To będzie dobry Flow! Archicom zaprasza na Letni Festiwal Filmowy - tme Polówka
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Dobry Flow – pod takim tytułem rusza kolejna sekcja tegorocznego łódzkiego Festiwalu Filmowego tme Polówka. Filmy w ramach sekcji „Dobry Flow” emitowane będą w każdą sobotę od 27 lipca do końca sierpnia o godzinie 21:00 na terenie EC1. Partnerem wydarzenia jest firma Archicom realizująca projekt Flow w Nowym Centrum Łodzi zlokalizowany pomiędzy EC1 a Dworcem Łódź Fabryczna.
EC1 - Miasto Kultury, to właśnie tu przy ulicy Targowej 1/3 rusza nowa sekcja filmowa w ramach 17. edycji Letniego Festiwalu Filmowego w Łodzi tme Polówka. Do końca sierpnia w każdą sobotę o godzinie 21:00 na wielkim ekranie emitowane będą największe hity srebrnego ekranu. Sekcja „Dobry Flow” rozpocznie się w najbliższą sobotę (27 lipca) trzymającym w napięciu filmem w reżyserii Douga Limana pt. „Tożsamość Bourne’a”. W kolejnym tygodniu 3 sierpnia w kinie pod chmurką zmienimy klimat na nieco lżejszy emitując komedię „W trójkącie”. Natomiast sobotni wieczór 10 sierpnia to spotkanie z Leonardo DiCaprio i kultowym „Wilkiem z Wall Street”.
Druga połowa sierpnia zapowiada się równie ekscytująco! 17 sierpnia Ryan Gosling i Harrison Ford zabiorą nas w kolejną pełną emocji podróż do świata nowego Blade Runnera, tym razem do roku 2049. Tydzień później (24 sierpnia) w ramach sekcji „Dobry Flow” obejrzeć będzie można nagrodzony trzema Oscarami „Green Book”. Szofer i ekstrawagancki muzyk, których różni praktycznie wszystko, przekonają się, że wspólna podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni. „Dobry Flow” zakończymy z przytupem. Na sam koniec wakacji 31 sierpnia w ramach Polówki czekać będzie na nas prawdziwy klasyk filmowy – musical „Blues Brothers”, w którym w rolach głównych zobaczymy Johna Belushi i Dana Aykroyda. Wszystkie seanse filmowe tme Polówka są bezpłatne.
Skąd pomysł na tytuł sekcji „Dobry Flow”? Flow to nowy projekt realizowany przez firmę Archicom w Nowym Centrum Łodzi pomiędzy Dworcem Łódź Fabryczna a kompleksem naukowo-kulturalnym EC1. Inwestycja zajmie 2 ha i przewiduje powstanie pięciu budynków, które pomieszczą 1200 mieszkań. Teren Flow będzie otwarty na miasto, w ramach inwestycji przewidziano tereny zielone oraz punkty usługowe, a także poświęcone kulturze i nauce. Za projekt odpowiada Pracownia PIG Architekci. Zakończenie inwestycji jest planowane na grudzień 2028 roku.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.