Komunikaty PR

Szara eminencja kuchni

2023-07-14  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Szarości ( 0.49 MB )

Wcale nie przestał nam się podobać na frontach kuchennych szafek. Kolor szary nie tylko nie pozwala o sobie zapomnieć, ale utrzymuje stałą mocną pozycję we wnętrzarskich trendach. Urzeka wieloma odcieniami, które pasują do różnych stylów i efektownie łączą się z innymi kolorami. Pomysłów na piękną aranżację jest wiele. Wszystko zależy od tego, na jakim efekcie nam zależy.  

 

Szarość wydaje się monotonna? To tylko pozory, ponieważ dość łatwo możemy sprawić, że kuchnia w tym deseniu będzie pięknie wyglądała i bynajmniej nie będzie wionęło w niej nudą. Warto również wykorzystać mocne atuty koloru, takie jak ponadczasowość i uniwersalność. Zawłaszcza ta druga cecha jest bardzo przydatna w urządzaniu kuchni. Szarość dobrze komponuje się całą paletą popularnych barw, dlatego do szafek w tym kolorze łatwo dobierzemy pozostałe elementy zabudowy meblowej i kuchennego wyposażenia. Szare meble będą dobrym pomysłem w każdej stylizacji, a zamierzony efekt stylistyczny osiągniemy dzięki odcieniowi, na jaki się zdecydujemy i odpowiednio dobranym dodatkom kolorystycznym.

- Szary daje dużo możliwości aranżacyjnych. Meble z frontami w tym kolorze możemy wybrać niezależnie od tego, czy marzy nam się kuchnia nowoczesna czy też bardziej klasyczna – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka mebli kuchennych w firmie KAM. – Możemy wykreować wnętrze spokojne i stonowane, albo wyróżniające się i wyjątkowo reprezentacyjne. Potencjał szarości możemy wykorzystać w urządzaniu kuchni na wiele sposobów.

 

Minimalizm w duecie z drewnem

Jednolite szare fronty idealnie wpisują się w minimalizm, który z zasady rezygnuje ze zbędnej dekoracyjności i nadmiaru form. Gładkie, matowe powierzchnie mebli stanowią dobre tło dla umiarkowanych aranżacji, których atutem jest schludna prostota, nie pozbawiona jednak efektowności. Monochromatyczna zabudowa w jasnych odcieniach szarości nie przytłoczy wnętrza, a nawet optycznie je powiększy. Kuchnia będzie wydawała się bardziej przestronna.  

Jeżeli chcemy uniknąć wrażenia chłodu, połączmy szarość z dekorami drewna w jasnych odcieniach, z którymi idealnie koresponduje. Ten subtelny duet tworzy odpowiedni balans, który nie tylko dobrze komponuje się wzorniczo, ale rysunek drewna wizualnie ociepli wnętrze. Tak zaaranżowana kuchnia prezentuje się lekko i świeżo.

Najbardziej popularnym miejscem, aby wprowadzić drewno do jednokolorowej kuchni jest blat roboczy, albo okładzina ścienna. Ciekawy efekt zapewni dodatek niezwykle dekoracyjnych lameli, które podkreślą nowoczesny charakter wnętrza.

 

Szaro-złota elegancja

Masz obawy, że szafki kuchenne w kolorze szarości zbytnio wtopią się w tło? Nic bardziej mylnego. Może być odważnie i wyraziście, a pomysłowo zaaranżowana kuchnia będzie przyciągała wzrok. Jeżeli chcemy, żeby było szykownie i nowocześnie, warto rozświetlić ją złotem. Mocne akcenty w postaci uchwytów, armatury czy opraw oświetleniowych sprawią, że szare meble będą wyglądały reprezentacyjnie. Wyrafinowany efekt zapewnią szafki witrynowe z delikatnym obramowaniem w kolorze złota, które są wnętrzarskim hitem. Na półkach za szklanymi frontami możemy wyeksponować dekoracyjne naczynia lub zastawę stołową, które dodatkowo podniosą walory estetyczne mebli.

Wysmakowanego charakteru szarej kuchni doda rysunek marmuru z wyraźnym wzorem. Możemy nim ozdobić blat oraz ścianę pomiędzy rzędem szafek dolnej i górnej zabudowy. Ostateczny szlif zapewni drewno, które zawsze wygląda elegancko i ociepla wnętrze.

 

Naturalnie niczym skała

Nawet delikatna zmiana zabarwienia może zrobić różnicę i zapewnić bardziej świeży efekt. Szarość ma wiele odcieni, również tych mniej oczywistych, np. skał. Nawiązujący do nich kolor jest delikatny i ma cieplejszą tonację, dlatego podniesie temperaturę kuchennej aranżacji. Wnętrze będzie łagodniejsze i bardziej naturalne. Szafki w kolorze skalnym doskonale pasują do prostych i funkcjonalnych kuchni, w których panuje przytulny, nastrojowy klimat.

