Szybkie i trwałe efekty anti-aging? Tak, dzięki innowacyjnym laserom!
Wśród zabiegów anti-aging, odmładzających, likwidujących niedoskonałości i poprawiających kondycję naszej skóry, poszukujemy coraz to nowszych i lepszych rozwiązań. Oczekujemy, że najnowsze technologie przyniosą nam widoczne, trwałe efekty, możliwie szybko, a najlepiej natychmiastowo i bez konieczności rekonwalescencji. Czy istnieją zabiegi spełniające powyższe kryteria? Zapytaliśmy o to dr Krzysztofa Ziemlewskiego i dr Karolinę Pazerę z Klinik Ziemlewski.
- Pacjentom poszukującym rozwiązań dających widoczne efekty w możliwie krótkim czasie polecamy zabiegi innowacyjnymi laserami. Pierwszym takim zabiegiem, który pomaga uporać się zarówno z wiotkością skóry, opadnięciem owalu twarzy czy nadmierną ilością tkanki tłuszczowej, jest Endolift. Kolejnym, napinającym, regenerującym i stymulującym skórę do odbudowy jest nieablacyjny laser frakcyjny Light Scan. Oba charakteryzują się wysoką skutecznością i wykorzystaniem nowatorskich technologii – mówi dr Krzysztof Ziemlewski.
Jak to się stało, że Endolift znalazł się w gabinetach Klinik Ziemlewski?
- Od dłuższego czasu szukaliśmy rozwiązania bardzo częstego problemu u naszych pacjentów jakim jest wiotkości skóry. Jest to defekt, który wraz z wiekiem dotyka każdego z nas, dlatego poszukiwaliśmy urządzenia, które rozwiąże ten problem w sposób kompleksowy i sprawi, że nasi pacjenci będą zadowoleni z efektów. Kiedy poznaliśmy działanie Endolift wiedzieliśmy, że jest to sprzęt, na który czekaliśmy– odpowiada dr Karolina Pazera.
Dlaczego warto wybrać Endolift?
- Endolift jest laserem, który działa na dwóch płaszczyznach. Możemy nim wykonać lipolizę tkanki tłuszczowej, czyli jej rozpuszczenie, które jest trwałe i nieodwracalne, dzięki czemu likwidujemy nadmiernie nagromadzone depozyty tłuszczu w obszarach tzw. chomików, podbródka, ramion czy brzucha itd. Ponadto podczas zabiegu skóra jest stymulowana do produkcji kolagenu i osiągamy efekt jej napięcia. Pacjenci często zgłaszają się do nas z problemami wiotkości skóry i nie chodzi tylko o twarz, ale również o szyję, okolicę brzucha i skórę nad kolanami. Do tej pory nie było skutecznego sprzętu, który mógłby ją zlikwidować. Endolift jest fenomenem także dlatego, że zabiegi do tej pory zarezerwowane dla chirurgii wykonujemy w gabinecie medycyny estetycznej bez konieczności specjalistycznego znieczulania pacjenta. Jest to zabieg zupełnie bezpieczny, z bardzo krótkim czasem rekonwalescencji – dodaje dr Karolina Pazera.
- Bardzo istotną kwestią w technice Endolift jest zastosowanie najnowszej generacji, cienkich, bo nieco grubszych od ludzkiego włosa mikro-optycznych włókien światłowodowych. Dzięki nim możliwy jest nie tylko indywidualny dobór zabiegu do potrzeb danego pacjenta zgodnie ze stopniem zaawansowania wiotkości jego skóry, czy też ilości nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, ale przede wszystkim światłowody te pozwalają skorygować i wykonać procedurę Endolift na różnych, nawet najdelikatniejszych obszarach takich jak np. okolica oczu – dodaje dr Krzysztof Ziemlewski.
Znajdź chwilę dla siebie i odetchnij
Perfumy przyprawione jesienią – męskie zapachy Gisada
Podstawowe potrzeby skóry (nie tylko) jesienią
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.