Komunikaty PR

Wskazówki przed pierwszą wizytą w solarium

2021-09-29  |  06:55
Biuro prasowe
Kontakt
Jakub Gniadzik
Agencja Face it!

Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
j.gniadzik|agencjafaceit.pl| |j.gniadzik|agencjafaceit.pl
+48 510 189 848
https://agencjafaceit.pl/

Jak przygotować się do pierwszej wizyty w solarium? Czy używać odpowiednich kosmetyków? Czy stosować peeling? Na wszelkie wątpliwości odpowiada Dominik Wrzos z Polskiego Związku Solaryjnego. Warto skorzystać ze wskazówek eksperta!

 

Czy na wizytę w solarium można być za starym?

Nie. Żaden wiek nie jest przeszkodą. Tak samo, jak korzystamy ze słońca, nie ma limitu wieku. Każdy z nas, bez względu na to, ile ma lat, potrzebuje promieni słonecznych, więc, jako że solarium jest praktycznie tym samym, możemy wizytę tam traktować jako dalszą część kąpieli słonecznych.

 

Czy korzystanie z solarium jest bezpieczne?

Wszystko jest bezpieczne, jeżeli używa się tego z umiarem. Zarówno na słońcu, jak i w solarium musimy zwracać uwagę na to, ile czasu będziemy poświęcali na kąpiel słoneczną. Jeżeli czas seansu będzie dobrze dobrany, będzie to bezpieczne i korzystne dla nas. Niebezpieczne jest to tylko wtedy (tak samo zresztą jak na słońcu), kiedy doprowadzimy do poparzenia, do zaczerwienienia skóry, do podrażnienia. Jeśli wcześniej korzystamy ze słońca, skóra jest przyzwyczajona, opalona, posiada naturalną warstwę ochronną. Wtedy trudniej o podrażnienia czy poparzenia.

 

Czy idąc po raz pierwszy do solarium, powinniśmy powiedzieć, że jest to nasza pierwsza wizyta?

Tak. Zawsze warto o tym powiedzieć. Wtedy obsługa przede wszystkim zada trochę więcej pytań, ale też zaproponuje, by zacząć korzystanie z solarium od minimalnej dawki promieniowania, by dana osoba mogła sprawdzić, jak reaguje na pierwszy kontakt z promieniami UV. Solarium to zamknięte pomieszczenie, więc na pewno warto najpierw sprawdzić, czy dobrze reagujemy na przebywanie w takim miejscu.

 

Czy korzystać ze specjalnych  kosmetyków przed wizytą?

Na pewno musimy pamiętać o tym, by przed wizytą w solarium nie smarować się kremami z filtrem, ponieważ w solarium jesteśmy w stanie dobrać odpowiedni, bezpieczny dla nas czas seansu. Na słońcu jest to trudniejsze, więc wymaga zabezpieczenia. Przed wizytą w solarium nie stosujemy również kosmetyków, które mogą mieć na przykład różnego rodzaju kwasy owocowe, ponieważ takie kwasy mogą podrażniać skórę. Warto natomiast zrobić sobie peeling, by efekty opalania były lepsze. Można też korzystać z kosmetyków,  które rekomenduje dany salon po to, by nie doprowadzić do przesuszenia czy starzenia się skóry.

 

Czy po pierwszej wizycie w solarium są widoczne jakiekolwiek efekty?

Na wszystko potrzebny jest czas. Biologii nie oszukamy. W solarium dążymy do tego, by unikać efektu zaczerwienionej skóry. Jeśli wcześniej ktoś opalał się na słońcu, efekty będą widoczne szybciej. Na pewno po ok. 4-5 sesjach – będziemy zadowoleni z rezultatu.

 

Czy wizyta w solarium może mieć korzyści również dla zdrowia?

Dzięki regularnym wizytom w solarium łatwiej będzie utrzymać wysoki poziom witaminy D w organizmie. Tej witaminy nam brakuje, gdy mamy niedobory słońca – i to najważniejszy efekt zdrowotny wizyt w solariach.

 

Jeśli jesteśmy zupełnie bladzi, a akurat przygotowujemy się do ważnego wydarzenia w życiu i chcemy ładnie wyglądać, to po ilu sesjach możemy liczyć na to, że nie będziemy tak kompletnie bladzi?

Wszystko zależy od karnacji. Mamy różne fototypy skóry. Myślę jednak, że taka minimalna ilość bezpiecznych seansów to 5. Pamiętajmy też o tym, że jeśli ten czas, kiedy korzystaliśmy ze słońca jest długi, potrzebujemy dać swojej skórze trochę więcej czasu. Przygotowania skóry zalecałbym zaczynać miesiąc przed konkretnym wydarzeniem.

 

Chcę iść do solarium, ale nie wiem, do jakiego. Na co zwracać uwagę przy wyborze salonu?

