Ruszyły zapisy na 19. Półmaraton Warszawski i New Balance Bieg na Piątkę!
Ruszyły zapisy na pierwsze biegi organizowane przez Fundację „Maraton Warszawski” w 2025 roku. Będą to 19. Półmaraton Warszawski i New Balance Bieg na Piątkę - oba odbędą się w niedzielę 30 marca. Sukcesy sportowe i frekwencyjne z upływającego roku sprawiają, że organizatorzy liczą na jeszcze większe zainteresowanie i dalszy rozwój „biegowego boomu” w naszym kraju. Pierwsi potwierdzeni uczestnicy wystrzelili niczym z bloków startowych i zaczęli rejestrować się na biegi zaledwie kilka minut po starcie zapisów!
Ruszamy po rekordową frekwencję! Mamy już pierwszych biegaczy
Zapisy na biegi ruszyły w poniedziałek 2 grudnia i już pierwsze godziny udowodniły, że niektórzy biegacze wprost nie mogą się doczekać kolejnych wyzwań! Wszyscy zainteresowani mają już możliwość zarejestrowania się na jeden z dwóch biegów: półmaraton na dystansie 21,097 km oraz New Balance Bieg na Piątkę na dystansie 5 km. Pierwszy dystans to oczywiście wyzwanie dla nieco bardziej doświadczonych biegaczy, którzy nie boją się wyzwań i niejeden bieg mają już za sobą.
Towarzyszący Bieg na Piątkę to z kolei doskonała okazja dla początkujących, aby rozpocząć swoją przygodę z biegami ulicznymi, choć oczywiście znajdą się i tacy, którzy będę wykręcać na tym dystansie rekordowy wynik i tym samym udowadniać, że systematyczna praca popłaca. Po pierwszym dniu zapisów na oba biegi zarejestrowało się łącznie dwa tysiące osób. Jednym z głównych celów dla organizatorów jest przebicie tegorocznej frekwencji 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego, w którym udział wzięło prawie 13,5 tysięcy biegaczy.
„W 2023 roku frekwencja Półmaratonu Warszawskiego dorównała tej sprzed pandemii, a w tym roku pobiliśmy historyczny rekord. Jesteśmy na fali wznoszącej i chcemy wykorzystać ten doskonały czas tak efektywnie, jak tylko możemy. Warszawa stała się bijącym sercem biegającej Polski – niezwykle cieszy nas wzrost zainteresowania bieganiem i coraz wyższe liczby nie tylko w stolicy, ale i całym kraju. Liczymy, że w 2025 roku pobijemy kolejne rekordy, zaczynając od rekordowej frekwencji 19. Półmaratonu Warszawskiego!” – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.
Ambitne plany dotyczą nie tylko półmaratonu, ale także biegu towarzyszącego na 5 km, od którego często rozpoczyna się masa wspaniałych biegowych przygód.
- To już siódmy rok współpracy New Balance z Fundacją "Maraton Warszawski" i czwarta edycja New Balance Biegu Na Piątkę! Rosnąca z roku na rok frekwencja pokazuje, że wiosną w Warszawie atmosfera i warunki do biegania są świetne, niezależnie od tego, czy ktoś zaczyna tu swoją przygodę z bieganiem, czy nastawia się na solidne ściganie. Zgodnie z ideą naszej kampanii Run Your Way staramy się, aby nie tylko wszyscy uczestnicy, lecz również kibice wspominali pozytywnie ten weekend i mieli motywację na kolejne miesiące – mówi Franciszek Romański, CEE Sports Marketing Manager w New Balance.
Kolejny rok to kolejna edycja #BiegamDobrze
Start zapisów wiążę się również z istotną kwestią – rozpoczęciem kolejnej edycji akcji #BiegamDobrze, w ramach której biegacze organizują zbiórki na rzecz wybranych fundacji pomocowych. Od lat „pomarańczowi biegacze” wyróżniają się na tle innych uczestników swoim zaangażowaniem oraz innymi niż wszystkie, bo pomarańczowymi, numerami startowymi. Ciężko przegapić biegaczy wspierających Fundację Spartanie Dzieciom, którzy przemierzają kolejne dystanse w stroju legendarnych Spartan, oraz Fundację „Rak’n’Roll. Wygraj Życie!”, która skupia wokół siebie ogromną liczbę uczestników i zawsze przygotowuje atrakcje dla kibiców i biegaczy w specjalnie wyznaczonych strefach.