Ten niebanalny odcień jeszcze piękniej zagra z rysunkiem drewna. Wystarczy ocieplić go drewnem w jasnych tonacjach, aby kuchnia nabrała skandynawskiego wyrazu. Kolor z pewnością zwróci na siebie uwagę również miłośników powściągliwej estetyki japandi, którzy cenią sobie harmonię, użyteczną prostotę i przytulny klimat. 

 

Już nie szarość, jeszcze nie czerń

Szukasz odmiany dla klasycznej szarości? W dobrym stylu będzie szary metalic. Wpadająca w zdecydowanie ciemniejszą kolorystykę barwa, plasuje się pomiędzy szarością a czernią. Chociaż jest od niej nieco jaśniejsza, ale równie efektowna i z charakterem. W bliższej perspektywie ujawnia delikatny połysk, który ożywia matową powierzchnię. Szarość o metalicznym połysku na frontach mebli prezentuje się elegancko, dlatego zabudowa wygląda gustownie i prestiżowo.

Doskonałym kontrapunktem dla tej wyrazistej barwy będzie dodatek drewna, dzięki któremu unikniemy efektu przytłoczenia. Dobrym towarzystwem będą tonacje w ciepłych brązach z mocno zarysowanym wzorem. Oba dekory doskonale wyglądają w duecie, tworząc atrakcyjny wizualnie kontrast.

 

Surowa kolorystyka betonu

Styl industrialny czerpie z architektury przemysłowej i pofabrycznej, którą zaadoptował na nowoczesną i wyrazistą przestrzeń do życia. Zdecydowanie króluje tu beton, który może nadać wyjątkowy sznyt również zabudowie kuchennej. Szarość inspirowana chropowatą i surową powierzchnią ciekawie zaprezentuje się nie tylko na powierzchni ścian, podłóg i sufitu, ale również na frontach prostych brył mebli. Dekor zaintryguje nie tylko niepospolitą barwą, ale i wyrazistą strukturą, która dodatkowo podkreśli oszczędny i chłodny charakter stylu. Żeby nieco „udomowić” taką kuchnię, wprowadźmy do niej drewno. Warto jednak postawić na równie niebanalne odmiany. Dekor dąb cynowany to nowa interpretacja klasycznego gatunku - z mocno zarysowaną strukturą i efektownym rysunkiem z widocznymi żyłkami metalu. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Oaza spokoju na Żoliborzu Biuro prasowe
2024-07-31 | 16:20

Oaza spokoju na Żoliborzu

Żoliborz, jedna z najbardziej urokliwych dzielnic Warszawy, stała się idealnym miejscem  do zamieszkania dla trzyosobowej rodziny oraz psa. Właściciele bardzo cenią sobie wygodę i
Dom Architektoniczne inspiracje ze świata arch. Magdaleny Federowicz-Boule
2024-07-31 | 13:50

Architektoniczne inspiracje ze świata arch. Magdaleny Federowicz-Boule

Podróże są nieodłącznym elementem zarówno życia zawodowego, jak i prywatnego architektki Magdaleny Federowicz-Boule, założycielki wielokrotnie nagradzanej pracowni
Dom Vileda wprowadza nową linię suszarek Ultimate – styl i funkcjonalność w jednym
2024-07-31 | 09:30

Vileda wprowadza nową linię suszarek Ultimate – styl i funkcjonalność w jednym

Kultowe suszarki w stylowym, czarnym kolorze Firma Vileda, znana z dostarczania nowoczesnych rozwiązań ułatwiających domowe obowiązki, wprowadza nową, wyjątkową linię suszarek do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Zdrowie

Nauka

Zła dieta może powodować obniżenie nastroju i zdolności poznawczych. Naukowcy potwierdzają związek żywienia z neurochemią

Jedzenie niezdrowej żywności może prowadzić do zmian w mózgu, związanych z depresją i zaburzeniami lękowymi. Obniżeniu mogą też ulec zdolności poznawcze. Do takich wniosków doszli naukowcy z Wielkiej Brytanii, obserwując skany mózgów pacjentów z różnymi nawykami żywieniowymi. Uwidocznione zostały zmiany w neuroprzekaźnikach i objętości istoty szarej u osób, które mają złą dietę, w porównaniu z tymi, które stosują dietę śródziemnomorską. Badacze wciąż poszukują potwierdzenia mechanizmów, które sprawiają, że jedzenie ma taki wpływ na kondycję ośrodkowego układu nerwowego. Jedna z koncepcji zakłada powiązanie ich z nieprawidłowościami w mikrobiocie jelitowej.

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.