Komunikaty PR

Magia mezoterapii – zabieg nie tylko na twarz!

2021-05-21  |  14:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 1.67 MB )

By móc cieszyć się piękną, gładką i pełną blasku skórą przez długie lata, do pielęgnacji należy podejść w sposób kompleksowy. Zdrowa, zbilansowana dieta, regularna aktywność fizyczna, fotoprotekcja to jednak nie wszystko. Uzupełnieniem codziennych zabiegów pielęgnacyjnych jest mezoterapia igłowa. To bezpieczny zabieg, który zwalcza wiele urodowych problemów, z którymi mierzy się większość z nas! O walorach mezoterapii oraz o jej zastosowaniu opowiedziała dr Ewa Rybicka, lekarz medycyny estetycznej, właścicielka kliniki Estetica Nova.

 

Mezoterapia – natychmiastowa rewitalizacja skóry

Mezoterapia pozwala skutecznie, a co najważniejsze, naturalnie zatrzymać czas. Jest mało inwazyjna, a przy tym daje spektakularne efekty widoczne gołym okiem. Regularnie wykonywana mezoterapia nie tylko polepsza kondycję skóry, która z dnia na dzień staje się bardziej napięta i pełna blasku, ale też opóźnia pojawianie się głębokich zmarszczek.

- Jak w przypadku każdego działania medycznego istotą powodzenia jest prawidłowe dobranie produktu leczniczego do potrzeb skóry. Innych preparatów używamy działając profilaktycznie u osób młodych, innych u pacjentów dojrzałych gdzie kluczem do powodzenia jest działanie naprawcze, silnie stymulujące produkcje kolagenu i kwasu hialuronowego – wyjaśnia dr Ewa Rybicka.

Podczas zabiegu mezoterapii igłowej, po znieczuleniu skóry, lekarz nakłuwa pacjentce twarz (lub inny wybrany obszar) cienką igiełką. Dzięki temu do głębszych warstw skóry dotrze odpowiednio dobrany preparat lub indywidualnie skomponowany do potrzeb pacjenta koktajl składników aktywnych, który nawilży, zrewitalizuje i będzie działał przeciwstarzeniowo. Jakie substancje dr Rybicka poleca swoim pacjentom?

-Do zabiegu anti-aging proponuję pacjentkom kwas hialuronowy, polinukleotydy, odpowiednio dobrane aminokwasy, które mogą być wbudowane we włókna kolagenowe, peptydy stymulujace różne procesy w skórze, kwas bursztynowy, glutation czy witaminę C. Cała procedura może wywołać lekki dyskomfort  - tłumaczy dr Rybicka i dodaje, że zawsze  po zakończeniu zabiegu stosuje lekki masaż, maskę pozabiegową oraz krem z filtrem.

 

 

Mezoterapia nie tylko na twarz? Tak! To doskonałe remedium na cellulit

Choć nie wszyscy o tym, wiedzą, to mezoterapia jest również wykorzystywana do leczenia defektów skórnych na całym ciele, w tym cellulitu oraz rozstępów.

Niestety cellulit występuje u kobiet w każdym wieku, począwszy u dojrzewających nastolatek. Nieregularne zgrubienia na skórze pojawiają się najczęściej w okolicy brzucha i bioder, a także po wewnętrznej stronie ud oraz na powierzchni pośladków i ramion.

Pomarańczowa skórka pozostawiona sama sobie będzie się pogłębiać, dlatego tak ważne jest, by jej nie lekceważyć. Cellulit cechuje się różnymi stopniami zaawansowania. Choć nigdy nie jest za późno na redukcję cellulitu, to najłatwiej jest się uporać w jego początkowej fazie. Wówczas pomarańczowa skórka jest jeszcze niewidoczna gołym okiem i trzeba ścisnąć rękami skórę, żeby móc ją zobaczyć.

- Mezoterapia igłowa to metoda redukcji cellulitu, która polega na wstrzykiwaniu w miejsca dotknięte problemem niewielkich ilości specjalistycznych preparatów leczniczych między innymi związków stymulujących metabolizm tkanki tłuszczowej oraz drenaż – mówi dr Rybicka.

 Rezultaty zabiegu są długotrwałe, a co więcej, widoczne natychmiastowo! Skóra staje się bardziej elastyczna, jędrna i rozświetlona. Zaleca się wykonanie trzech zabiegów i powtarzanie ich co pół roku dla podtrzymania efektu. 

Mezoterapia przy napięciu przedmiesiączkowym

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (popularnie nazywany PMS-em), obejmuje prawie 300 symptomów: psychicznych oraz somatycznych. Do najpowszechniejszych należą: rozdrażnienie, nadwrażliwość piersi, wykwity skórne, a także uczucie zatrzymania wody w organizmie. W usprawnieniu limfy może tam pomóc właśnie mezoterapia!

Limfa zalegająca w warstwach podskórnych powoduje obrzęki, może blokować przepływ krążenia krwi, opuchliznę kończyn. Dzięki zastosowaniu mezoterapii z odpowiednio przygotowaną mieszanką substancji leczniczych, zalegająca limfa odzyskuje prawidłowy przepływ, obrzęki zmniejszają się, skóra staje się jędrna, sprężysta i lepiej odżywiona.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Maść Rokitnikowa Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:10

Maść Rokitnikowa

Działanie MAŚCI ROKITNIKOWEJ związane jest z naturalnymi właściwościami ekstraktu z rokitnika, nagietka lekarskiego, alantoiny, panthenolu (prowitaminy B5) oraz leczniczej wody mineralnej:
Uroda Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
2024-12-30 | 10:10

Efekt wow przed „wielkim wyjściem”

Grudzień i styczeń to czas, kiedy szczególnie zależy nam na tym, by błyszczeć. Święta, noc sylwestrowa i upragnione, karnawałowe szaleństwa, które czekają nas już za
Uroda Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
2024-12-30 | 08:00

Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą

Jednym z kluczowych zimowych problemów skóry jest utrata blasku, świeżości i witalności. To właśnie teraz najwyraźniej dostrzegamy zmęczenie i szarość cery. Kosmetolodzy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.