Rugbiści Lechii Gdańsk gotowi na rozpoczęcie sezonu
Inntu
ul. Traugutta 115C
80-226 Gdańsk
alina.geniusz|inntu.pl| |alina.geniusz|inntu.pl
531 150 022
www.inntu.pl
W najbliższy weekend, 15 i 16 sierpnia 2020 r., odbędzie się inauguracja nowego sezonu Ekstraligi Rugby. Biało-zieloni zawodnicy Lechii Gdańsk sezon rozpoczną od meczu ze Skrą Warszawa.
Pierwszy mecz gdańszczanie zagrają 15 sierpnia ze Skrą Warszawa. Spotkanie odbędzie się w Bemowskim Ośrodku Piłki Nożnej w Warszawie. Następnie ich rywalem będzie Sparta Jarocin, z którą zmierzą się 23.08 w Jarocinie. Przed własną publicznością gdańska drużyna zaprezentuje się w III kolejce. 29 sierpnia o godzinie 13.00, podejmie Orkana Sochaczew.
- Celujemy w górną część tabeli – mówi Jurij Buchało, gdański szkoleniowiec. - Chcemy wrócić do czasów, w których Lechia była na mistrzowskich torach. Zaangażowanie zawodników jest bardzo wysokie, co pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.
Nowi zawodnicy w biało-zielonych barwach
RC Lechia Gdańsk w nadchodzącym sezonie może liczyć na wsparcie nowych zawodników. Od pierwszego meczu w zespole Lechii zagra Vitalii Orlov, zawodnik z bardzo bogatą przeszłością w lidze rosyjskiej. Na boisku zobaczymy także Patryka Ćwieka, uniwersalnego zawodnika ataku. Klub pozyskał również dwóch zawodników z RPA. Są to Brandon Venter oraz Jeffrey Erasmus, świetnie wyszkoleni, z bogatym doświadczeniem, którzy zagrają na kluczowych pozycjach łącznika ataku i obrońcy. Do drużyny powrócili Adrian Sajdowski, Oskar Zieliński, Tomasz Rokicki i Alan Maszota. Zespół wzmocnią również młodzi zawodnicy: Jerzy Wojnicz i Piotr Ziomek.
Nowi zawodnicy to nie jedyne wzmocnienie drużyny. Klub zatrudnił Mirosława Babiarza, trenera przygotowania motorycznego, który doświadczenie w pracy ze sportowcami zdobywał m.in. w Stanach Zjednoczonych.
- Dołączają do nas zawodnicy świetnie wyszkoleni technicznie - komentuje Szymon Kulesza, odpowiedzialny w gdańskim klubie za transfery – Dużym wsparcie będzie także współpraca z Mirkiem Babiarzem. Liczymy na jego bogate doświadczenie.
Informacje o RC Lechia Gdańsk
RC Lechia Gdańsk to jeden z najstarszych i najbardziej utytułowanych klubów rugby w Polsce. Powstał w 1956 roku. Drużyna 13 razy była mistrzem kraju, 12 razy triumfowała w rozgrywkach Pucharu Polski, zdobyła 31 medali Mistrzostw Polski. Zajmuje pierwsze miejsce w tabeli wszech czasów ekstraligi i nieprzerwanie od 1958 r. gra na najwyższym szczeblu rozgrywek.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.