Wiosłuj dla WOŚP z Atrium Reduta!
Już w najbliższą sobotę 28 stycznia Atrium Reduta stanie się miejscem sportowych zmagań podczas akcji charytatywnej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! To kolejna edycja akcji bicia rekordu Polski na ergometrach wioślarskich. Klienci galerii handlowych z 10 miast staną do rywalizacji polegającej na zmobilizowaniu jak największej ilości osób, z których każda pokona dystans 500 metrów. A to wszystko w szlachetnym celu!
W ostatnią sobotę stycznia już po raz 13. odbędzie się ogólnopolskie wiosłowanie dla WOŚP. W najbliższej edycji wioślarskich rozgrywek swoje siły połączy 11 centrów handlowych z 10 miast, w tym także Atrium Reduta i Atrium Targówek w Warszawie. Do zaciętej rywalizacji staną jeszcze Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin, Toruń i Wrocław.
Wiosłowanie dla WOŚP we wszystkich miastach wystartuje 28 stycznia. W Atrium Reduta wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 wioślarskimi zmaganiami z udziałem publiczności. Przez cały dzień klienci odwiedzający galerię będą mogli spróbować swoich sił w wiosłowaniu na ergometrze wioślarskim, usytuowanym na 1. piętrze przy strefie WOW. Do rywalizacji dołączą także medaliści Olimpijscy, mistrzostw świata i Europy, politycy oraz przedstawiciele urzędów miast. Sztafety VIP zaplanowano na godzinę 12:00 w Atrium Targówek i godzinę 14:00 w Reducie.
Celem akcji jest ustanowienie rekordu Polski w największej liczbie osób z tych, które w ciągu 8 godzin przewiosłują na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów, a każdy uczestnik otrzyma specjalny certyfikat. Aby uniknąć długiego oczekiwania na swoją kolej, warto dokonać wcześniejszego zapisu na stronie https://azs.waw.pl/wioslowanie-dla-wosp-warszawa/. Przez cały dzień w Atrium Reduta prowadzona będzie również zbiórka pieniędzy do puszek WOŚP.
Akcja rozrasta się z każdym rokiem, a jednocześnie rośnie poprzeczka sportowa dla uczestników. W poprzedniej edycji imprezy zwyciężył Toruń, pokonując odcinek 158 km, dzięki zaangażowaniu 316 osób, w tym oficjalnych gości.
Partnerami tegorocznej akcji są: WOŚP, Polski Związek Towarzystw Wioślarskich, Polski Związek Kajakowy, Akademicki Związek Sportowy Warszawa, Amatorska Sekcja Wioślarstwa, CityFit, Salad Story oraz Carrefour. Impreza odbywa się pod Patronatami Honorowymi 10 Prezydentów miast biorących udział w wydarzeniu.
Więcej informacji:
https://atrium-reduta.pl/reduta-wiosluje-z-wosp/
www.facebook.com/WioslowanieWOSP/
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.