Idealna przekąska podczas szkolnej przerwy!
38 pr & content communication
Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl
Powrót do szkół zmienił harmonogram dnia uczniów – zobowiązani są do wcześniejszego wstawania, więcej czasu spędzają poza domem, w wielu przypadkach zmieniła się również ich dieta, która jest bardzo istotnym czynnikiem w procesie rozwoju. Rodzice muszą teraz zaplanować smaczny i pożywny posiłek, a do tego zmieścić go w niewielkim lunchboxie. Jak zapewnić uczniom niezbędną dawkę energii podczas szkolnych przerw?
Regularne posiłki w czasie nauki w szkole
Po dłuższej przerwie nasze dzieci i młodzież po raz kolejny wróciły do zajęć stacjonarnych lub hybrydowych. Na nowo do łask wrócił plecak szkolny, w którym znajdą się niezbędne do nauki przybory, podręczniki oraz zeszyty. Dotychczas również uczniowie wszelkie posiłki spożywali w domu, natomiast powrót do szkół na nowo wymusił konieczność przygotowywania m.in. drugiego śniadania do spożycia podczas przerwy. Dlatego zmianie uległy również godziny przyjmowania posiłków.
Odpowiednia dieta u dzieci i młodzieży jest kluczowa w ich prawidłowym rozwoju psychofizycznym. Posiłki powinny być przyjmowanie w regularnych odstępach pięć razy dziennie. W domach rodzice mogli przypilnować, aby dzieci jadły zdrowo o odpowiednich porach, jednak teraz nie mają pewności co zje dziecko przez cały dzień. Istotne jest, aby posiłki dostarczały wszelkich niezbędnych wartości odżywczych, zwłaszcza w momentach wytężonej pracy umysłowej. Dlatego tak ważna jest edukacja prozdrowotna oraz uczenie dzieci zasad dietetycznych, które będą następnie potrafiły wcielić je w życie poza domem – komentuje Celina Kinicka, dietetyk z Centrum Medycznego Damiana.
Przekąski podczas szkolnej przerwy
Wygodnym uzupełnieniem posiłków spożywanych w szkole podczas przerwy mogą być zdrowsze przekąski. Stanowią one doskonałe uzupełnienie lunch boxów naszych dzieci, a dodatkowo są niezwykle poręczne (bez problemu zmieszczą się w plecakach) i… lubiane przez dzieci. Słodkie przekąski nie powinny ograniczać się jednak wyłącznie do kwestii przyjemnościowych. Ważne, aby dodatkowo dostarczały dzieciom i młodzieży wartościowych składników odżywczych i witamin, które dodadzą im energii oraz korzystnie wpłyną na skupienie, koncentrację i przyswajanie wiedzy.
Doskonałą propozycją na przerwy w szkole są przekąski na bazie sezamu (np. sezamki AMKI TO GO lub AMKI SUPERFOODS). Sezam zawiera bowiem tzw. nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) – m.in. omega-3, które poprawiają pamięć i skupienie. Jednak to nie wszystko! W produkcie znajduje się ponadto wiele innych składników, które pozytywnie wpływają na pracę mózgu. Wśród nich należy wymienić m.in.: magnez, fosfor, potas, cynk oraz witaminy z grupy B, E i A. Wszystkie te składniki są łatwo przyswajalne przez nasz organizm, dzięki dużej zawartości aminokwasów w ziarnach sezamu.
Przekąska dla dzieci na przerwę między lekcjami może być zarówno smaczna, zdrowa, jak i pożywna. Chrupiące AMKI TO GO oraz AMKI SUPERFOODS doskonale wpisują się w te założenia.
Moc atrakcji na Święta od Portu Łódź
Centrum Riviera w Gdyni: okres świąteczny pełen atrakcji
Ekologiczne święta – jak ograniczyć odpady i zadbać o planetę?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Sebastian Karpiel-Bułecka: Przez ostatnie lata z własnego wyboru nie grałem w sylwestra, tylko spędzałem ten dzień z rodziną. Dla odmiany teraz będę świętował na scenie
Wokalista podkreśla, że koniec starego roku i początek nowego spędzi na scenie. Zespół Zakopower ma bowiem w planach wiele koncertów z własnym repertuarem, a także z najpiękniejszymi kolędami i pastorałkami. Sebastian Karpiel-Bułecka będzie także jedną z gwiazd Sylwestrowej Mocy Przebojów w Polsacie.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Problemy społeczne
Zmęczenie i spadek motywacji coraz częstszym problem polskich pracowników. Niewielu może liczyć na wsparcie pracodawców
Polacy należą do najdłużej pracujących społeczeństw w Europie, co przekłada się też na wysoki odsetek osób odczuwających zmęczenie w pracy. Najczęstsze tego symptomy to znudzenie i brak motywacji, które na początku mogą się wydawać niepozorne, ale w dłuższej perspektywie mogą prowadzić do wypalenia zawodowego. Choć o zdrowie psychiczne pracowników najlepiej zatroszczą się oni sami, to również pracodawcy mają tutaj swoją rolę do odegrania. Czterech na 10 jednak nie dostrzega tego problemu.