Komunikaty PR

Stylizacje na lato – czas na paski!

2021-07-23  |  15:00
Biuro prasowe

Paski to jeden z prostszych wzorów geometrycznych wykorzystywanych w modzie. Ich siła tkwi w uniwersalności – są mniej krzykliwe niż zwierzęce printy i łagodniejsze od abstrakcyjnych motywów, ale potrafią równie skutecznie odmienić nudną stylizację. Pasy mają moc, której uległa nawet sama Coco Chanel, włączając ten wzór do swoich kolekcji. Jak je wkomponować w letnią garderobę? Już podpowiadamy!

 

Kojarzą się z błękitem nieba, szumem fal i amerykańskimi marynarzami – słusznie, w końcu do dziś są stałym elementem stylu marynistycznego. Jednak rozpowszechniła je wspomniana wyżej projektantka mody, która w latach 50. przeniosła prążkowany wzór z nadbrzeży na wybiegi, dodając swoim eleganckim projektom trochę swobody. Nietrudno się domyślić, że paryżanie szybko pokochali prosty wzór geometryczny, który z czasem wszedł na stałe do kanonów mody.

 

– Paski mają w sobie i luz, i elegancję. Wszystko zależy od ich grubości, ułożenia, zastosowanych kolorów. Można by rzec, że są uniwersalne – będą pasowały do sportowej stylizacji na wakacyjne ognisko, jak i na ważne spotkanie biznesowe w pracy – bluza czy marynarka ozdobiona nimi zyskuje. Stąd tak duża popularność tego wzoru, który co roku – szczególnie w okresie wiosenno–letnim wraca jak bumerang. Jedno jest pewne – nawet najprostszym stylizacjom z paskami, choćby to była krótka koszulka, jeansy i espadryle, nie można zarzucić nudy – komentuje stylistka KiK.

 

„Magiczne” właściwości pasków

To, że pasiaste koszule marynarzy przyciągały damskie spojrzenia to nie jedyny dowód na „specjalne” cechy pasków. Mówiąc jednak bardziej poważnie – prążkowany wzór, podobnie jak niektóre kolory tkanin, pozwala na modelowanie sylwetki i wydobycie jej atutów. Stąd bardzo często mówi się o nim w kontekście trików wyszczuplających lub podkreślających figurę.

 

– Pasiasty wzór wykorzystany w umiejętny sposób będzie naszym sprzymierzeńcem i pozwoli zbliżyć się do efektu, którego oczekujemy od stylizacji. Pionowe, cienkie paski na odzieży wydłużają optycznie sylwetkę i sprawiają, że prezentujemy się smuklej i szczuplej. W tej kombinacji najlepiej odnajdują się damskie garnitury w ciemnych odcieniach, jedynie przyprószone cienkimi prążkami, kolorowe i modne kombinezony na lato czy pasiaste spódnice maxi połączone z topem. Poziome paski warto zastosować, jeśli chcemy wyraźnie podkreślić kobiecą talię – sukienki z takim wzorem i rozkloszowanym dołem będą strzałem w dziesiątkę. Pozostają także szersze i grubsze pasy, które sprawdzą się wtedy, kiedy zależy nam na swobodniejszej stylizacji – sweterek czy bluza z takim printem będą fajnym dopełnieniem casualowej stylizacji z jeansami i trampkami – mówi stylistka marki KiK i dodaje: warto pamiętać przy tym, aby pasy stosować umiarkowanie – czasem wystarczy jeden element garderoby, aby wywołać efekt wow – na przykład eleganckie szorty, koszule czy spódnice zestawione z gładką, jednobarwną odzieżą. To już wystarczy!

 

Białe i granatowe paski?

Skądże! Pasy wcale nie muszą być nudne. Faktycznie połączenie bieli z granatem, niebieskim odcieniem czy czernią jest powszechnie spotykane i zawsze się sprawdza. To jednak nie jedyne możliwe zestawienia.

 

– Prosty, geometryczny wzór tylko z pozoru jest banany – może mieć wiele konfiguracji i – co udowadniają ulice – kolorów. W lecie spotkamy zestawienia szarości, kremu i bieli szczególnie w eleganckich, nieco biznesowych stylizacjach z marynarką w roli głównej. Pastelowe, lniane prążki sprawdzą się natomiast podczas upalnych dni – takie stylizacje wyglądają nie tylko urokliwie, ale i chłodzą ciało. Wreszcie paski występują w typowo wakacyjnych barwach i kontrastowych zestawieniach – np. sukienki czy kombinezony w nasyconych odcieniach, czasem przechodzących w neony – róż z pomarańczowym odcieniem lub fioletem. Każdy znajdzie dla siebie coś dobrego i to niekoniecznie w biało–granatowym wydaniu, które swoją drogą wygląda świetnie – podsumowuje specjalistka KiK.

 

Paski mają naprawdę wiele do zaoferowania, trzeba tylko umieć je dobierać do sylwetki i stosownej okazji. Będą idealne dla miłośników marynistycznego stylu i okażą się pozytywnym zaskoczeniem dla tych, którzy w ubiorze stawiają na elegancję.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Moda Polacy entuzjastami mody z drugiej ręki? Biuro prasowe
2024-09-26 | 12:00

Polacy entuzjastami mody z drugiej ręki?

Wraz z nadejściem jesieni nadchodzi czas na porządkowanie i odświeżanie garderoby. Vinted przyjrzała się nawykom zakupowym Polek i Polaków. Badanie* konsumenckie przeprowadzone dla
Moda Moda męska na sezon jesień/zima 2024 – najnowsze trendy, inspiracje i wskazówki
2024-09-24 | 14:00

Moda męska na sezon jesień/zima 2024 – najnowsze trendy, inspiracje i wskazówki

Zbliżający się sezon jesień/zima 2024 przynosi świeże spojrzenie na modę męską, łącząc klasykę z nowoczesnością. Styl uliczny będzie łączył się z elegancją, a funkcjonalność
Moda Finałowy pokaz mody SHEIN X Global Challenge 2024 w Singapurze
2024-09-23 | 13:46

Finałowy pokaz mody SHEIN X Global Challenge 2024 w Singapurze

SINGAPUR, 23 września 2024 – Zwyciężczyni i finaliści konkursu SHEIN X Global Challenge 2024 wzięli udział w pokazie mody, który odbył się 19 września 2024 roku w ramach

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.