Rusza Centrum Biegowe ASICS – wirtualne spotkania z ekspertami
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Bieganie zyskało na znaczeniu szczególnie w czasach pandemii. Stało się nie tylko odskocznią od codziennych wyzwań, ale również doskonałym sposobem na utrzymanie balansu pomiędzy duchem a ciałem. Centrum Biegowe ASICS jest miejscem, w którym można zdobyć niezbędną wiedzę potrzebną do świadomego uprawiania sportu. Bezpłatne, wirtualne spotkania z ekspertami rozpoczną się na początku lipca i potrwają do końca września.
Centrum Biegowe ASICS jest pierwszą taką inicjatywą japońskiej marki w Polsce. Dedykowana platforma online będzie źródłem wiedzy i cennych wskazówek zorientowanych między innymi na odpowiedzialnym treningu, właściwej regeneracji, diecie czy doborze sprzętu do własnych potrzeb.
Przede wszystkim będzie to jednak miejsce, w którym będzie można umówić się na bezpłatną, indywidualną konsultację z trenerem biegowym, specjalistą produktowym, fizjoterapeutą, dietetykiem oraz podologiem. Wszystkie spotkania odbędą się online.
Centrum Biegowe ASICS jest naszą odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się świata. Sport to już nie tylko ruch, ale zdecydowanie więcej. Rośnie nasza świadomość na temat metod treningowych, odpoczynku czy samego sprzętu. Z drugiej strony, pandemia wymusiła na markach adaptację do nowej rzeczywistości. Chcemy być jeszcze bliżej wszystkich entuzjastów biegania, zachęcić niezdecydowanych, dzielić się pozytywnymi emocjami, doświadczeniem oraz korzyściami, które wynikają z ruchu w myśl naszego hasła „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Aktywność fizyczna jest ważna jak nigdy wcześniej – powiedział Maciej Razik, przedstawiciel ASICS Polska.
Każdy z nas biega inaczej i trenuje w inny sposób. Ponadto, odpowiednio dobrany sprzęt przekłada się na jakość treningu. Na rynku nie brakuje zaawansowanych technologicznie produktów, ale kluczem do sukcesu jest ich właściwy dobór, tym bardziej że świadoma decyzja zmniejsza ryzyko kontuzji. Jako marka odpowiedzialna społecznie, w tym roku realizujemy szczególną misję w zakresie kształtowania odpowiednich postaw w wymagających czasach pandemii – dodał Daniel Bogacki z ASICS Polska, drugi z pomysłodawców projektu.
Inauguracja Centrum Biegowego ASICS nastąpiła podczas wirtualnej konferencji prasowej. Zapisy na spotkania ze specjalistami będą prowadzone na stronie www.centrumbiegoweasics.pl od 1 lipca br. Platforma będzie dostępna do końca września.
Eksperci:
Trenerzy biegowi – Weronika Zielińska / Kacper Piech
Dietetyk – Katarzyna Biłous
Podolog – Sylwia Pospieszna
Fizjoterapeuta – Łukasz Kłos
Specjaliści produktowi – Kacper Kościelniak / Bartłomiej Kusiak
Więcej informacji:
www.centrumbiegoweasics.pl

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Sylwia Bomba: Przez 10 lat odchudzałam się bezskutecznie. Potrafiłam codziennie biegać 15 km albo w ogóle nie jeść
Influencerka od lat mierzy się z insulinoopornością. Zanim jednak trafiła na odpowiednich specjalistów i podjęła właściwe leczenie, jej waga wciąż stała w miejscu – mimo stosowania restrykcyjnych diet i morderczych treningów. Dopiero trafna diagnoza i wdrożenie odpowiedniej diety pozwoliła Sylwii Bombie zrzucić 30 kg.
Problemy społeczne
Na rynku nieruchomości rośnie popularność rewitalizacji. Odnowa dotyczy nie tylko zabytkowych budynków, ale też dawnych terenów poprzemysłowych

Rewitalizacja byłych terenów przemysłowych i budynków jest kluczowym aspektem zrównoważonego rozwoju miejskiego i szansą na zachowanie dziedzictwa kulturowego. Jak podkreślają eksperci Deloitte’a, prawidłowo przeprowadzona rewitalizacja może pobudzić do życia dany obszar miasta i zwiększyć jego atrakcyjność inwestycyjną. Poprawi też jakość życia mieszkańców.
Transport
Wypadki pod wpływem alkoholu częściej powodują młodzi kierowcy. Sytuację poprawiają kontrole prędkości oraz stanu trzeźwości kierujących

Najczęściej do picia i wsiadania za kierownicę przyznają się osoby, które nie ukończyły jeszcze 20. roku życia – informuje Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, opierając się na dostępnych statystykach i badaniach opinii społecznej. Między innymi z tego powodu ważna jest prewencja oraz systematyczne kontrole stanu trzeźwości kierowców. W ub.r. w Polsce doszło do 1201 wypadków drogowych, których sprawcami były osoby pod wpływem alkoholu. Zginęły w nich 154 osoby.