Wilczy apetyt na rekord – przygotowania do triathlonu z Avalon Extreme
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Fundacja Avalon już od ponad 17 lat tworzy świat, w którym osoby z niepełnosprawnościami są aktywne w każdej dziedzinie życia i mogą osiągać zaplanowane cele. Poprzez działalność projektu Avalon Extreme organizacja pokazuje, że sport wyczynowy jest dostępny dla wszystkich i każdy może doświadczyć sportowej adrenaliny!
W tym roku Fundacja Avalon wraz z ambasadorem Sylwestrem Wilkiem ma wilczy apetyt na pobicie rekordu świata w triathlonie osób z niepełnosprawnością na dystansie pełnego IronMana!
Triathlon w Wilczym stylu
Sylwester Wilk jest już rozpoznawalną postacią w świecie sportu. Po wypadku, w wyniku którego stracił nogę, udowadnia społeczeństwu, że niemożliwe nie istnieje, a ograniczenia, które sobie stawiamy często są tylko w naszych głowach. Jako pierwszy zawodnik bez nogi na świecie ukończył tor Ninja Warrior, tańczył w programie Taniec z Gwiazdami, a także był bohaterem jednej z kampanii #Wystarczy Zacząć społecznych Fundacji Avalon.
Obecnie przy wsparciu i we współpracy z fundacyjnym projektem Avalon Extreme przygotowuje się do pobicia rekordu świata i startu w dwóch imprezach triathlonowych.
Po rozeznaniu się w tej dziedzinie sportowej, dowiedziałem się, że osoby z niepełnosprawnością w mojej kategorii (T43, amputacja jednostronna poniżej kolana) nie ścigają się na pełnym dystansie triathlonu. Dyscyplina, w której biorą udział to paratriathlon i jest on cztery razy krótszy od standardowej długości. Postanowiłem więc zmierzyć się z pełnym dystansem i wystartować w dwóch wydarzeniach triathlonowych! - Sylwester Wilk, ambasador projektu Avalon Extreme.
Wyniki, do których udało się dotrzeć, potwierdzają, że najlepszym wynikiem zawodnika z niepełnosprawnością jest pokonanie IRONMANA w ciągu 15-16 godzin. Sylwester planuje pokonać cały dystans w ciągu 11-12 godzin.
Pierwszy wyścig, IRONMAN 70.3, odbędzie 9 czerwca 2024 w Warszawie. Sylwester startuje na dystansie ½ IronMana. Drugi wyścig - Greatman, już na pełnym dystansie (3800m pływania, 180km trasy rowerowej oraz 42,2km biegania), odbędzie 4 sierpnia w Kórniku. Obie imprezy są bardzo dobrze znane wszystkim fanom triathlonu w Polsce. Coroczne edycje zrzeszają ogromną liczbę zawodników, kibiców, sponsorów, firm, mediów, ludzi sportu i nie tylko.
Przygotowania pełną parą
Fundacja Avalon przygotowała dla wszystkich miłośników sportu i obserwatorów przygotowań do tego niezwykłego rekordu świata serię relacji video z treningów Sylwestra Wilka. Co tydzień, w czwartek, w social mediach i na kanale YouTube Fundacji Avalon będzie można w wirtualny sposób zajrzeć do sali treningowej, siłowni czy pływalni i przypatrywać się przygotowaniom do rekordu świata. Raz w miesiącu ukaże się również odcinek specjalny ze znanymi postaciami ze świata sportu, ekspertami z dziedziny triathlonu i nie tylko.
Fundacja Avalon umożliwi wszystkim kibicom udział w tych dwóch startach Sylwestra Wilka poprzez relację video i w social mediach.
Jesteśmy dumni z możliwości wsparcia Sylwestra podczas tych wydarzeń. Zachęcamy wszystkich do aktywnego kibicowania. Fundacja Avalon z wielką radością podejmuję tę współpracę ze sportowcem, który swoją postawą przełamuje wszelkie stereotypy o sportach wśród osób z niepełnosprawnościami. Trzymamy kciuki za sukces i determinację Sylwestra! - Aleksandra Kogut, kierowniczka projektu Avalon Extreme
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.