Wymianka dziecięcych ubrań w Porcie Łódź
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a zatem jest to idealny czas na przegląd i uzupełnienie wiosenno-letniej garderoby naszych pociech. Dlatego też Port Łódź zaprasza w najbliższą sobotę (2 marca) na kolejną edycję Baby Swap. Dzięki bezpłatnej akcji będzie można oddać ubrania i akcesoria, z których nasze dziecko już wyrosło, a wziąć w zamian inne pasujące. Inicjatywa to też dobra okazja do tego, by spotkać się w gronie rodziców oraz opiekunów i podzielić doświadczeniami. Po wymiance ubrań Centrum zaprasza na warsztaty cyrkularne, podczas których z nieużywanych już materiałów wykonamy zabawkę dla swojego czworonożnego pupila, ozdobimy torbę lub wykonamy kwiaty z plastikowych butelek.
Baby Swap w Porcie Łódź odbędzie się w sobotę 2 marca w godzinach 11:00-14:00. Tego dnia atrium centrum handlowego, tuż obok sklepu IKEA, stanie się miejscem, gdzie rodzice będą mogli wymieniać ubrania i akcesoria dla swoich dzieci. Idea jest prosta: przynosimy rzeczy, których nasza pociecha już nie potrzebuje, a zabieramy te, które są nam potrzebne – wszystko bezpłatnie! Baby Swap to doskonała okazja, by dać drugie życie ubraniom i akcesoriom, które nie są już przez nas użytkowane. Wszystkie artykuły, które nie znajdą nowych właścicieli, zostaną przekazane do Butiku Pełnego Dobra. Na wymiankę przynieść możemy nie tylko ubrania, ale także zabawki, książeczki czy akcesoria dziecięce. Należy jednak pamiętać, by rzeczy, które oddajemy innym, były czyste oraz w dobrym stanie, takie, które sami chcielibyśmy przyjąć. A na tych, którzy nie wybiorą żadnego ubrania ani zabawki dla swojego dziecka, będą czekały upominki – vouchery do sali zabaw Port Łódź Junior oraz karty podarunkowe.
Po wymianie ubrań w godzinach 15:00 – 18:00 w atrium Portu Łódź odbędą się bezpłatne warsztaty cyrkularne, które zostaną poświęcone praktycznym aspektom zrównoważonego stylu życia. Uczestnicy będą mogli nauczyć się, jak dbać o środowisko poprzez ponowne wykorzystanie rzeczy codziennego użytku. Materiały i ubrania, które nie nadają się już do dalszego noszenia, wykorzystamy do tego, by własnoręcznie przygotować zabawki dla naszych zwierzaków, m. in. szarpaki dla psów, zaprojektujemy też własną wersję wiosennej torby oraz wykonamy kwiaty z plastikowych butelek. Warsztaty będą prowadzone w duchu zrównoważonego rozwoju oraz recyklingu.
Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znajdują się na stronie internetowej Portu Łódź oraz w mediach społecznościowych.
Nie przegapcie okazji, aby wspólnie działać na rzecz dobrej przyszłości dla naszych dzieci!
Walentynki w Polsce – święto miłości, prezentów i… self-love
Studniówki z małpkami w parze? Młodzi Polacy mówią o alkoholu na studniówkach
Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.