Komunikaty PR

Velvet CARE ze znakiem SAVE NATURE i ekokomunikacją

2021-04-21  |  08:40
Biuro prasowe

W dzisiejszych czasach często obserwujemy niepokojące zmiany klimatyczne, jesteśmy świadkami wyczerpywania zasobów naturalnych czy zanieczyszczania planety. Velvet CARE, producent popularnych papierów toaletowych, ręczników i chusteczek higienicznych marki Velvet, nie godzi się z tym stanem rzeczy i podejmuje działania, by temu przeciwdziałać.

Marka Velvet prowadzi w tym roku kampanię pod hasłem przewodnim „Działamy dziś z myślą o jutrze”, której celem jest troska o naszą planetę, by pozostała piękna, zielona i czysta. Osią komunikacji Velvet CARE jest ekoznak, który stał się narzędziem informującym o zrównoważonym rozwoju marki. Stworzenie przez poznańską agencję Soul & Mind specjalnego znaku Save Nature pomogło marce Velvet kompleksowo i jednoznacznie informować konsumentów o ważnych działaniach marki na rzecz ochrony środowiska.

Znak zawiera czytelny komunikat o najważniejszych praktykach stosowanych przy produkcji wyrobów Velvet. Przedstawiliśmy je w czytelny sposób, poprzez białozieloną grafikę, złudnie przypominającą kwiat – symbol natury. Płynącym z ekoznaku komunikatem jest też centralny napis „Save Nature” będący parasolem informacyjnym do pozostałych elementów – ikonografii symbolizującej troskę marki o środowisko naturalne w tym:

• ochronę zasobów leśnych,
• recykling opakowań oraz surowców,
• oszczędne wykorzystywanie wody w procesie produkcyjnym,
• redukcję ilości wykorzystywanego plastiku,
• zmniejszanie śladu węglowego.

Zaprojektowany znak i poszczególne ikony autorstwa Soul & Mind Group stały się także elementem spotu wizerunkowego marki Velvet. 

Więcej informacji o działaniach marki Velvet znaleźć można na: www.savenature.info, a o innych projektach poznańskiej agencji brandingowej i strategicznej na www.soulandmind.pl.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia #EcoMajowkaChallenge Dołącz do gwiazd i wygraj nagrody Biuro prasowe
2021-05-05 | 11:15

#EcoMajowkaChallenge Dołącz do gwiazd i wygraj nagrody

#EcoMajowkaChallenge Dołącz do gwiazd, pokaż jak dbasz o środowisko i wygraj nagrody! Jak wynika z raportu Green Generation przygotowanego przez Mobile Institute, jednym z kluczowych
Styl życia Dobra forma na wiosnę
2021-05-04 | 18:10

Dobra forma na wiosnę

W asortymencie Sante znaleźć można wiele propozycji, które nie zawierają dodatku cukru i stanowić będą wartościowy element takiego właśnie zdrowego jadłospisu. Te produkty będą
Styl życia Idea Creative Group Organizatorem Wykonawczym Kongresu JADE 2021
2021-05-04 | 15:00

Idea Creative Group Organizatorem Wykonawczym Kongresu JADE 2021

Już w dniach 11-13 czerwca br. odbędzie się Jedyna Taka Akademia Dermatologii Estetycznej – Spotkanie Praktyków (JADE 2021), która w tym roku będzie miała miejsce w

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Paulla: Dzisiaj artyści od Krzysztofa Krawczyka powinni się uczyć pokory. W show biznesie jest tak, że im mniej znaczysz, tym wyżej zadzierasz głowę

Gdy w mediach pojawiła się wiadomość o śmierci Krzysztofa Krawczuka, wiele gwiazd na swoich profilach społecznościowych wspominało artystę. Wśród nich była również Paulla, która z piosenkarzem znała się osobiście. Zaznacza, że ceniła go głównie za to, jakim skromnym był człowiekiem. Wokalistka w hołdzie Krzysztofowi Krawczykowi postanowiła nagrać własną interpretację utworu „To co dał nam świat”. Niedawno ukazał się również teledysk poświęcony pamięci zmarłemu artysty.

Teatr

Piotr Cyrwus: Paru naszych kolegów odeszło z powodu wirusa. Na planie wszyscy jesteśmy bardzo czujni

Aktor zaznacza, że pandemia bardzo zmieniła to, jak wygląda praca na planach filmowych i serialowych. Ekipy ściśle przestrzegają restrykcji sanitarnych, ponieważ wiedzą, że od tego zależy życie i zdrowie ludzi. Artyści bardzo często poddawani są testom. Dopiero wynik negatywny oznacza, że mogą rozpocząć zdjęcia. Piotr Cyrwus przyznaje, że dyscyplina na planach jest potrzebna i bardzo ważna. Dzięki niej aktorzy mogą pracować.

Medycyna

Naukowcy wypuszczą 750 milionów genetycznie zmodyfikowanych komarów. Ma to pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się m.in. wirusa zika [DEPESZA]

Wkrótce na Florydzie pojawi się 750 mln modyfikowanych genetycznie komarów. Projekt ma pomóc zmniejszyć populację komarów Aedes aegypti, odpowiedzialnych za praktycznie wszystkie choroby przenoszone przez komary na ludzi – w tym dengę, zikę czy żółtą febrę. Zmodyfikowane owady rozmnażają się i przekazują gen, który powoduje śmierć potomstwa. W Brazylii w ten sposób udało się zmniejszyć populację gatunku o 96 proc.