Komunikaty PR

Wojciech Wolny zwycięzcą pierwszej edycji Toyota GT Series na Torze Łódź

2021-04-26  |  18:00
Biuro prasowe

Fani i użytkownicy sportowych samochodów Toyota GT86 i Subaru BRZ rywalizowali w ostatnią niedzielę na Torze Łódź w ramach pierwszej edycji zawodów Toyota GT Series. To największy cykl tego typu w Europie. Pierwszym zwycięzcą został Wojciech Wolny w Toyocie GT86.
 

Zawody na Torze Łódź wystartowały punktualnie o 9.00 kwalifikacjami, które na późniejszym etapie pozwoliły podzielić zawodników na klasy szybkości i tym samym zwiększyć zarówno bezpieczeństwo jazdy (brak konieczności wyprzedzania i przepuszczania szybszych od siebie), jak i frajdę z rywalizacji. Poszczególne grupy samochodów prowadziły między sobą zacięte boje tak, aby wyłonić zwycięzców w 3 kategoriach: Time Attack, czyli najlepszy czas jednego okrążenia, Race – suma 8 najszybszych okrążeń, i walka drużynowa, która toczyła się pomiędzy 2 grupami: North i South.

Fakt że w klasyfikacji generalnej 2 pierwsze miejsca podium zajęły auta z klasy stock+, czyli takie, które nie zawierają wzmocnionego (za pomocą turbo lub kompresora) silnika, dowodzi ile mocy drzemie w fabrycznych jednostkach i jak wielkie znaczenie ma technika jazdy – powiedział Yoshua Ono, organizator zawodów i założyciel Toyota GT Series Polska. Cieszę się, że całe zawody przebiegły bez jakichkolwiek incydentów, gdyż to właśnie rywalizacja w duchu fair play i bezpieczeństwo uczestników są fundamentami naszej serii wyścigów – dodał Ono.

Najszybszy czas okrążenia na torze uzyskał Wojciech Wolny w Toyocie GT86 i to on zgarnął główną nagrodę, tuż za nim uplasował się Yoshua Ono (GT86) oraz Szymon Fituch (GT86).

Lokaty w poszczególnych klasach i kategoriach kształtowały się następująco:

Kategoria race (suma najlepszych 8 okrążeni):

1. Klasa stock: Maciej Fotek, Jędrzej Kalinowski, Karol Wuwer

2. Klasa stock+: Wojciech Wolny, Yoshua Ono, Grzegorz Kuźnik

3. Klasa superstock: Szymon Fituch, Bartosz Stec, Tomasz Bartnicki
 

Kategoria time attack (najszybsze okrążenie):

1. Klasa stock: Maciej Fotek, Mateusz Michalak, Jędrzej Kalinowski

2. Klasa stock+: Wojciech Wolny, Yoshua Ono, Piotr Gottfried

3. Klasa superstock: Szymon Fituch, Bartosz Stec, Tomasz Bartnicki

Kolejna edycja już 4 czerwca na Torze Kielce. Szczegóły na: www.seriagt.pl.

O Toyota GT Series

Cykl amatorskich zawodów motosportowych, podczas których właściciele samochodów Toyota GT86 oraz Subaru BRZ rywalizują o nagrody w 3 kategoriach: Stock, Stock+ oraz Super Stock. Zawody organizowane są w różnych miejscach w Polsce, a na pierwszych z nich w Łodzi pojawi się rekordowa w skali Europy liczba 30 aut. Organizatorem Toyota GT Series jest pasjonat i właściciel GT86 – Yoshua Ono.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową Biuro prasowe
2024-12-31 | 09:00

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Montis poleca latarkę do biegania Sposób na spalenie świątecznych kilogramów, zwiększenie odporności i wytrzymałości oraz poprawę krążenia, a także humoru. Bieganie
Sport Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
2024-12-31 | 01:00

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego
Sport Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
2024-12-27 | 12:30

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa zawitały do dwóch warszawskich szkół podstawowych - SP 403 i SP 388 - aby podzielić się swoją pasją do sportu i zachęcić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.