Zimowe szaleństwo na Pradze. Piruet zaprasza na lodowisko do Konesera
Pierwsze w tym sezonie lodowisko na Pradze pojawiło się w klimatycznej, zrewitalizowanej przestrzeni Centrum Praskiego Koneser. Z tafli o powierzchni prawie 400 m2, wybudowanej przez firmę Piruet, można korzystać codziennie od 10:00 do 22:00, z niewielkimi wyjątkami. W ciągu dnia obowiązują dwie przerwy techniczne – od 14:30 do 16:00 i od 18:45 do 19:00 – które zapewniają bezpieczną i komfortową zabawę. Obiekt dostępny będzie również podczas samych świąt Bożego Narodzenia, w godzinach porannych w Wigilię i 26 grudnia.
– Piękna sceneria Konesera sprawiła, że pragnęliśmy zorganizować tu „Praską Ślizgawkę”. To miejsce dla wszystkich, a zwłaszcza dla tych, którzy cenią ruch na świeżym powietrzu. Przerwa świąteczna i ferie zimowe to trzy tygodnie bez szkoły. Jednak ze względu na obostrzenia wiele rodzin nie będzie miało możliwości wyjazdu. Lodowisko na Placu Konesera to świetny pomysł na wspólną, rodzinną zabawę w otwartej i bezpiecznej przestrzeni pod okiem wykwalifikowanych instruktorów – mówi Tomasz Jędrzejewski, prezes zarządu Piruet sp. z o.o.
Jedna sesja jazdy trwa 75 minut, a cena za wejście to 5 zł. Tyle samo kosztuje wypożyczenie łyżew, jeżeli nie dysponuje się własnym sprzętem. Klienci Centrum Praskiego Koneser, po okazaniu paragonu na sumę co najmniej 20 zł, mogą skorzystać z atrakcji bezpłatnie. W dni powszednie, w godzinach 10:15-14:30, dzieci i młodzież do 14. roku życia wejdą na lodowisko pod opieką osoby dorosłej za darmo. Podczas przerwy świątecznej i ferii zimowych ta oferta obowiązuje przez cały dzień. Zmotoryzowani natomiast mogą zostawić swoje auto na parkingu – pierwsza godzina gratis. Na „Praskiej Ślizgawce” można również poprawić swoje umiejętności podczas indywidualnych lekcji, które prowadzi wykwalifikowany instruktor. To doskonała okazja dla tych, którzy wcześniej nie próbowali tego sportu, a chcieliby się nauczyć jazdy na łyżwach. Dla szkół i zorganizowanych grup przewidziane są specjalne zajęcia nauki łyżwiarstwa.
Na terenie lodowiska obowiązują wszelkie obostrzenia sanitarne związane z pandemią COVID-19 – m.in. konieczność zasłaniania nosa i ust oraz zachowanie dystansu w kolejce i w trakcie zabawy. Sprzęt po każdym wypożyczeniu będzie dezynfekowany. Jednocześnie na taflę wejdzie maksymalnie 40 osób.
Więcej informacji na stronie https://koneser.eu/praska-slizgawka/

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.