Komunikaty PR

Wilczy apetyt na rekord – przygotowania do triathlonu z Avalon Extreme

2024-03-18  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

Fundacja Avalon już od ponad 17 lat tworzy świat, w którym osoby z niepełnosprawnościami są aktywne w każdej dziedzinie życia i mogą osiągać zaplanowane cele. Poprzez działalność projektu Avalon Extreme organizacja pokazuje, że sport wyczynowy jest dostępny dla wszystkich i każdy może doświadczyć sportowej adrenaliny!

W tym roku Fundacja Avalon wraz z ambasadorem Sylwestrem Wilkiem ma wilczy apetyt na pobicie rekordu świata w triathlonie osób z niepełnosprawnością na dystansie pełnego IronMana!

Triathlon w Wilczym stylu

Sylwester Wilk jest już rozpoznawalną postacią w świecie sportu. Po wypadku, w wyniku którego stracił nogę, udowadnia społeczeństwu, że niemożliwe nie istnieje, a ograniczenia, które sobie stawiamy często są tylko w naszych głowach. Jako pierwszy zawodnik bez nogi na świecie ukończył tor Ninja Warrior, tańczył w programie Taniec z Gwiazdami, a także był bohaterem jednej z kampanii #Wystarczy Zacząć społecznych Fundacji Avalon.

Obecnie przy wsparciu i we współpracy z fundacyjnym projektem Avalon Extreme przygotowuje się do pobicia rekordu świata i startu w dwóch imprezach triathlonowych.

Po rozeznaniu się w tej dziedzinie sportowej, dowiedziałem się, że osoby z niepełnosprawnością w mojej kategorii (T43, amputacja jednostronna poniżej kolana) nie ścigają się na pełnym dystansie triathlonu. Dyscyplina, w której biorą udział to paratriathlon i jest on cztery razy krótszy od standardowej długości. Postanowiłem więc zmierzyć się z pełnym dystansem i wystartować w dwóch wydarzeniach triathlonowych! - Sylwester Wilk, ambasador projektu Avalon Extreme.

Wyniki, do których udało się dotrzeć, potwierdzają, że najlepszym wynikiem zawodnika z niepełnosprawnością jest pokonanie IRONMANA w ciągu 15-16 godzin. Sylwester planuje pokonać cały dystans w ciągu 11-12 godzin.

Pierwszy wyścig, IRONMAN 70.3, odbędzie 9 czerwca 2024 w Warszawie. Sylwester startuje na dystansie ½ IronMana. Drugi wyścig - Greatman, już na pełnym dystansie (3800m pływania, 180km trasy rowerowej oraz 42,2km biegania), odbędzie 4 sierpnia w Kórniku. Obie imprezy są bardzo dobrze znane wszystkim fanom triathlonu w Polsce. Coroczne edycje zrzeszają ogromną liczbę zawodników, kibiców, sponsorów, firm, mediów, ludzi sportu i nie tylko.

Przygotowania pełną parą

Fundacja Avalon przygotowała dla wszystkich miłośników sportu i obserwatorów przygotowań do tego niezwykłego rekordu świata serię relacji video z treningów Sylwestra Wilka. Co tydzień, w czwartek, w social mediach i na kanale YouTube Fundacji Avalon będzie można w wirtualny sposób zajrzeć do sali treningowej, siłowni czy pływalni i przypatrywać się przygotowaniom do rekordu świata. Raz w miesiącu ukaże się również odcinek specjalny ze znanymi postaciami ze świata sportu, ekspertami z dziedziny triathlonu i nie tylko.

Fundacja Avalon umożliwi wszystkim kibicom udział w tych dwóch startach Sylwestra Wilka poprzez relację video i w social mediach.

Jesteśmy dumni z możliwości wsparcia Sylwestra podczas tych wydarzeń. Zachęcamy wszystkich do aktywnego kibicowania. Fundacja Avalon z wielką radością podejmuję tę współpracę ze sportowcem, który swoją postawą przełamuje wszelkie stereotypy o sportach wśród osób z niepełnosprawnościami. Trzymamy kciuki za sukces i determinację Sylwestra! - Aleksandra Kogut, kierowniczka projektu Avalon Extreme

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Avalon
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową Biuro prasowe
2024-12-31 | 09:00

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Montis poleca latarkę do biegania Sposób na spalenie świątecznych kilogramów, zwiększenie odporności i wytrzymałości oraz poprawę krążenia, a także humoru. Bieganie
Sport Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
2024-12-31 | 01:00

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego
Sport Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
2024-12-27 | 12:30

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa zawitały do dwóch warszawskich szkół podstawowych - SP 403 i SP 388 - aby podzielić się swoją pasją do sportu i zachęcić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.