Komunikaty PR

Wspólny projekt Cosentino i Jakuba Szczęsnego

2023-07-05  |  11:35
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Gdynia Design Days to festiwal cieszący się ogromną popularnością w całej Polsce. W tym roku jego rozpoczęcie zostanie poprzedzone wernisażem wystawy „Jakub Szczęsny. Polskie Projekty Polscy Projektanci”, oraz debatą ze znakomitymi gośćmi, podczas której dyskutanci zastanowią się czy dizajn ma wpływ na nas samych i społeczeństwo? Znakomity architekt, Jakub Szczęsny, spotka się z zaproszonymi gośćmi 6 lipca 2023 r. Tego dnia w Muzeum Miasta Gdyni swą premierę będzie miała także instalacja z Dektonu, przygotowana przez Szczęsnego specjalnie dla Cosentino, znanej na polskim rynku firmy, produkującej powierzchnie architektoniczne Dekton, Silestone i kamienie Sensa.

Retrospekcja Jakuba Szczęsnego

Bohaterem wystawy w cyklu Polskie Projekty Polscy Projektanci, którą można obejrzeć w Muzeum Miasta Gdyni, jest w tym roku architekt Jakub Szczęsny. Jego projekt, Dom Kereta, został włączony do stałej kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Przez szesnaście lat współtworzył Grupę Projektową Centrala, a od 2016 roku prowadzi własną pracownię SZCZ w Warszawie. Szczęsny projektuje w różnych skalach: od centrum gastronomicznego Implant na warszawskiej Woli, poprzez plac Gustawa Zielińskiego w Astanie, system domów energooszczędnych Simple House, po płaszcze MRÓZ dla marki Aura by Yeti. Wszechstronna twórczość architekta pozwala zgłębiać zagadnienia dizajnu i społeczeństwa. Na wystawie zobaczymy w jaki sposób architektura przenika się z dizajnem oraz co ciekawego może powstawać na ich styku. Przyjrzymy się bliżej mikrodomom, szczególnie popularnym w czasie pandemii. Zapytamy, czy  jako społeczeństwo potrzebujemy wciąż więcej przestrzeni.

Organizatorzy zestawią ze sobą unikatowy Dom Kereta i powtarzalne mikrodomki modułowe, by poruszyć temat minimalizmu i ograniczenia jako istotnych społecznie wartości. Ciekawa interakcja pomiędzy architekturą i dizajnem, zostanie pokazana również na tarasie Muzeum. Zaprojektowana specjalnie dla Cosentino instalacja Jakuba Szczęsnego, składająca się ze stołu oraz siedzisk wykonanych z Dektonu, będzie rodzajem performansu, zapraszającego do wymiany myśli i dyskusji. Wszystko po to, by zwrócić uwagę na społeczny wymiar projektowania.

Debata o zrównoważonym rozwoju

Czy dizajn ma wpływ na nas samych, na społeczeństwo, którego jesteśmy częścią? Czy projektując przestrzeń, zwłaszcza przestrzeń publiczną, można projektować relacje, zmieniać myślenie odbiorców? Na każde z tych pytań zaproszeni goście będą szukać odpowiedzi, skupiając główną uwagę na projektowaniu jako narzędziu, które integruje społeczeństwo, poprawia funkcjonalność naszego otoczenia i dba o jego zrównoważony rozwój. Za pomocą problematyki poruszanej podczas debaty propagowany będzie minimalizm i samoograniczenie. Uczestnicy debaty: Jakub Szczęsny, Anna Zygmunt (Invest Komfort), Karolina Sieniawska (Cosentino), Tomasz Kwiatkowski (Wydział Wzornictwa ASP Gdańsk) oraz Megi Malinowsky (Tabanda), zainspirują wraz z prowadząca debatę Bogną Świątkowską ( Fundacja Bęc Zmiana) do zadawania pytań o społeczną odpowiedzialność i zachęcą do chwili refleksji nad nadmierną konsumpcją. Wszystko po to, by pokazać jak istotne jest zrównoważone projektowanie.

Debata odbędzie się w Muzeum Miasta Gdyni 6 lipca 2023r. o godz. 17:00

Wystawa będzie prezentowana w Muzeum Miasta Gdyni od 2.07.2023 do 2.06.2024.

Więcej na: www.cosentino.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Oaza spokoju na Żoliborzu Biuro prasowe
2024-07-31 | 16:20

Oaza spokoju na Żoliborzu

Żoliborz, jedna z najbardziej urokliwych dzielnic Warszawy, stała się idealnym miejscem  do zamieszkania dla trzyosobowej rodziny oraz psa. Właściciele bardzo cenią sobie wygodę i
Dom Architektoniczne inspiracje ze świata arch. Magdaleny Federowicz-Boule
2024-07-31 | 13:50

Architektoniczne inspiracje ze świata arch. Magdaleny Federowicz-Boule

Podróże są nieodłącznym elementem zarówno życia zawodowego, jak i prywatnego architektki Magdaleny Federowicz-Boule, założycielki wielokrotnie nagradzanej pracowni
Dom Vileda wprowadza nową linię suszarek Ultimate – styl i funkcjonalność w jednym
2024-07-31 | 09:30

Vileda wprowadza nową linię suszarek Ultimate – styl i funkcjonalność w jednym

Kultowe suszarki w stylowym, czarnym kolorze Firma Vileda, znana z dostarczania nowoczesnych rozwiązań ułatwiających domowe obowiązki, wprowadza nową, wyjątkową linię suszarek do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Zdrowie

Nauka

Zła dieta może powodować obniżenie nastroju i zdolności poznawczych. Naukowcy potwierdzają związek żywienia z neurochemią

Jedzenie niezdrowej żywności może prowadzić do zmian w mózgu, związanych z depresją i zaburzeniami lękowymi. Obniżeniu mogą też ulec zdolności poznawcze. Do takich wniosków doszli naukowcy z Wielkiej Brytanii, obserwując skany mózgów pacjentów z różnymi nawykami żywieniowymi. Uwidocznione zostały zmiany w neuroprzekaźnikach i objętości istoty szarej u osób, które mają złą dietę, w porównaniu z tymi, które stosują dietę śródziemnomorską. Badacze wciąż poszukują potwierdzenia mechanizmów, które sprawiają, że jedzenie ma taki wpływ na kondycję ośrodkowego układu nerwowego. Jedna z koncepcji zakłada powiązanie ich z nieprawidłowościami w mikrobiocie jelitowej.

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.