Komunikaty PR

Idealna przekąska podczas szkolnej przerwy!

2021-05-19  |  11:13
Biuro prasowe
Kontakt
Komunikat prasowy
38 pr & content communication

Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl
Do pobrania pdf ( 0.21 MB )

Powrót do szkół zmienił harmonogram dnia uczniów – zobowiązani są do wcześniejszego wstawania, więcej czasu spędzają poza domem, w wielu przypadkach zmieniła się również ich dieta, która jest bardzo istotnym czynnikiem w procesie rozwoju. Rodzice muszą teraz zaplanować smaczny i pożywny posiłek, a do tego zmieścić go w niewielkim lunchboxie. Jak zapewnić uczniom niezbędną dawkę energii podczas szkolnych przerw?

Regularne posiłki w czasie nauki w szkole

Po dłuższej przerwie nasze dzieci i młodzież po raz kolejny wróciły do zajęć stacjonarnych lub hybrydowych. Na nowo do łask wrócił plecak szkolny, w którym znajdą się niezbędne do nauki przybory, podręczniki oraz zeszyty. Dotychczas również uczniowie wszelkie posiłki spożywali w domu, natomiast powrót do szkół na nowo wymusił konieczność przygotowywania m.in. drugiego śniadania do spożycia podczas przerwy. Dlatego zmianie uległy również godziny przyjmowania posiłków.

Odpowiednia dieta u dzieci i młodzieży jest kluczowa w ich prawidłowym rozwoju psychofizycznym. Posiłki powinny być przyjmowanie w regularnych odstępach pięć razy dziennie. W domach rodzice mogli przypilnować, aby dzieci jadły zdrowo o odpowiednich porach, jednak teraz nie mają pewności co zje dziecko przez cały dzień. Istotne jest, aby posiłki dostarczały wszelkich niezbędnych wartości odżywczych, zwłaszcza w momentach wytężonej pracy umysłowej. Dlatego tak ważna jest edukacja prozdrowotna oraz uczenie dzieci zasad dietetycznych, które będą następnie potrafiły wcielić je w życie poza domem – komentuje Celina Kinicka, dietetyk z Centrum Medycznego Damiana.

Przekąski podczas szkolnej przerwy

Wygodnym uzupełnieniem posiłków spożywanych w szkole podczas przerwy mogą być zdrowsze przekąski. Stanowią one doskonałe uzupełnienie lunch boxów naszych dzieci, a dodatkowo są niezwykle poręczne (bez problemu zmieszczą się w plecakach) i… lubiane przez dzieci. Słodkie przekąski nie powinny ograniczać się jednak wyłącznie do kwestii przyjemnościowych. Ważne, aby dodatkowo dostarczały dzieciom i młodzieży wartościowych składników odżywczych i witamin, które dodadzą im energii oraz korzystnie wpłyną na skupienie, koncentrację i przyswajanie wiedzy.

Doskonałą propozycją na przerwy w szkole są przekąski na bazie sezamu (np. sezamki AMKI TO GO lub AMKI SUPERFOODS). Sezam zawiera bowiem tzw. nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) – m.in. omega-3, które poprawiają pamięć i skupienie. Jednak to nie wszystko! W produkcie znajduje się ponadto wiele innych składników, które pozytywnie wpływają na pracę mózgu. Wśród nich należy wymienić m.in.: magnez, fosfor, potas, cynk oraz witaminy z grupy B, E i A. Wszystkie te składniki są łatwo przyswajalne przez nasz organizm, dzięki dużej zawartości aminokwasów w ziarnach sezamu.

Przekąska dla dzieci na przerwę między lekcjami może być zarówno smaczna, zdrowa, jak i pożywna. Chrupiące AMKI TO GO oraz AMKI SUPERFOODS doskonale wpisują się w te założenia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 38 pr & content communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym Biuro prasowe
2025-06-11 | 11:30

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

Już 1 października rusza w Polsce system kaucyjny. Aby odzyskać kaucję doliczoną do zakupu napoju w puszcze, konsumenci będą musieli spełnić kilka warunków. Inicjatywa
Styl życia „Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję
2025-04-22 | 13:00

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Z okazji Dnia Ziemi marka SodaStream przypomina, że zmiana może zacząć się od jednej decyzji – i jednej butelki wielorazowej. Nowa kampania „Zamień jednorazowe butelki na
Styl życia Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
2025-02-27 | 15:00

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Lagardère Travel Retail w Polsce rozpoczyna ekspansję sieci Costa Coffee w nowym modelu biznesowym. Pierwsza kawiarnia działająca na zasadach franczyzy została uruchomiona

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.