Komunikaty PR

Spotkania z cyklu Premiera online w tym tygodniu

2022-07-25  |  10:07
Biuro prasowe

W tym tygodniu w ramach cyklu Premiera online odbędą się trzy spotkania. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie opowiedzą o okolicznościowym albumie „Kwiat Jabłoni i goście: Wolne serca”, upamiętniającym wybuch Powstania Warszawskiego. Natomiast o literackich premierach Justyna Dżbik-Kluge porozmawia z Michałem Witkowskim i Witoldem Juraszem.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/Empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Organizatorzy zachęcają również widzów do nagrywania pytań do gości Premier online lub oryginalnych pozdrowień w formie krótkich materiałów wideo. Należy je przesłać na adres premiera@empik.com. Wybrane filmy zostaną wyemitowane podczas spotkania, a ich autorzy otrzymają nagrody.

Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

Kwiat Jabłoni – wtorek, 26 lipca, godz. 18:00

Uroczystym obchodom 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego towarzyszyć będzie premiera okolicznościowego albumu „Kwiat Jabłoni i goście: Wolne serca”. Artyści opowiedzą o tym wyjątkowym wydawnictwie podczas spotkania z cyklu Premiera online. Rozmowę z poprowadzi Agnieszka Szydłowska.

Płyta „Kwiat Jabłoni i goście: Wolne serca” powstała we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i zawiera 10 coverów. Kwiat Jabłoni, czyli Kasia Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz, wraz z wyjątkowymi gośćmi odświeżyli największe polskie przeboje z ostatnich dekad. Łączy je jedno przesłanie: miłość do wolności. Utwory, które trafiły na album, ukształtowały kilka pokoleń Polaków.

Zespół zaprosił do współpracy nad płytą wspaniałych artystów: Natalię Kukulską, sanah, Kasię Lins, Natalię Grosiak, Jucho, Miuosha, Igo i Kubę Kawalca. Krążek powstał z potrzeby serca: 

– Chcieliśmy stworzyć wraz z innymi muzykami album przypominający o tym, że wolność jest piękną wartością, która stanowi warunek szczęśliwego i godnego życia wszystkich ludzi – komentują artyści.

Warto dodać, że w poligrafii albumu został użyty font „Cyrulik”, zaprojektowany przez Warszawskie Kroje. Inspiracją do jego powstania był krój „Cyklop”, używany w przedwojennej gazecie „Cyrulik Warszawski”.

Album „Kwiat Jabłoni i goście: Wolne serca” ukazał się nakładem Muzeum Powstania Warszawskiego i wytwórni Agora Muzyka. Na spotkanie z zespołem zaprasza Empik wraz z Agora S.A. oraz Going. 

Michał Witkowski – środa, 27 lipca, godz. 18:00

Michał Witkowski – laureat Paszportu „Polityki” i Nagrody Literackiej Gdynia, nominowany do Nagrody „Nike”, autor głośnego „Lubiewa”, tłumaczony na 30 języków – powraca z najmroczniejszą jak dotąd powieścią „Tango. Czarny kryminał retro” (Wydawnictwo Znak Literanova). Z tej okazji pisarz zagości w studiu Empiku. Rozmowę z cyklu Premiera online poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Ile jeszcze kobiet przypłaci życiem tango z pięknym żigolo? Koniec lat dwudziestych, krajobraz po uczcie. Nadchodzi wielki kryzys. Starszy aspirant Adolf Piątek rozpoczyna śledztwo w sprawie okrutnego zabójstwa tenora z miejscowej operetki. Sprawa jest głośna w radio i gazetach, bo artysta właśnie miał zaśpiewać jedną z głównych ról w hucznie reklamowanej premierze „Księżniczki czardasza”. Do mediów nie wycieka jednak niepokojąca informacja, że w marynarce ofiary znaleziono tytuł tanga Gdzie twoje serce?, a w jego ciele brakowało tego organu. 

Pierwszym podejrzanym jest kochanek śpiewaka, pracujący jako żigolo na miejscowym dancingu, gdzie co noc uwodzi w tangu bogate kobiety. Każda, z którą zatańczy, ginie bez śladu. Na dodatek, w mieszkaniu denata, Piątek odnajduje ślady mogące powiązać tenora z serią okrutnych morderstw sprzed lat, tzw. sprawą Kucharza.

