Komunikaty PR

Pozytywne skutki uboczne pandemii? Dbamy o siebie!

2021-05-17  |  08:01
Biuro prasowe
Kontakt
Jan Pantuła
.

.
. .
a|a.pl| |a|a.pl
+48000000000
.
Do pobrania tekst ( 0.04 MB )

Pozytywne skutki uboczne pandemii? Dbamy o siebie!

 

Pandemia, lockdown, zakażenia, kryzys… te słowa, jak mantra pojawiają się od ponad roku. Czy jest możliwe znalezienie pozytywnych stron w sytuacji, w jakiej obecnie znajdują się Polacy, jak i cały świat? Okazuje się, że tak, nie tylko jest to konieczne, ale i prawdziwe!

Wg raportu powstałego na podstawie wyników badania przeprowadzonego w lipcu 2020 roku metodą CAWI, dotyczącego dbania o siebie przed i w okresie pandemii, 65% Polaków stara się dbać o siebie na co dzień, 31%  twierdzi, że chciałoby zadbać o siebie bardziej niż do tej pory, a tylko dla nieco ponad 4% dbanie o siebie nie jest priorytetem. O ile młodsi respondenci skupiają się przede wszystkim na pielęgnacji twarzy, ciała i włosów, o tyle starsi częściej skłaniają się także ku niekosmetycznym sposobom uzyskiwania dobrostanu: medytacji, zbilansowanej diecie oraz suplementom i witaminom. Wszystkie grupy wiekowe łączy jedno, przyznały, że w czasie pandemii nie tylko uczyniły pielęgnacyjne rytuały tarczą chroniącą przed popadnięciem w izolacyjny marazm, ale także nauczyły się dokonywać świadomych zakupów (przez Internet) oraz uwzględniać w swoich wyborach skład produktów kosmetycznych i recenzje innych użytkowników.

Trwająca już drugi rok pandemia sprawiła, że odczuwamy mnóstwo mniej lub bardziej dokuczliwych dolegliwości związanych z funkcjonowaniem naszego ciała i umysłu. Fakt, że znaczny odsetek naszych rodaków stara się dbać o swoje ciało i znajdować przyjemność w kultywowaniu codziennych rytuałów pielęgnacyjnych - niemal 9 na 10 ankietowanych twierdzi, że regularna pielęgnacja, wynika z wewnętrznej potrzeby i wpływa na ich dobre samopoczucie - napawa optymizmem. Badania przedstawia i komentuje Agnieszka Lewandowska, specjalistka z zakresu pielęgnacji twarzy i włosów w LabPharma.pl.

Kiedy psychika jest przeciążona, ciało się buntuje

Co kryje się pod sformułowaniem dokuczliwe dolegliwości związane z funkcjonowaniem naszego ciała i umysłu w czasie pandemii?

Po pierwsze, nieustępująca od wielu miesięcy pandemia wiąże się dla większości z nas z podniesionym poziomem stresu, obaw o zdrowie własne i naszych bliskich. Życie w ciągłym stresie wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie układu nerwowego oraz immunologicznego i przyczynia się do zaostrzenia przebiegu chorób przewlekłych.

- Nic więc dziwnego – wypowiada się Agnieszka Lewandowska z LabPharma – że kiedy nasza psychika nie wytrzymuje przeciążenia związanego z funkcjonowaniem w czasie pandemii, w związku z czym nasze hormony szaleją, ciało jednoznacznie się buntuje. Efektem jest wypadanie włosów czy przesuszona skóra. Zwłaszcza twarz i dłonie wymagają teraz intensywnej pielęgnacji.

