Wielki powrót zawodów crosstreningowych dla osób z niepełnosprawnościami
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Po 5 latach, od ostatniej edycji Workout Battle, Fundacja Avalon wraca do organizacji zawodów crosstreningowych! Już 27 kwietnia, w hali Decepticon Gym przy ulicy Sadowej 4 w Warszawie (Wesoła), zawodnicy z niepełnosprawnościami wezmą udział w niezwykle emocjonującej przygodzie sportowej. Projekt Avalon Extreme przygotował również zadanie specjalne dla wszystkich osób sprawnych, które będą chciały wziąć udział w wydarzeniu, członków rodzin zawodników, zaprzyjaźnionych sportowców oraz influencerów!
Etapy Workout Battle 2024
Zawody crosstreningowe Fundacji Avalon są podzielone na trzy etapy – 2 eliminacyjne i 1 finałowy. W pierwszym uczestnicy będą starać się wykonać zestaw ćwiczeń w jak najszybszym czasie. W kolejnym etapie zawodnicy w przeciągu 6 minut będą musieli wykonać jak największą ilość powtórzeń ćwiczeń.
Osoby z najlepszym czasem zakwalifikują się do ścisłego finału i powalczą o atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe. Regulamin zawodów znajduję się na stronie internetowej.
To kolejny wielki powrót w historii Avalon Extreme! Po 5 latach do naszego kalendarza wydarzeń wraca kultowa impreza Workout Battle. To świetna okazja do sprawdzenia swojej siły, wytrzymałości i kondycji. Edycje poprzednich lat udowodniły, że nie brakuje śmiałków do zmierzenia się z trudnymi workoutami. Mamy nadzieję, że w tym roku frekwencja zawodników będzie jeszcze większa i spędzimy świetny dzień w duchu sportowej rywalizacji. - Aleksandra Kogut, kierowniczka Avalon Extreme.
Crosstrening dla wszystkich
Fundacja Avalon dba o to, aby każde wydarzenie było jak najbardziej dostępne. Dlatego też zawody crossfitowe Workout Battle 2024 odbędą się z podziałem na 3 kategorie: zawodnicy z paraplegią, zawodnicy z tetraplegią i zawodnicy z pozostałymi rodzajami niepełnosprawności - open OzN. W każdej z kategorii oddzielnie będą startować kobiety i mężczyźni. Wystarczy do 21 kwietnia zgłosić się poprzez formularz online i wziąć udział w tej sportowej rywalizacji!
Dodatkowo chętne osoby będą mogły podczas imprezy wziąć udział w zadaniu specjalnym. Zgłoszenia do tego zadania będą przyjmowane mailowo na adres: extreme@fundacjaavalon.pl
Fundacja zachęca osoby z niepełnosprawnościami do zapisów na to wyjątkowe wydarzenie, a pozostałych do aktywnego kibicowania zawodnikom!
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.