Wystawa ponad 100 pamiątek piłkarskich czeka w Galerii Północnej
Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
To prawdziwa gratka dla wielbicieli piłki nożnej i kolekcjonerstwa! Ponad 100 oryginalnych pamiątek związanych z historią polskiego i światowego futbolu można oglądać do 27 stycznia w Galerii Północnej na wystawie „Magia Futbolu”, która po raz pierwszy jest pokazywana w stolicy. Najstarsze zgromadzone na niej przedmioty liczą sobie ponad 70 lat!
Wśród nich można znaleźć chociażby gigantyczne rękawice bramkarskie Petera Schmeichela, koszulki słynnych zawodników, unikalne proporczyki m.in. z EURO w 1988 r. i 1996 r., a także „korki” z różnych epok, w tym jedne z pierwszych, które zostały stworzone przez Niemców na Mistrzostwa Świata w 1954 roku.
Ciekawostką wystawy jest także największa na świecie kolekcja maskotek z Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. To jedyna okazja, aby z bliska zobaczyć oryginalnego lwa Willi’ego z 1966 roku, Pique'a z 1986 r., Ciao z 1990 roku, lwa Goliatha z 1996 roku czy pięć olbrzymich maskotek, w tym m.in. Fuleco z Mundialu w Brazylii w 2014 r.
Ponadto na ekspozycji prezentowane są piłki z różnych dekad, a także piłki z największych światowych imprez, w tym m.in. z Mistrzostw Świata Kobiet w USA. Cała wystawa została podzielona na cztery osobne opowieści: Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, ważne wydarzenia w dziejach globalnego futbolu oraz dzieje rodzimego futbolu.
W tej ostatniej twórcy wystawy przypominają największe sukcesy reprezentacji. Nie brakuje też budzących wspomnienia pamiątek, w tym m.in. piłki z Mistrzostw Świata w 1974 r., kiedy Grzegorz Lato został królem strzelców czy piłki z podpisami zawodników Górnika Zabrza z meczu z Manchester City z 1971 roku. Warto także przyjrzeć się miniaturze autobusu, którym reprezentacja kraju podróżowała podczas Mistrzostw Świata w 1974 roku.
– Tej wystawy nie może przegapić żaden kibic i wielbiciel piłki nożnej. Na 150 m kw. zgromadzono bowiem niepowtarzalne pamiątki. Nie brakuje tu przedmiotów związanych z zawodnikami, które zdobyte zostały na aukcjach na całym świecie, a także unikalnych i pożądanych przez kolekcjonerów maskotek, które są ozdobą prezentowanej wystawy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od wieku – zachęca Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej w Warszawie.
Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Można oglądać ją samodzielnie lub z przewodnikiem. Oprowadzanie z przewodnikiem odbywa się 20 i 27 stycznia w godzinach od 12.00 do 18.00 (z przerwami). Aby wziąć udział w zwiedzaniu, nie trzeba się wcześniej zapisywać. Ekspozycja znajduje się na parterze w okolicach sklepu Reserved.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Psychologia
Karolina Malinowska: Wraca zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci. To jednoczy pokolenia i rozwija więzi rodzinne
Była modelka przekonuje, że czas spędzony wspólnie z dziećmi przy książce na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ważne jest nie tylko czytanie maluchom, ale także zachęcanie ich do tego, by w kolejnych latach nie smartfon czy tablet, ale książka była ich najlepszym przyjacielem. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii Karolina Malinowska dostrzega ich potencjał w promowaniu czytelnictwa. Umożliwiają one na przykład tworzenie spersonalizowanych publikacji skrojonych na miarę naszych potrzeb.
Problemy społeczne
Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia
Celem pracodawców stają się samodzielne, zmotywowane, wydajne i kreatywne zespoły. W przeciwieństwie do tradycyjnych te samozarządzające się teamy pracują autonomicznie bez ciągłej kontroli, a każdy pracownik jest właścicielem swoich celów, zadań i obowiązków, aby osiągnąć wyniki. – W organizacjach, które wprowadzają koncepcje samoorganizujących się zespołów, niewątpliwie możemy mówić o zwiększeniu zaangażowania – ocenia Tina Sobocińska, doradczyni strategiczna HR i założycielka HR4future.
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.