Komunikaty PR

Tenisowa nowość od marki ASICS – SOLUTION SPEED FF2

2020-12-10  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.19 MB )

ASICS wprowadza na rynek nowy model butów do tenisa – SOLUTION SPEED FF2. Ich elastyczność sprawia, że są przeznaczone na wszystkie nawierzchnie. Testy przeprowadzone w instytucie marki w japońskim Kobe wykazały, że obuwie poprawia dynamikę na korcie i jest jeszcze lżejsze od swojego poprzednika.

Model ASICS SOLUTION SPEED FF2 został ulepszony o technologie podeszwy środkowej – FLYTEFOAM i FLYTEFOAM PROPEL, które zapewniają możliwie najbardziej miękką oraz lekką amortyzację. Z kolei zupełnie nowe rozwiązanie GRIP redukuje ryzyko poślizgu podczas dynamicznego startu, dając tenisistom poczucie pewności, że nie utracą kontroli bez względu na nawierzchnię, po której się poruszają.

Dla każdego gracza szczególnie istotną rolę podczas meczu lub treningu pełni umiejętna i szybka zmiana kierunku ruchu. Japoński producent dodatkowo rozwinął technologię TWISTRUSS o przód stopy, aby zwiększyć poczucie komfortu w trakcie dynamicznych zmian pozycji na korcie. Ponadto, podczas testów butów w Instytucie Sportu i Nauki ASICS, tenisiści wykazywali się większą mobilnością oraz szybkością, startując z pozycji wyjściowej. Za ten obszar odpowiada ulepszona technologia SPEED FF.

Nowy model butów sprawił, że na korcie czuję się jeszcze lżejszy i szybszy. Długo grałem we wcześniejszej wersji SOLUTION SPEED FF, będąc przekonanym, że trudno będzie poprawić te obuwie. Na korcie czuję też zdecydowanie lepszą przyczepność. Bez względu na to, jak szybko zmienię kierunek, jestem pewien, że obuwie wytrzyma – powiedział belgijski tenisista, David Goffin.

Jako japońska marka, kierujemy się hasłem „Kaizen”, które oznacza „ciągłe doskonalenie” wszystkich produktów, które wprowadzamy na rynek. Odbyliśmy wiele konsultacji z zawodowymi graczami, którzy zasygnalizowali nam, że swoją przewagę budują dzięki szybkości na całym korcie. Postanowiliśmy więc uczynić nasze nowe buty jeszcze lżejszymi, szybszymi i bardziej elastycznymi. Jesteśmy przekonani, że nasz cel udało się osiągnąć – dodała Rene Zandbergen, szefowa działu innowacji obuwia tenisowego w ASICS Europe.

SOLUTION SPEED FF2 jest efektem intensywnych badań nad mechaniką tenisa. W przeciwieństwie do biegania, które głównie polega na przemieszczaniu się po liniach prostych, tenis wymaga dużo bardziej wymagających ruchów. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego obuwia, dostosowanego do stylu gry. Naszym zadaniem jest nieustanny rozwój i osiąganie wyższego poziomu wraz z każdą premierą. Buty do tenisa sprzedajemy od 1952 roku, natomiast style gry cały czas ewoluują, na każdym szczeblu sama gra stała się bardziej siłowa. Pozostajemy zaangażowani w tworzenie najbardziej zaawansowanego obuwia, aby wspierać zawodników niezależnie od ich umiejętności – dodał Tatsuya Ishikawa, główny badacz w Instytucie Sportu i Nauki ASICS.

W nowym modelu po raz pierwszy podczas Australian Open wystąpią tacy tenisiści, jak David Goffin, Alex de Minaur oraz Jennifer Brady. W Europie buty będą dostępne w cenie 150,00 euro od 15 stycznia 2020 roku na stronie www.asics.com/tennis. W Polsce, będzie można je nabyć w cenie 630,00 zł w serwisach https://strefatenisa.com.pl/ oraz https://www.protenis.com.pl/.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju Biuro prasowe
2024-07-03 | 09:00

ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju

Wraz z publikacją raportu zrównoważonego rozwoju za 2023 rok, ASICS ujawnia, jak priorytetowe traktowanie dobrostanu psychicznego i fizycznego pomaga napędzać jego agendę
Sport Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!
2024-07-02 | 12:00

Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!

2 lipca ruszyły zapisy do dziecięcej odsłony charytatywnego biegu Poland Business Run, który odbędzie się 8 września w Krakowie. Najmłodsi pobiegną w Parku Jordana, a 13 000
Sport Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją!
2024-06-26 | 15:00

Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją!

Świętuj początek lata na Pradze Południe i rozpocznij wakacje w doskonałym humorze! W sobotę 29 czerwca przed centrum handlowym Promenada stanie platforma rowerowa Bike Challenge

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.