Komunikaty PR

Transmisja z Karowej i 100-lecie Rajdu Polski w Motowizji

2021-06-16  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Kowalska
Face it

Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl
Do pobrania docx ( 0.38 MB )

W najbliższy weekend, od 18 do 20 czerwca czeka nas święto każdego fana sportu motorowego - 77. ORLEN Rajd Polski. Jubileuszowa impreza, obchodząca swoje setne urodziny, wymaga najlepszej możliwej oprawy, którą zapewni Motowizja, patron medialny Rajdu.

W 1921 roku sześć załóg ruszyło w trasę z Warszawy do Białowieży i z powrotem do Warszawy. Tak rozpoczęła się historia drugiego najstarszego rajdu na świecie po Rajdzie Monte Carlo. Od tamtej pory wiele się zmieniło, ale wciąż Rajd Polski to jedne z najważniejszych tego typu zawodów w naszym kraju i jedne z najważniejszych na świecie.

77. edycja ORLEN Rajdu Polski ponownie będzie rundą FIA ERC oraz ProfiAuto RSMP, co oznacza bogatą listę startową, obfitującą w nazwiska ze ścisłego topu. Z numerem jeden pojedzie zwycięzca ostatniej edycji, dwukrotny rajdowy mistrz Europy Aleksiej Łukjaniuk. W gronie faworytów zdecydowanie znajdują się także zawodnicy znani z rajdowych mistrzostw świata - Andreas Mikkelsen oraz Craig Breen. Obaj startowali w Rajdzie Polski kiedy była to runda WRC, Fin ją nawet w 2016 roku wygrał.

Z całą kawalkadą przyjezdnych powalczy krajowa czołówka z Mikołajem Marczykiem na czele. Mistrz Polski z 2019 rozpoczął sezon od objęcia prowadzenia w klasyfikacji generalnej ProfiAuto RSMP na litewskich szutrach. Swój szesnasty start w krajowym klasyku zaliczy Grzegorz Grzyb - więcej razy w Rajdzie Polski brali udział jedynie Marek Ryndak i Krzysztof Hołowczyc.

Bazą rajdu ponownie będą Mikołajki, a rywalizacja będzie się toczyć głównie na szutrowych odcinkach specjalnych Warmii i Mazur. Głównie, ponieważ z okazji stulecia Rajdu Polski przygotowano wyjątkowe wyzwanie. W niedzielę załogi udadzą się w drogę do Warszawy, gdzie zakończy się 77. ORLEN Rajd Polski na kultowej ulicy Karowej.

Sytuacja pandemiczna sprawiła, że organizatorzy musieli podjąć niezwykle trudną decyzję o organizacji zawodów bez udziału kibiców. Z pomocną dłonią wyszła jednak Motowizja, patron medialny 77. ORLEN Rajdu Polski, który od lat dba o dostępność polskiego motorsportu dla jak największego grona fanów. Rywalizacja w centrum Warszawy będzie transmitowana na żywo na antenie Motowizji, a także na kanałach społecznościowych stacji.

Stulecie Rajdu Polski to także znakomita okazja do celebracji tych, którzy przez ten czas odnosili sukcesy w tej historycznej imprezie. Zanim z ulicą Karową zmierzą się najlepsze obecnie załogi Polski i Europy, o prym powalczą rajdowe legendy. W Historycznym Kryterium Karowa wezmą udział między innymi Andrzej Jaroszewicz trzykrotny zwycięzca Rajdu Polski  oraz tacy legendarni kierowcy polskich rajdów jak Błażej Krupa, Tomasz Ciecierzyński i Janusz Szerla. Towarzyszyć im będą równie legendarni mistrzowi rajdowego pilotażu Tomasz Szostak oraz Marek Oziębło. To najsilniejsza obsada polskich Rajdowych Mistrzów jaka w ostatnich latach pojawiła się jakimkolwiek polskim rajdzie.  

