Miłośnicy biegów na start!
Już 18 września spod Atrium Plejada wystartuje 12. PKO Bytomski Półmaraton! Zapisy na półmaraton wciąż jeszcze trwają, a udział w nim może wziąć każdy, kto chce i lubi biegać oraz czuje się kondycyjnie na siłach. Cały dzień zapowiada się pełen atrakcji! Na zawodników sobotnich rozgrywek czekać będą cenne nagrody. Jedną z nich jest samochód osobowy Toyota Aygo, który zostanie rozlosowany wśród osób, które ukończą bieg powyżej 5 km. Uczestników dopingować będzie Atrium Plejada, będące współorganizatorem tego wydarzenia.
Do startu 12. PKO Bytomskiego Półmaratonu pozostały 4 dni, ale wciąż jeszcze można zgłosić chęć udziału w nim, rejestrując się w punkcie zapisów. W dniach 15-17 września 2021r. zgłoszenia przyjmowane będą w Biurze Obsługi Zawodów, znajdującym się w pasażu Atrium Plejada, w godzinach 10.00-20.00. Z kolei 18 września biuro będzie dostępne wyłącznie dla zawodników (bez możliwości dokonania zapisu) w godzinach 7.30-9.00. Wszystkich, którzy zarejestrują się do udziału w półmaratonie i w biegu lub marszu nordic walking na dystansie 10,5 km obowiązuje opłata startowa w wysokości 120 zł, natomiast za udział w biegu na trasie 5 km wynosi 40 zł. Płatności można uiścić w oddziale PKO Bank Polski S.A., znajdującym się na terenie Atrium Plejada.
Każdy uczestnik półmaratonu ma szansę wybiegać atrakcyjne nagrody. Dla zwycięzców (1-3 miejsca) przewidziano nagrody pieniężne, a także puchary. Dodatkowo wszyscy uczestnicy konkurencji, którzy w regulaminowym czasie ukończą bieg (na średnim i długim dystansie), wezmą udział w losowaniu nagród rzeczowych. Ponadto każdy zawodnik, który ukończy półmaraton w terminie zgodnym z regulaminem, otrzyma pamiątkowy medal. Wśród osób, które ukończą bieg na pełnym i średnim dystansie w przepisowym czasie, zostanie rozlosowana nagroda główna – samochód osobowy Toyota Aygo.
Przed nami wielkie emocje sportowe! Dla przypomnienia, 12. PKO Bytomski Półmaraton startuje w sobotę, 18 września, o godzinie 11.00. Start i meta półmaratonu znajdować się będą na parkingu Atrium Plejada.
Na starcie pojawi się tegoroczny Mistrz Polski w Maratonie – Arkadiusz Gardzielewski, który będzie aktywnie wspierał biegaczy i zachęcał widownię do wspólnego dopingowania. W wydarzeniu weźmie udział także Paweł Januszewski, Mistrz Polski w biegu przez płotki, olimpijczyk z Atlanty i Sydney w biegu na 400 m. Ponadto uczestnicy 12. PKO Bytomskiego Półmaratonu mogą wziąć udział w akcji charytatywnej i wspomóc leczenie chorego chłopca, przypinając do koszulki startowej kartkę z napisem „biegnę dla Filipa”. W zamian za zaangażowanie biegaczy, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na rzecz beneficjenta.
Bytomskiemu Półmaratonowi towarzyszyć będzie także jedno z wyjątkowych, cyklicznie odbywajacych się wydarzeń biegowych PKO Korona Śląskich Półmaratonów, na którą składa się aż sześć biegów (https://www.pkokoronaslaska.pl/). Wszyscy, którzy zgłoszą się do udziału w PKO Koronie Śląskich Półmaratonów i ukończą minimum 4 z 6 wskazanych biegów, zdobędą tytuł Zdobywcy PKO Korony Śląskich Półmaratonów oraz unikalną pamiątkową koszulkę.
W sobotę organizatorzy zaplanowali wiele dodatkowych atrakcji dla biegaczy oraz zagrzewającej ich do biegów publiczności. Chętni będą mogli skorzystać z profesjonalnej opieki nad dziećmi, którą zapewni kadra bytomskiego przedszkola TIKA. Dla starszych dzieci z kolei zaplanowano gry i zabawy, odbywające się przy sklepie Decathlon. Biegacze oraz ich rodziny będą mogli wykonać sobie pamiątkowe zdjęcia w fotobudce, czynnej w godzinach 9:30-11:30 oraz 14:00-16:00. W tym dniu do dyspozycji mieszkańców będzie również rachmistrz spisowy, który pomoże w wypełnieniu obowiązku spisowego.
12. PKO Bytomski Półmaraton objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Bytom Mariusza Wołosza oraz Parafii pw. Świętego Krzyża Bytom-Miechowice. Organizatorami wydarzenia są Miasto Bytom, Towarzystwo Tenisa Stołowego Polonia Bytom i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu. Sponsorem tytularnym biegu jest Bank PKO. Współorganizatorami wydarzenia są: Atrium Plejada, Castorama Bytom, Carrefour Bytom, Decathlon Bytom.
Regulamin, dokładna trasa biegu oraz szczegółowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronach: www.atrium-plejada.pl oraz www.bytomskipolmaraton.pl i https://pl-pl.facebook.com/bytomskipolmaraton.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści
Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Problemy społeczne
Dla większości Polaków praca to obowiązek. Tylko niewielka część czuje satysfakcję z wykonywanych zadań

Z danych SW Research i Runaways wynika, że 80 proc. Polaków nie czuje pasji do swojej pracy, a 77 proc. nie widzi sensu w wykonywanych obowiązkach. Prowadzi to do wzrostu poziomu stresu i wypalenia zawodowego, co powoduje, że na życie prywatne nie mamy już energii. Work–life balance, ważny zwłaszcza dla młodszych pokoleń, jest trudny do osiągnięcia. Dodatkowo rozwój nowych technologii i modeli pracy powoduje coraz większe zacieranie różnic między czasem wolnym a pracą.
Gwiazdy
Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.