Velvet CARE ze znakiem SAVE NATURE i ekokomunikacją
W dzisiejszych czasach często obserwujemy niepokojące zmiany klimatyczne, jesteśmy świadkami wyczerpywania zasobów naturalnych czy zanieczyszczania planety. Velvet CARE, producent popularnych papierów toaletowych, ręczników i chusteczek higienicznych marki Velvet, nie godzi się z tym stanem rzeczy i podejmuje działania, by temu przeciwdziałać.
Marka Velvet prowadzi w tym roku kampanię pod hasłem przewodnim „Działamy dziś z myślą o jutrze”, której celem jest troska o naszą planetę, by pozostała piękna, zielona i czysta. Osią komunikacji Velvet CARE jest ekoznak, który stał się narzędziem informującym o zrównoważonym rozwoju marki. Stworzenie przez poznańską agencję Soul & Mind specjalnego znaku Save Nature pomogło marce Velvet kompleksowo i jednoznacznie informować konsumentów o ważnych działaniach marki na rzecz ochrony środowiska.
Znak zawiera czytelny komunikat o najważniejszych praktykach stosowanych przy produkcji wyrobów Velvet. Przedstawiliśmy je w czytelny sposób, poprzez białozieloną grafikę, złudnie przypominającą kwiat – symbol natury. Płynącym z ekoznaku komunikatem jest też centralny napis „Save Nature” będący parasolem informacyjnym do pozostałych elementów – ikonografii symbolizującej troskę marki o środowisko naturalne w tym:
• ochronę zasobów leśnych,
• recykling opakowań oraz surowców,
• oszczędne wykorzystywanie wody w procesie produkcyjnym,
• redukcję ilości wykorzystywanego plastiku,
• zmniejszanie śladu węglowego.
Zaprojektowany znak i poszczególne ikony autorstwa Soul & Mind Group stały się także elementem spotu wizerunkowego marki Velvet.
Więcej informacji o działaniach marki Velvet znaleźć można na: www.savenature.info, a o innych projektach poznańskiej agencji brandingowej i strategicznej na www.soulandmind.pl.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.