Witold Jurasz – czwartek, 28 lipca, godz. 18:00

Witold Jurasz, autor popularnego podcastu Raport międzynarodowy, widział Rosję z bliska – był dyplomatą w polskiej ambasadzie w Moskwie. Swoje refleksje zawarł w książce „Demony Rosji” (Wydawnictwo Czerwone i Czarne). Jej wydaniu towarzyszyć będzie spotkanie z cyklu Premiera online, które poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

W swojej książce Jurasz przeplata opisy polityki Władimira Putina z opowieściami z codziennego życia w Rosji. Pokazuje, że prezydent nie jest twórcą zła, które widzimy, oglądając relacje i czytając reportaże na temat rosyjskich zbrodni popełnianych na Ukrainie. Zło w Rosji – i niestety również w jej mieszkańcach – było bowiem jedynie uśpione i wystarczyło niewiele, by na nowo zatriumfowało. 

– Lata mojej pracy w Moskwie przypadły na swego rodzaju szczyt putinizmu. Moskwa niczym Nowy Jork nigdy nie spała, za to cały czas się bawiła. Ulice były pełne luksusowych samochodów. Tylko gdzieś w tle, gdzieś w cieniu, czaiło się coś złowrogiego. Czasami – jak w czasie wojny w Gruzji – to coś wychodziło na powierzchnię po to, by się następnie szybko schować, choć w tle cały czas pozostawało – wspomina autor.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka Jak groźny prokurator został twórcą kryminałów? Biuro prasowe
2024-07-24 | 01:00

Jak groźny prokurator został twórcą kryminałów?

Cyryl i Sylwia Sone to wyjątkowa para, nietypowy duet. On – autor bestsellerowych kryminałów  i prokurator. Ona – influencerka, stylistka oraz popularna
Książka Złap lekturę na urlop, czyli Wielki Antykwariat po raz kolejny w Blue City
2024-06-21 | 11:21

Złap lekturę na urlop, czyli Wielki Antykwariat po raz kolejny w Blue City

Choć wydawać by się mogło, że sztuka czytania, wciąż znajdą się tacy, którzy cenią wieczór czy urlop z książką. Jednak oprócz miłośników nowości i
Książka Odkryj praktyczną moc feng shui – poradnik, jakiego jeszcze nie było
2024-06-10 | 01:00

Odkryj praktyczną moc feng shui – poradnik, jakiego jeszcze nie było

„Praktyczne wskazówki feng shui” to kompleksowy przewodnik, w którym światowej sławy ekspert feng shui Jin Peh wyjaśnia zasady stosowania tych praktyk w życiu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Media

Tomasz Jacyków: Bardzo modny tego lata jest nurt bieliźniany. Hitem są spodenki udające męskie bokserki

Zdaniem Tomasza Jacykowa w letnich stylizacjach możemy sobie pozwolić na więcej, ale trzeba pamiętać, że szorty, koszulki bez ramiączek, mocno wycięte topy i zwiewne spódniczki zamiast podkreślać atuty sylwetki, mogą tylko uwypuklić jej mankamenty i niedoskonałości. W konsekwencji źle dobrane wakacyjne zestawienia zamiast zachwycać, budzą niesmak. Poza tym coś, co idealnie pasuje na plażę, niekoniecznie musi dobrze wyglądać na ulicy. Stylista z uwagą śledzi bieżące trendy i jak przyznaje, bardzo podoba mu się chociażby eksponowanie bielizny i czynienie jej ważnym elementem codziennych stylizacji.

Prawo

Ostatni moment na przyjęcie standardów ochrony małoletnich w placówkach pracujących z dziećmi. Przepisy mają pomóc walczyć ze zjawiskiem przemocy wobec najmłodszych

15 sierpnia mija termin wprowadzenia standardów ochrony małoletnich (SOM) we wszystkich instytucjach pracujących z dziećmi. Poza oczywistymi placówkami, takimi jak szkoły, przedszkola czy kluby sportowe, obowiązek ten dotyczy także np. hoteli czy szpitali. Wdrożenie przez te instytucje odpowiednich procedur zapobiegawczych i interwencyjnych ma doprowadzić docelowo do zmniejszenia skali przemocy i nadużyć wobec najmłodszych. – Standardy ochrony małoletnich przez to, że są obowiązkowe i dotyczą tak wielu organizacji i instytucji, będą prawdziwą zmianą społeczną, o ile świadomie podejdziemy do ich przygotowania i wdrażania – podkreśla Agata Sotomska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.