzi się z tradycji lokalowej i jest kojarzona głównie z krajami wyspiarskimi oraz ze Stanami Zjednoczonymi, choć niektóre źródła wskazują, że sport ten uprawiali już wieki temu wojownicy, którzy szukali sposobu na zagospodarowanie czasu pomiędzy kolejnymi bitwami. Przez ostatnie lata z niezobowiązującej atrakcji towarzyszącej weekendowym wyjściom do pubów gra w darta przerodziła się w profesjonalny sport, który przyciąga coraz większą liczbę zawodników oraz sympatyków śledzących kolejne rozgrywki.
W Polsce dart pozostaje wciąż niszową dyscypliną, jednak z roku na rok społeczność entuzjastów darta rośnie w dynamicznym tempie. Powiększa się liczba profesjonalnych organizacji skupionych wokół tego sportu, jak i mapa turniejów i rozgrywek o lokalnym i międzynarodowym zasięgu. O rosnącej popularności darta świadczy chociażby fakt, że największe ogólnopolskie zawody odbywają się zwykle przy komplecie publiczności.
Duże emocje podczas turnieju w Tarnowie Podgórnym
Jedną z najbardziej znanych organizacji działających w naszym kraju jest Polska Organizacja Darta. To właśnie pod jej skrzydłami odbyły się w ostatni weekend Ogólnopolskie Turnieje Grand Prix. Od 8 do 10 marca, w należącym do grupy J.W. Construction Hotelu 500 w Tarnowie Podgórnym, odbywały się kolejne turnieje rankingowe i kwalifikacyjne w różnych kategoriach. Wzięło w nich udział w sumie ok. 270 zawodników z całej Polski.
Piątek należał do najbardziej emocjonujących dni weekendowych rozgrywek. To właśnie 8 marca miał miejsce turniej kwalifikacyjny do PDC Superbet Poland Darts Masters 2024. To jedno z najważniejszych wydarzeń w roku dla społeczności darta, które odbędzie się już w czerwcu w Gliwicach. Po piątkowych zmaganiach finalnie weźmie w nim udział Sebastian Białecki. W dniu święta wszystkich kobiet przeprowadzony został także turniej w kategorii deblowej kobiet, w którym zwyciężyła para Aleksandra Walczuk wraz z Weroniką Bądaruk.
Przez całą sobotę odbywał się turniej III Grand Prix Polski w kategorii męskiej i żeńskiej, a także II Grand Prix Juniorów. W tym dniu pierwsze trzy miejsca wśród mężczyzn zdobyli: Krzysztof Kciuk, Sebastian Białecki oraz Artur Podsada i Mirosław Grudziecki. Na podium w turnieju kobiet znalazły się: Aleksandra Grzesik-Żyłka, Karolina Olczyk oraz Ewelina Modrzejewska i Weronika Bądaruk. Z kolei wśród najmłodszych zawodników najlepsi byli: Jakub Malczewski, Franciszek Kalinka oraz Michał Sanecki i Kazimierz Pawłowski.
Niedzielna walka w kategoriach pań i panów toczyła się o zwycięstwo w turnieju IV Grand Prix Polski. Zgodnie z wynikami końcowymi zwycięzcami zostali w kategorii męskiej kolejno: Tytus Kanik, Krzysztof Engel oraz Witold Lewandowski i Mirosław Grudziecki. Natomiast w kategorii żeńskiej pierwszy trzy miejsca należały do: Renaty Słowikowskiej, Eweliny Modrzejewskiej, oraz Aleksandry Białeckiej i Małgorzaty Markowskiej.
Zwycięzcy zawodów w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe.
- Nasz hotel kolejny raz gości uczestników rozgrywek w darta. Z roku na rok przybywa zarówno samych uczestników, jak i emocji związanych z turniejowymi potyczkami. Cieszymy się, że możemy być tego częścią. Dart jest naprawdę ciekawą dyscypliną gromadzącą wokół siebie wartościową społeczność zawodników, której rozwój śledzimy z ogromną sympatią - mówi Anna Operacz, Dyrektor Hotelu 500 w Tarnowie Podgórnym, należącym do Grupy J.W. Construction.
J.W. Construction to jeden z największych i najbardziej znanych polskich deweloperów mieszkaniowych z ponad 30-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Firma może pochwalić się liczbą ponad 35 tysięcy sprzedanych mieszkań oraz ponad 600 domów w Warszawie, Katowicach, Łodzi, Gdyni, Krakowie, Poznaniu i Szczecinie, a także poza krajem. W portfolio JWC znajdują się także nieruchomości aparthotelowo-komercyjne, jak Wola Invest czy Jerozolimskie Invest w Warszawie oraz obiekty hotelowe: kompleks Czarny Potok Resort&Spa w Krynicy Zdroju, Hotel Dana w Szczecinie czy sieć Hoteli 500 nad Zegrzem, w Tarnowie Podgórnym oraz w Strykowie. J.W. Construction ma także w swojej grupie kapitałowej własną spółkę wykonawczą oraz fabrykę w Tłuszczu. Więcej informacji na temat firmy oraz aktualnie realizowanych inwestycji można znaleźć na stronie www.jwc.pl.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.