Wiosłujemy na rekord dla WOŚP!
29 stycznia w Atrium Copernicus odbędzie się „Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”! Po raz kolejny mieszkańcy Torunia i okolic spróbują swoich sił w wiosłowaniu na ergometrach wioślarskich. A to wszystko w szlachetnej sprawie dla WOŚP – w celu próby pobicia rekordu Polski w największej liczbie osób, które w ciągu 10 godzin przepłyną na jednym „wioślarzu” dystans 500 m. Wydarzeniu towarzyszyć będzie zbiórka pieniędzy do puszek WOŚP.
W ostatnią sobotę stycznia już po raz 12. odbędzie się Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W najbliższej edycji wioślarskich rozgrywek swoje siły połączy dziewięć miast, w tym także Toruń z Atrium Copernicus. Centrum handlowe będzie miejscem sportowych zmagań podczas akcji charytatywnej dla WOŚP.
Wiosłowanie dla WOŚP wystartuje we wszystkich miastach 29 stycznia. Program wydarzenia w Atrium Copernicus rozpocznie się o godz. 9.00 wioślarskimi zmaganiami z udziałem publiczności. Przez cały dzień klienci odwiedzający galerię będą mogli spróbować swoich sił w wiosłowaniu na ergometrze wioślarskim. Celem jest ustanowienie próby rekordu Polski w największej liczbie osób z tych dziewięciu miast, które w ciągu 10 godzin przepłyną na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów. Każdy z uczestników za udział w próbie bicia rekordu otrzyma certyfikat. Przez cały dzień w Atrium Copernicus prowadzona będzie również zbiórka pieniędzy do puszek WOŚP.
– Z wielką przyjemnością Atrium Copernicus po raz kolejny włącza się w tę wspaniałą ogólnopolską inicjatywę na rzecz WOŚP. Akcja rozrasta się z każdym rokiem, a jednocześnie rośnie poprzeczka sportowa dla uczestników. W ostatniej edycji w wiosłowaniu na rzecz fundacji, ekipa z Torunia uplasowała się na pierwszym miejscu – przepływając na ergometrach odcinek ponad 164 kilometrów! Wierzymy, że w tym roku, dzięki zaangażowaniu mieszkańców uda się osiągnąć również wspaniały, godny mistrzów wynik. Dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich torunian do udziału w sportowej rywalizacji - mówi Ewa Machowska-Górna, dyrektor Atrium Copernicus.
Patronat honorowy nad imprezą objęli Prezydenci dziewięciu miast, biorących udział
w wydarzeniu: Torunia, Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Poznania, Szczecina, Warszawy oraz Wrocławia.
Partnerami akcji WOŚP są Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a także wiele firm, organizacji i media: Polska Strefa Inwestycji, Poli, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Seban, Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Toruniu, Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo, Aktywni na wodzie, Wielkopolska Pracownia Pomysłów.
Więcej informacji na temat wydarzenia oraz oferty centrum można znaleźć na stronie internetowej www.atrium-copernicus.pl.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Zespół Kombii: W tym roku świętujemy 50-lecie naszej współpracy. Jesteśmy nadal w tym zawodzie z miłości do muzyki i do naszych fanów
Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk na co dzień mieszkają w Trójmieście, niedaleko Opery Leśnej. W całej swojej karierze muzycy zespołu Kombii zagrali w sopockim amfiteatrze kilkadziesiąt razy, ale jak zaznaczają – przed każdym kolejnym występem towarzyszą im duże emocje. W tym roku świętują 50-lecie współpracy, a podczas Polsat Hit Festiwal będzie można ich usłyszeć w koncercie „Gdzie się podziały tamte prywatki”.
Media
Przygotowania do Polsat Hit Festiwal trwają cały rok. To olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne

Już dziś wieczorem w Operze Leśnej w Sopocie startuje Polsat Hit Festiwal. Maciej Rock, jeden z prowadzących to wydarzenie, podkreśla, że w przygotowanie takiego projektu angażują się setki osób, którym powierzone są określone zadania. By w stu procentach zrealizować założony scenariusz, trzeba włożyć wiele wysiłku, bo przy tak prestiżowej imprezie nie ma miejsca na przypadek. Prezenter nie urywa, że mimo wieloletniego doświadczenia zawodowego, przed wyjściem na scenę towarzyszy mu stres.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.