Cudowne lata studenckie w akademiku LivinnX
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Akademik LivinnX w uniwersyteckim mieście Kraków w Polsce udowadnia, że akademik też może to robić: nowoczesny design, technologie oszczędzające zasoby i przestrzeń dla społeczności.
Studenckie życie
Droga do słodkiego, studenckiego życia jest często trudna. Dyplom ukończenia studiów to tylko pierwsza przeszkoda. Innym jest miejsce do życia, niedrogie, położone centralnie, dostępne komunikacją miejską, w ładnej okolicy. Znalezienie takiego miejsca w gęsto zaludnionych, drogich metropoliach nie jest proste.
Tak też jest w Krakowie. W ciągu ostatnich 20 lat miasto na południu Polski rozwinęło się w wschodnioeuropejskie centrum nowych technologii i nauk przyrodniczych. Dawne miasto królewskie, z jedenastoma uczelniami, jest magnesem dla studentów nie tylko z Polski. Studiuje tu około 51 000 młodych ludzi. Niedrogie mieszkania są niezwykle rzadkie.
Ekologiczny design do najmniejszych pomieszczeń
W przesiąkniętej historią dzielnicy, przy ulicy Romanowicza, znajduje ją obecnie ponad 700 studentów. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się specjalne muzeum – dawna fabryka naczyń emaliowanych Oskara Schindlera, który w czasie II wojny światowej uratował życie około 1200 żydowskim robotnikom przymusowym.
Zaangażowana przez Golub GetHouse, firma architektoniczna Make It Yours we współpracy z IMB Asymetria całkowicie przebudowały siedmiopiętrowy budynek przemysłowy dawnego producenta podzespołów elektronicznych Telpod. Nowy akademik w środku to znacznie więcej niż akademik. Kolorowy, przestronny i wyposażony w liczne salony, projekt wnętrza LivinnX tworzy przestrzeń dla studentów do wspólnego życia, do przytulnych wieczorów przy grillu i wieczornych dyskusji na tarasie na dachu, do wspólnego gotowania we wspólnych kuchniach, do wspólnej nauki w zintegrowanej bibliotece. Siłownia oraz spa z sauną i jacuzzi uzupełniają zaplecze rekreacyjne tego akademika.
Awangardowe jest również wyposażenie poszczególnych mieszkań i ich łazienek. Produkty Geberit wnoszą do tego istotny wkład z wielu powodów. Po pierwsze, ceramika WC marki Koło Modo jest kompaktowa, co jest szczególnie ważnym atutem w małych pomieszczeniach. Ograniczona przestrzeń może być zachętą do szczególnie starannego projektowania. Z drugiej strony prosty design trafiał w gusta wizualne młodych mieszkańców. Kompaktowe i przejrzyste wzornictwo, a dzięki technologii bezrantowej są niezwykle łatwe w czyszczeniu. Standardowo montowany w łazienkach system podwójnego spłukiwania ułatwia również zmniejszenie zużycia wody. Nowoczesny design i staranne wykorzystanie zasobów idą tu w parze.
Geberit know-how
- System instalacyny Koło Technic Gt
- Ceramika WC Koło Modo Rimfree
Więcej informacji na www.geberit.pl
Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania
Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.
Ochrona środowiska
Rynki materiałów biodegradowalnych i biopochodnych będą rosły w szybkim tempie. W Polsce dopiero raczkują

Rynek biodegradowalnych tworzyw sztucznych do 2031 roku ponad trzykrotnie zwiększy swoje obroty. Również tworzywa biopochodne są coraz częściej rozwijane i wykorzystywane. Choć rynki na świecie notują dynamiczny rozwój, napędzany nie tylko świadomością klientów, ale też surowymi przepisami środowiskowymi, w Polsce ten potencjał jest wykorzystywany szczątkowo. Tymczasem biotworzywa mogą z powodzeniem zastąpić większość materiałów syntetycznych.
Muzyka
Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system

Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.