Idealna przekąska podczas szkolnej przerwy!
38 pr & content communication
Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl
Powrót do szkół zmienił harmonogram dnia uczniów – zobowiązani są do wcześniejszego wstawania, więcej czasu spędzają poza domem, w wielu przypadkach zmieniła się również ich dieta, która jest bardzo istotnym czynnikiem w procesie rozwoju. Rodzice muszą teraz zaplanować smaczny i pożywny posiłek, a do tego zmieścić go w niewielkim lunchboxie. Jak zapewnić uczniom niezbędną dawkę energii podczas szkolnych przerw?
Regularne posiłki w czasie nauki w szkole
Po dłuższej przerwie nasze dzieci i młodzież po raz kolejny wróciły do zajęć stacjonarnych lub hybrydowych. Na nowo do łask wrócił plecak szkolny, w którym znajdą się niezbędne do nauki przybory, podręczniki oraz zeszyty. Dotychczas również uczniowie wszelkie posiłki spożywali w domu, natomiast powrót do szkół na nowo wymusił konieczność przygotowywania m.in. drugiego śniadania do spożycia podczas przerwy. Dlatego zmianie uległy również godziny przyjmowania posiłków.
Odpowiednia dieta u dzieci i młodzieży jest kluczowa w ich prawidłowym rozwoju psychofizycznym. Posiłki powinny być przyjmowanie w regularnych odstępach pięć razy dziennie. W domach rodzice mogli przypilnować, aby dzieci jadły zdrowo o odpowiednich porach, jednak teraz nie mają pewności co zje dziecko przez cały dzień. Istotne jest, aby posiłki dostarczały wszelkich niezbędnych wartości odżywczych, zwłaszcza w momentach wytężonej pracy umysłowej. Dlatego tak ważna jest edukacja prozdrowotna oraz uczenie dzieci zasad dietetycznych, które będą następnie potrafiły wcielić je w życie poza domem – komentuje Celina Kinicka, dietetyk z Centrum Medycznego Damiana.
Przekąski podczas szkolnej przerwy
Wygodnym uzupełnieniem posiłków spożywanych w szkole podczas przerwy mogą być zdrowsze przekąski. Stanowią one doskonałe uzupełnienie lunch boxów naszych dzieci, a dodatkowo są niezwykle poręczne (bez problemu zmieszczą się w plecakach) i… lubiane przez dzieci. Słodkie przekąski nie powinny ograniczać się jednak wyłącznie do kwestii przyjemnościowych. Ważne, aby dodatkowo dostarczały dzieciom i młodzieży wartościowych składników odżywczych i witamin, które dodadzą im energii oraz korzystnie wpłyną na skupienie, koncentrację i przyswajanie wiedzy.
Doskonałą propozycją na przerwy w szkole są przekąski na bazie sezamu (np. sezamki AMKI TO GO lub AMKI SUPERFOODS). Sezam zawiera bowiem tzw. nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) – m.in. omega-3, które poprawiają pamięć i skupienie. Jednak to nie wszystko! W produkcie znajduje się ponadto wiele innych składników, które pozytywnie wpływają na pracę mózgu. Wśród nich należy wymienić m.in.: magnez, fosfor, potas, cynk oraz witaminy z grupy B, E i A. Wszystkie te składniki są łatwo przyswajalne przez nasz organizm, dzięki dużej zawartości aminokwasów w ziarnach sezamu.
Przekąska dla dzieci na przerwę między lekcjami może być zarówno smaczna, zdrowa, jak i pożywna. Chrupiące AMKI TO GO oraz AMKI SUPERFOODS doskonale wpisują się w te założenia.

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Anna Dec: Klimat się zmienia i w tym roku wybitnie to widać. Musimy być przygotowani na różne warunki pogodowe na wakacjach
Pogodynka przyznaje, że tegoroczne lato jest wyjątkowo kapryśne. Prognozy wskazują, że w najbliższych tygodniach upały będą się przeplatać z chłodem, burzami i obfitymi opadami deszczu. Taka zmienna pogoda nie powinna nas jednak całkowicie zniechęcać do aktywności na świeżym powietrzu. Zdaniem Anny Dec trzeba korzystać z uroków lata i niezależnie od tego, czy świeci słońce, czy też pada, tak organizować czas wolny, by nie siedzieć w domu.
Problemy społeczne
Stres w życiu zawodowym może działać destrukcyjnie. O profilaktykę muszą zadbać zarówno pracownicy, jak i pracodawcy

Co czwarty Polak doświadcza w pracy wysokiego lub bardzo wysokiego stresu, a trzech na czterech pracowników znajduje się w stresowej sytuacji zawodowej przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badań Instytutu Psychologii Stresu. Najwyższy poziom częstego stresu dotyczy kobiet i pracowników powyżej 55. roku życia. To grupy najbardziej narażone na poczucie przeciążenia obowiązkami zawodowymi, co odbija się na ich zdrowiu fizycznym i psychicznym, a w kontekście społecznym niesie ze sobą poważne skutki ekonomiczne. W Unii Europejskiej stres zabija rocznie nawet 10 tys. osób.
Gwiazdy
Maciej Dowbor: Ostatnio kupiłem zdalnie sterowane motorówki dla córki. Ten wspólnie spędzony czas pozwala oderwać dzieci od smartfonów

Zdaniem prezentera nawet niepozorny gadżet może pomóc w budowaniu relacji ze swoimi pociechami i tworzeniu pięknych wspomnień. On sam przekonał się o tym, kiedy jego siedmioletnia córka chętnie zaczęła się bawić małymi, zdalnie sterowanymi motorówkami. Teraz kolekcja systematycznie się powiększa, a w zabawie bierze udział cała rodzina.