Idealna przekąska podczas szkolnej przerwy!
38 pr & content communication
Łódź
91-035 Łódź
magdalena.galant|38pr.pl| |magdalena.galant|38pr.pl
510107786
www.38pr.pl
Powrót do szkół zmienił harmonogram dnia uczniów – zobowiązani są do wcześniejszego wstawania, więcej czasu spędzają poza domem, w wielu przypadkach zmieniła się również ich dieta, która jest bardzo istotnym czynnikiem w procesie rozwoju. Rodzice muszą teraz zaplanować smaczny i pożywny posiłek, a do tego zmieścić go w niewielkim lunchboxie. Jak zapewnić uczniom niezbędną dawkę energii podczas szkolnych przerw?
Regularne posiłki w czasie nauki w szkole
Po dłuższej przerwie nasze dzieci i młodzież po raz kolejny wróciły do zajęć stacjonarnych lub hybrydowych. Na nowo do łask wrócił plecak szkolny, w którym znajdą się niezbędne do nauki przybory, podręczniki oraz zeszyty. Dotychczas również uczniowie wszelkie posiłki spożywali w domu, natomiast powrót do szkół na nowo wymusił konieczność przygotowywania m.in. drugiego śniadania do spożycia podczas przerwy. Dlatego zmianie uległy również godziny przyjmowania posiłków.
Odpowiednia dieta u dzieci i młodzieży jest kluczowa w ich prawidłowym rozwoju psychofizycznym. Posiłki powinny być przyjmowanie w regularnych odstępach pięć razy dziennie. W domach rodzice mogli przypilnować, aby dzieci jadły zdrowo o odpowiednich porach, jednak teraz nie mają pewności co zje dziecko przez cały dzień. Istotne jest, aby posiłki dostarczały wszelkich niezbędnych wartości odżywczych, zwłaszcza w momentach wytężonej pracy umysłowej. Dlatego tak ważna jest edukacja prozdrowotna oraz uczenie dzieci zasad dietetycznych, które będą następnie potrafiły wcielić je w życie poza domem – komentuje Celina Kinicka, dietetyk z Centrum Medycznego Damiana.
Przekąski podczas szkolnej przerwy
Wygodnym uzupełnieniem posiłków spożywanych w szkole podczas przerwy mogą być zdrowsze przekąski. Stanowią one doskonałe uzupełnienie lunch boxów naszych dzieci, a dodatkowo są niezwykle poręczne (bez problemu zmieszczą się w plecakach) i… lubiane przez dzieci. Słodkie przekąski nie powinny ograniczać się jednak wyłącznie do kwestii przyjemnościowych. Ważne, aby dodatkowo dostarczały dzieciom i młodzieży wartościowych składników odżywczych i witamin, które dodadzą im energii oraz korzystnie wpłyną na skupienie, koncentrację i przyswajanie wiedzy.
Doskonałą propozycją na przerwy w szkole są przekąski na bazie sezamu (np. sezamki AMKI TO GO lub AMKI SUPERFOODS). Sezam zawiera bowiem tzw. nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) – m.in. omega-3, które poprawiają pamięć i skupienie. Jednak to nie wszystko! W produkcie znajduje się ponadto wiele innych składników, które pozytywnie wpływają na pracę mózgu. Wśród nich należy wymienić m.in.: magnez, fosfor, potas, cynk oraz witaminy z grupy B, E i A. Wszystkie te składniki są łatwo przyswajalne przez nasz organizm, dzięki dużej zawartości aminokwasów w ziarnach sezamu.
Przekąska dla dzieci na przerwę między lekcjami może być zarówno smaczna, zdrowa, jak i pożywna. Chrupiące AMKI TO GO oraz AMKI SUPERFOODS doskonale wpisują się w te założenia.

#GodzinaDlaOka to akcja, dzięki której znajdziesz czas dla siebie

Outdoor space – kiedy biuro wychodzi na zewnątrz
Colonnade ubezpiecza koszt biletów dla klientów biletyna.pl
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Gwiazdy

Andrzej Sołtysik: Moim popisowym numerem jest jajecznica – specyficzna, wyborna i wytrawna. Szkoda, że żona nie pozwala mi spędzać więcej czasu w kuchni
Dziennikarz zapewnia, że drzemie w nim spory potencjał kulinarny, niestety nie miał jeszcze okazji, by w stu procentach rozwinąć skrzydła i pokazać, na co go stać. Szansą może być więc cykl "W marcu jak w garncu", który jest jedną z wiosennych nowości „Dzień Dobry TVN”. Andrzej Sołtysik z niecierpliwością czeka na swoją kolej i ma nadzieję, że jego finezyjne dania zachwycą niejednego konesera.
Farmacja
Chorzy na stwardnienie rozsiane zyskują coraz lepszy dostęp do terapii. Udostępnienie podskórnych form podania leków może zrewolucjonizować ich leczenie i jakość życia

Lekarze wskazują, że zmiany w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM) są jednym z największych osiągnięć medycyny w ostatnich latach. Wraz z pojawianiem się kolejnych leków i włączaniem ich do refundacji neurolodzy mają możliwość coraz lepszej personalizacji leczenia uwzględniającej styl i plany życiowe pacjenta. To o tyle istotne, że SM jest chorobą młodych ludzi, aktywnych zawodowo i społecznie, często kobiet, które mają plany macierzyńskie. W tym kontekście istotne jest nie tylko szybkie włączenie leczenia, w tym dobór odpowiedniej terapii w zależności od przebiegu choroby i jej intensywności, ale też zwiększanie dostępności nowych, wygodniejszych form podawania leków.
Edukacja
Czytanie książek już niemowlakom ułatwia im opanowanie języka. Efekty są jeszcze lepsze, jeśli rodzice czytają regularnie

Regularne czytanie książek nawet niemowlętom w wieku poniżej 12 miesięcy ułatwia im opanowanie umiejętności językowych – dowiedli naukowcy z Marshall University School of Medicine. Dotychczas było to potwierdzone u starszych dzieci. Ważna jest jednak systematyczność – rodzice, którzy zobowiązali się czytać jedną książkę dziennie, notowali lepsze postępy językowe swoich pociech. Tymczasem problem opóźnionego rozwoju mowy może dotyczyć nawet 15 proc. polskich dzieci i nie wszystkim udaje się szybko dogonić rówieśników.