Nie dziel włosa na czworo

- Niestety wielu z nas na własnej skórze doświadczyło przykrych objawów związanych ze stresem, jak i chorowaniem. Wg badań, bardzo częste jest wypadanie włosów po covidzie, czy to w wyniku stresu lub choroby. Można starać się je zatrzymać, ale na pewno nie pomoże nam w tym chemia. Nie będę wskazywała konkretnych preparatów, jednak muszą to być preparaty wzmacniające, posiadające naturalne składniki, ekstrakty (np. palma sabałowa, pestki dyni, krwawnik), ale nie zawierające emulgatorów, PEG-gów, silikonów, SLS, SLES czy parabenów. Dużo osób, którym doradzam w zakresie pielęgnacji włosów informowało mnie, że korzystało z preparatów marki BioKap z pytaniem, czy to dobrze. Jeśli preparaty BioKap spełniają warunki, o których wspominam, to jak najbardziej będą dobre. – komentuje Lewandowska i dodaje - Tak samo sytuacja wygląda z farbowaniem, które naturalnie obciąża włosy. Nie wyobrażam sobie korzystać z farb, które zawierają amoniak, rezorcynę, czy nikiel. Muszą to być dermo farby do włosów, które jednocześnie są trwałe i idealnie pokrywają siwe włosy.

Badanie – dbam o siebie

Przyznajemy w badaniach, że teraz, jak nigdy dotąd, uwzględniamy w swoich wyborach konsumenckich skład produktów kosmetycznych oraz opinie i recenzje innych użytkowników sieci. W tych samych badaniach pojawia się jednak informacja, że decydującym czynnikiem przy wyborze kosmetyków jest wciąż cena, a ekstremalnie niska, rzadko idzie w parze z jakością. Natomiast fakt, że największą uwagę na skład kosmetyków zwracają Polacy w wieku 45-64 - dla tej grupy wiekowej odpowiednio dobrane, naturalne składniki są nawet ważniejsze niż atrakcyjna cena – jest budujący.

Blisko 30% badanych Polaków przyznaje, że jedynym stosowanym zabiegiem pielęgnacyjnym jest regularne mycie włosów. W wielu badaniach powtarza się zdanie, że -Szampon stanowi pierwszy, ważny etap kuracji przeciwko wypadaniu włosów. Ci, którzy potrzebują czegoś więcej, niż samego mycia włosów, wybierają odżywki, olejki, regenerację za pomocą profesjonalnych zabiegów, takich jak keratynowe prostowanie. Jest to jednak częstsze w grupie kobiet niż mężczyzn, szczególnie pośród osób 40+. – przedstawia specjalistka z LabPharmy. Wśród stosowanych metod pielęgnacji badani często wymieniali również wcierki i płukanki oraz masaże i peelingi skóry głowy.

Paradoksalnie, możemy powiedzieć, że choć pandemia mocno nas już wymęczyła, staliśmy się bardziej świadomymi klientami, a dbaniu o ciało i włosy przyświeca teraz bardzo rozsądna motywacja. Oby zostało nam to na dłużej…

Źródło: wypowiedź gościnna Agnieszka Lewandowska. Źródło materiału: https://labpharma.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: .
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca? Biuro prasowe
2024-07-02 | 11:00

Frezarka do paznokci – inwestycja, która się opłaca?

Frezarka do paznokci to nieodzowne urządzenie dla każdego, kto pragnie profesjonalnie dbać o swoje paznokcie, zarówno w salonie, jak i w domu. Jeśli jesteś
Uroda Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata
2024-06-27 | 11:00

Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata

O czym marzysz podczas gorącego lata? Oczywiście – o orzeźwieniu i chwilach relaksu. Beauty-eksperci wskazują, że duet idealny w upalne dni to relaksująca, chłodna kąpiel i
Uroda Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości
2024-06-27 | 01:00

Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości

W 2023 r. Polacy przeznaczyli średnio ponad 409 zł na kosmetyki do higieny osobistej – w tym antyperspiranty. Rynek produktów deo prężnie się rozwija: w ciągu najbliższych 3

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Podczas studiów uczyliśmy się żonglerki maczugami i popisów cyrkowych. Te umiejętności przydały mi się w zawodzie aktora

W pracy zawodowej kolejny raz przydały się Mateuszowi Banasiukowi umiejętności zdobyte w szkole aktorskiej. W spektaklu „Wypiór” wystawianym na scenie Teatru IMKA odtwórca roli Łukasza udowodnił, że potrafi perfekcyjnie żonglować, wzbudzając podziw widowni. W rozmowie z agencją Newseria Lifestyle artysta zdradza, że podczas studiów nauczył się jeszcze kilku innych sztuczek cyrkowych.