Przede wszystkim na obsługę. Dobra obsługa będzie aktywna i będzie zadawać konkretne pytania. Na przykład o to, kiedy taka osoba się opalała, czy pojawiają się problemy z poparzeniami, jaką ma karnację. Jest całkiem sporo pytań, które obsługa powinna zadać, zanim dobierze odpowiedni czas seansu. Proponuję też szukać miejsc, w których są urządzenia w europejskiej normie opalania, ponieważ na takim urządzeniu łatwiej dobrać odpowiedni czas. Efekty będą dzięki temu lepsze, bez ryzyka poparzenia.

 

PZS. Polski Związek Solaryjny to organizacja działająca na rzecz polskich solariów, ochrony ich interesów oraz wprowadzenia regulacji, podnoszących jakość usług. Związek dąży do wdrożenia jasnej regulacji prawnej oraz sytuacji, by każde łóżko solaryjne w kraju spełniało wymogi bezpieczeństwa. Pozostałe cele statutowe związku to m.in. poprawa wizerunku branży solaryjnej poprzez wdrażanie programów edukacyjnych i informacyjnych, integracja wewnętrzna branży solaryjnej na terenie Polski oraz ochrona praw pracodawców tego sektora.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Co powinnaś wiedzieć o ochronie przeciwsłonecznej? Biuro prasowe
2024-05-13 | 11:00

Co powinnaś wiedzieć o ochronie przeciwsłonecznej?

Czego potrzebuje skóra wiosną i latem? Zdecydowanie nawilżenia i regeneracji, ale także bardzo skutecznej ochrony przeciwsłonecznej. Kosmetolodzy wskazują, że codzienna, regularna
Uroda Antyoksydacyjne, wiosenne beauty-wyzwanie
2024-04-25 | 08:00

Antyoksydacyjne, wiosenne beauty-wyzwanie

Wiosna to czas wyznaczania nowych pielęgnacyjnych i kosmetycznych celów. Perfekcyjne przygotowanie do lata, odmłodzenie i poprawa kolorytu skóry pojawiają się na liście
Uroda Dieta a zdrowie jamy ustnej, jakie produkty wspierają zdrowie naszych zębów
2024-04-22 | 10:48

Dieta a zdrowie jamy ustnej, jakie produkty wspierają zdrowie naszych zębów

Mówi się „jesteś tym, co jesz” - to popularne powiedzenie nabiera jeszcze większego sensu, jeśli skupimy się na kondycji jamy ustnej. Ta część naszego organizmu jest

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Artur Barciś: Odkąd mieszkam na wsi, znam dużo więcej sąsiadów, niż kiedy mieszkałem w bloku. W miastach poznawanie ludzi nie bardzo nas interesuje

W spektaklu „Barabuum!” wyreżyserowanym przez Artura Barcisia pewna para postanawia zainteresować się życiem swoich sąsiadów i bliżej ich poznać. Ta znajomość z czasem przeradza się jednak w zupełnie nieoczywistą relację. Aktor podkreśla, że choć jest to historia z przymrużeniem oka, to jednak powinna zachęcić do przemyśleń. Jego zdaniem warto pokonać nieśmiałość i otworzyć się na nowe znajomości. Jak przyznaje, on sam prywatnie utrzymuje dobre kontakty ze swoimi sąsiadami i każda z tych osób wnosi do jego życia coś wartościowego.

Gwiazdy

Rafał Zawierucha: Nie ma nic piękniejszego w życiu niż posiadanie dziecka. Uwielbiam wracać do domu do moich cudownych dziewczyn i spędzać z nimi czas

Aktor niedawno został ojcem i jak zapewnia, doskonale czuje się w domowych pieleszach przy żonie i córeczce. Dużą radość sprawia mu opieka nad maleństwem i pomoc ukochanej w codziennych czynnościach. Teraz stara się więc tak układać swój zawodowy grafik, by jak najwięcej czasu spędzać z rodziną.

IT i technologie

Mobilne USG umożliwia dokładniejszą diagnostykę na miejscu wypadku. Z tym sprzętem jeździ coraz więcej karetek w Polsce

Badanie ultrasonograficzne jest podstawą diagnostyki w medycynie, a aparat USG znajduje się już na wyposażeniu każdego szpitala. Dzięki rozwojowi technologii urządzenia te doczekały się także mobilnej wersji, która jest łatwa w transporcie, a jednocześnie zachowuje wysokiej jakości obraz. Ten sprzęt jest coraz częściej wyposażeniem karetek ratunkowych. – W ramach umowy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Philips dostarczył 155 takich mobilnych ultrasonografów do 90 stacji ratownictwa w całej Polsce – mówi Michał Szczechula z Philips. Teraz ratownicy szkolą się z ich obsługi.