Już od pierwszych dni uczestnicy mogą zakładać własne zbiórki, a za osiągnięcie określonego celu finansowego otrzymają wyjątkowy, pomarańczowy numer startowy, podkreślający ich bieg w słusznej sprawie. To alternatywa dla tradycyjnego trybu zapisów – polegającego na samodzielnym wniesieniu opłaty startowej. Im szybciej zostanie założona dana zbiórka, tym więcej czasu na zebranie jak najwyższej kwoty, dlatego organizatorzy zachęcają do wczesnego zaangażowania w akcję #BiegamDobrze. W ciągu doby od rozpoczęcia zapisów założono ponad 150 zbiórek!
- 11. rok akcji #BiegamDobrze to kolejna okazja, by zamienić każdy trening i finalnie start w realną pomoc dla potrzebujących. To nie tylko bieg i przygotowania, ale przede wszystkim misja wspierania fundacji, które zmieniają świat na lepsze. Pomarańczowe numery startowe symbolizują zaangażowanie, empatię i gotowość do działania – każdy uczestnik jest bohaterem, który łączy pasję z niesieniem dobra. Dołącz do #BiegamDobrze i pokaż, że razem możemy więcej, bo w słusznej sprawie biegnie się lżej!” – mówi Magda Skrocka, COO Fundacji „Maraton Warszawski”.
Nie zwlekaj i zapisz się już dziś!
Na biegi można rejestrować się za pomocą strony https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl
Strona biegu – zawierająca regulamin oraz więcej informacji to: https://polmaratonwarszawski.com/
Pierwszy próg cenowy dla Półmaratonu obowiązuje do końca grudnia i wynosi 180 zł. Dla biegu na 5 km – New Balance Biegu na Piątkę opłata wynosi 79 złotych – ta cena obowiązywać będzie do końca stycznia.
Już niebawem w sklepie FMW pojawi się możliwość zakupu voucherów prezentowych na start na wybranym dystansie, także maratońskim, na który zapisy ruszają już 10 grudnia! Idealny prezent pod choinkę dla zapalonych biegaczek i biegaczy? Oto on!
Nowy sezon i nowy Panel Biegacza!
Rejestracja na biegi w 2025 roku odbywa się przez nowy Panel Rejestracji.
- Mamy nadzieję, że nowa strona będzie Wam służyć i przypadnie Wam do gustów. Pierwszego dnia zapisów formularz zgłoszeniowy wypełniło prawie 3 tysiące osób. Poprosiliśmy biegaczy o wypełnienie ankiety. Aż 1/3 użytkowników udzieliła odpowiedzi, to bardzo reprezentatywna grupa. Ocena funkcjonalności wynosi 4,5 w sali 1-5. Dziękujemy za merytoryczne odpowiedzi i cieszymy się, że mogliśmy zaproponować Wam nową stronę! Śledzimy zgłaszane uwagi i zapraszamy do odświeżonego systemu – mówią przedstawiciele Fundacji „Maraton Warszawski”.
Wiosna startuje w Warszawie 30 marca! Nie możecie tego przegapić! Wybierzcie swój dystans oraz tryb – charytatywny lub tradycyjny – i pobiegnijcie z nami po kolejny rekordowy rok!
Zapisy trwają na: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.
Finanse
Wciąż niewielkie finansowanie wsparcia psychicznego przez państwo. Usługi terapeutyczne są dziś głównie prywatne
Co czwarty Polak przynajmniej raz w ciągu swojego życia zmaga się z poważnym kryzysem zdrowia psychicznego. Może więc on statystycznie dotyczyć każdej polskiej rodziny – przypomina Fundacja Pomagam.pl. Problemem jest wciąż niskie finansowanie wsparcia psychicznego i psychiatrycznego przez państwo oraz słaba wiedza o zdrowiu psychicznym. Organizacja zwraca uwagę, że świadomość problemu może uwolnić ogromny potencjał wzajemnego wsparcia.
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.