Komunikaty PR

Stolica Dolnego Śląska zostanie opanowana przez strzelców

2024-04-17  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Sonia Stępień
oLIVE media

ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
s.stepien|olivemedia.pl| |s.stepien|olivemedia.pl
661364817
https://olivemedia.pl/

Już niedługo Wrocław stanie się świadkiem niezwykłej rywalizacji. Do walki w I Rundzie Pucharu Polski staną wybitni strzelcy z całego kraju. Swoje umiejętności zaprezentują między innymi przyszli reprezentanci Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu -  Julia Piotrowska (WKS Śląsk Wrocław) i Maciej Kowalewicz (TS Gwardia Olsztyn).

I Runda Pucharu Polski w strzelectwie odbędzie się w dniach 18-21 kwietnia na terenie strzelnicy WKS Śląsk Wrocław. To jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych dla wszystkich polskich strzelców. Do rywalizacji zgłosiło się 332 juniorów i seniorów z całej Polski. Doświadczeni sportowcy będą mogli sprawdzić się w konkurencjach karabinowych i pistoletowych. 

Swoje umiejętności podczas zawodów zaprezentuje m.in. wybitna strzelczyni, reprezentantka Kaman Sport Group Julia Piotrowska, która podczas marcowych Mistrzostw Europy w Gyor zdobyła srebrny medal w karabinie pneumatycznym. 

W kategorii mężczyzn zawalczy m.in. zawodnik TS Gwardii Olsztyn Maciej Kowalewicz. Na początku kwietnia podczas zawodów Pucharu Wiosny podopieczny KSG “Olympic Dreams” zdobył złoto w rywalizacji w karabinie dowolnym 60 strzałów leżąc i ustanowił nowy rekord Polski. Oboje zawodników wywalczyło już kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Druga i trzecia runda Pucharu Polski odbędą się wiosną w Bydgoszczy oraz latem w Ustce Lędowo. Dobre starty i pozycje zawodników zdobyte podczas kolejnych rund zapewnią im kwalifikacje do Finału Pucharu Polski, który zaplanowano na drugą połowę roku. 

I Puchar Polski we Wrocławiu organizowany jest przez Sekcję Strzelecką Wojskowego Klubu Sportowego „Śląsk” Wrocław. Zawody odbędą się przy ulicy Świątnickiej 36. Wstęp dla publiczności będzie bezpłatny. Wyniki turnieju będzie można śledzić na stronie www.wyniki-sius.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: oLIVE media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową Biuro prasowe
2024-12-31 | 09:00

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Montis poleca latarkę do biegania Sposób na spalenie świątecznych kilogramów, zwiększenie odporności i wytrzymałości oraz poprawę krążenia, a także humoru. Bieganie
Sport Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
2024-12-31 | 01:00

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego
Sport Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
2024-12-27 | 12:30

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa zawitały do dwóch warszawskich szkół podstawowych - SP 403 i SP 388 - aby podzielić się swoją pasją do sportu i zachęcić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.