Komunikaty PR

Świętuj 190. urodziny Izraela Poznańskiego w Muzeum Fabryki

2023-08-25  |  16:00

Z okazji okrągłych urodzin jednego z „królów bawełny” – Izraela Poznańskiego, Muzeum Fabryki przygotowuje huczne świętowanie. Najbliższy weekend będzie pełen atrakcji – m.in. spacery śladami fabrykanta, a także gry i zabawy.

Świętowanie 190. urodzin Izraela Poznańskiego w Muzeum Fabryki

Sobota i niedziela (26 i 27.08)

W sobotę i niedzielę każdy będzie mógł wziąć udział w specjalnej grze, przygotowanej przez Muzeum Fabryki. Zabawa przybliży życiorys Izraela Poznańskiego, ale też pozwoli zapoznać się z historią całego kompleksu fabrycznego. Gra polega na rozwiązywaniu zagadek ulokowanych na trasie spaceru po terenie muzeum oraz kompleksu Manufaktury. W zabawie mogą brać udział całe rodziny, a na najlepszych uczestników czekają nagrody.

Z okazji 190. urodzin przygotowano także specjalny prezent dla „króla bawełny” – makietę pokazującą fabrykę i imperium Poznańskiego z lat ok. 1900, zawierającą obiekty i budynki, których obecnie już nie ma. To dobra okazja, żeby po „wręczeniu” prezentu udać się na taras Muzeum Fabryki i porównać obraz z przeszłości z dzisiejszym widokiem na tętniącą życiem Manufakturę.

Główne obchody urodzin Poznańskiego zaplanowane są na niedzielę (27.08) w godzinach 13:00 – 15:00. W ramach świętowania odbędzie się specjalny spacer po terenie muzeum, Manufaktury i Pałacu Poznańskiego, a oprowadzać będzie sama... Leonia Poznańska. Zwiedzanie z żoną Izraela jest bezpłatne, ale wymagane jest wcześniejsze zapisanie się u przewodników pod numerem: 42 664 92 93.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka 80. rocznica Powstania Warszawskiego w Fabryce Norblina Biuro prasowe
2024-07-29 | 17:10

80. rocznica Powstania Warszawskiego w Fabryce Norblina

Wyjątkowa wystawa fotografii, seanse filmów powstańczych w kinie KinoGram, bezpłatne pokazy emocjonującego filmu w technologii VR “Kartka z Powstania” – tak Fabryka
Sztuka Muzeum Powstania Warszawskiego łączy ludzi już od 20 lat
2024-07-29 | 12:10

Muzeum Powstania Warszawskiego łączy ludzi już od 20 lat

Ponad 10 mln odwiedzających, ponad 20 tys. przeprowadzonych lekcji muzealnych dla blisko 0,5 mln uczniów i prawie 0,5 mln obserwujących w mediach społecznościowych to jedynie kilka
Sztuka Warszawa w obiektywie: „Art Lives Here by Leonardo Hotels” – rozstrzygnięcie ko
2024-07-29 | 12:00

Warszawa w obiektywie: „Art Lives Here by Leonardo Hotels” – rozstrzygnięcie ko

Sztuka nie uznaje granic ani barier językowych – na tym założeniu oparła się druga edycja konkursu i rezydencji artystycznej „Art Lives Here by Leonardo Hotels”. Właśnie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Zdrowie

Nauka

Zła dieta może powodować obniżenie nastroju i zdolności poznawczych. Naukowcy potwierdzają związek żywienia z neurochemią

Jedzenie niezdrowej żywności może prowadzić do zmian w mózgu, związanych z depresją i zaburzeniami lękowymi. Obniżeniu mogą też ulec zdolności poznawcze. Do takich wniosków doszli naukowcy z Wielkiej Brytanii, obserwując skany mózgów pacjentów z różnymi nawykami żywieniowymi. Uwidocznione zostały zmiany w neuroprzekaźnikach i objętości istoty szarej u osób, które mają złą dietę, w porównaniu z tymi, które stosują dietę śródziemnomorską. Badacze wciąż poszukują potwierdzenia mechanizmów, które sprawiają, że jedzenie ma taki wpływ na kondycję ośrodkowego układu nerwowego. Jedna z koncepcji zakłada powiązanie ich z nieprawidłowościami w mikrobiocie jelitowej.

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.