Motowizja także dołoży swoją cegiełkę do celebracji stulecia Rajdu Polski. Przez cały weekend od 18 do 20 czerwca ramówka wypełniona będzie dokumentalnymi pozycjami o najwybitniejszych polskich zawodnikach i legendarnych polskich rajdówkach. Pokazany zostanie również film Wojciecha Majewskiego stworzony specjalnie na tę okazję, którego premiera będzie miała miejsce w przerwie transmisji z ulicy Karowej. Dodatkowo widzowie będą mogli przypomnieć sobie ostatnią edycję Rajdu Polski.

- ORLEN Rajd Polski to wyjątkowa impreza. Pamiętam jak po raz pierwszy byłem na odcinkach specjalnych w krainie tysiąca jezior i byłem onieśmielony ich magią, a także wyjątkowością. Ogromne wrażenie zrobiła też na mnie pasja polskich kibiców, od których bił podziw wobec najlepszych załóg Europy i radość, że mogą uczestniczyć w czymś tak fenomenalnym. Z tego powodu Motowizja zrobiła wszystko co w swojej mocy, by dać kibicom rajdów maksymalną ilość emocji i informacji z tegorocznego, jubileuszowego Rajdu Polski. Odcinek specjalny na ulicy Karowej połączony z rywalizacją prawdziwych legend tego sportu to wydarzenie, które zdarza się dosłownie raz na sto lat. Cały weekend na naszej antenie będzie jedną wielką celebracją Rajdu Polski, ukoronowaną transmisją na żywo z legendarnej ulicy Karowej – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Specjalny program na 100-lecie Rajdu Polski w Motowizji:

Piątek, 18 czerwca:

16:00 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego

16:20 RSMP Raport Rajd Polski 2019

16:50 Motoikony – Krzysztof Hołowczyc

18:15 Kuzaj – rajdowe życie

19:15 Kulig – niedokończony rajd

19:45 HRSMP Rajd Polski 2019

20:00 Kultowe Rajdowe (Polonez)

20:35 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego

22:00 Motoikony – Sobiesław Zasada

 

Sobota, 19 czerwca:

14:10 Rajdowe Mistrzostwa Europy 2019 - Polska - podsumowanie rajdu

15:05 Kultowe Rajdowe (Polonez)

15:40 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego

17:15 Kultowe Rajdowe (Fiat 126p)

17:50 Kultowe Rajdowe (Fiat 125p)

18:20 Kultowe Rajdowe (Polonez 2)

18:55 premiera Moto Archiwum Wojtka Majewskiego - Odcinek specjalny - Rajd Polski

20:00 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego

20:20 RSMP Raport Rajd Polski 2019

20:50 Motoikony – Krzysztof Hołowczyc

22:15 Kuzaj – rajdowe życie

23:15 Kulig – niedokończony rajd

23:45 HRSMP Rajd Polski 2019

 

Niedziela, 20 czerwca:

14:10 Rajdowe Mistrzostwa Europy 2019 - Polska - za kulisami rajdu

14:40 Motoikony – Sobiesław Zasada

15:40 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego

16:15 live, cz.1 Rajd Polski - Karowa - transmisja, cz.1 - transmisja Historycznego Kryterium Karowa z okazji stulecia Rajdu Polski.

17:20 premiera Rajd Polski - szybkość, pasja, emocje

17:50 live, cz. 2 Rajd Polski - Karowa - transmisja, cz.1 - transmisja odcinka specjalnego 77. ORLEN Rajdu Polski na ulicy Karowej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Face it
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową Biuro prasowe
2024-12-31 | 09:00

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Montis poleca latarkę do biegania Sposób na spalenie świątecznych kilogramów, zwiększenie odporności i wytrzymałości oraz poprawę krążenia, a także humoru. Bieganie
Sport Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
2024-12-31 | 01:00

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego
Sport Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
2024-12-27 | 12:30

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa zawitały do dwóch warszawskich szkół podstawowych - SP 403 i SP 388 - aby podzielić się swoją pasją do sportu i zachęcić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.