Komunikaty PR

Zimowy rytuał pielęgnacyjny twarzy i włosów krok po kroku

2020-12-20  |  10:00
Biuro prasowe

Zbliża się okres Świąt, czyli czas, kiedy będzie można odrobinę zwolnić. To idealny moment, by zadbać o siebie i przyjrzeć się stosowanym do tej pory kosmetykom - czy na pewno są one starannie dobrane do typu skóry i indywidualnych potrzeb? Czy ich składy są dobre, zapewniają pożądane efekty i nie podrażniają? Ewentualne niepewności mogą pomóc rozwiać dermokosmetyki, których szeroka oferta składająca się z ponad 1000 produktów od przeszło 40 marek, dostępna jest w Super-Pharm.

 

Dermokosmetyki to, jak sama nazwa wskazuje, produkty będące na styku dermatologii i kosmetologii. Łączą wiedzę fachowców z tych dwóch dziedzin, którzy tworzą wyroby o starannie dobranym składzie - nieuczulającym i nie podrażniającym, a ponadto gwarantującym wysoką skuteczność. Osoby mające przesuszoną skórą, cerę naczynkową, trądzikową lub z przebarwieniami, a z efektów dotychczas używanych kosmetyków nie są zadowolone, mogą dać szansę poniższemu wieczornemu rytuałowi pielęgnacyjnemu, który być może rozwiąże ich problemy bez konieczność podjęcia leczenia w gabinecie lekarskim:

 

1. Oczyszczanie

To pierwsza rzecz, którą należy zrobić podczas wieczornej toalety, bez względu na to, czy stosuje się makijaż czy nie. Idealnie posłuży do tego żel peelingujący Sunew Med. z Wit. C dostępny w Super-Pharm. Pozwala on dokładnie oczyścić skórę z martwego naskórka i powierzchniowych zanieczyszczeń, a pożądany efekt wygładzonej i młodej skóry, pojawia się od razu.

 

2. Nawilżenie, wygładzenie i regeneracja

Po dokładnym oczyszczeniu, usunięciu makijażu i wszelkich zanieczyszczeń, warto sięgnąć po przeciwzmarszczkowy żel-krem regeneracyjny dla skóry normalnej i mieszanej od Lierac Cica-Filler. Produkt ten wypełnia, ujędrnia, wygładza i nawilża, a wszystko dzięki nowej generacji składnikom aktywnym wzbogaconym o naturalny składnik oczyszczający i zwężający pory oraz za sprawą pudrów soft focus, dającym efekt natychmiastowego wygładzenia i przywrócenia blasku.

 

3. Pielęgnacja skóry wokół oczu

Końcowym, ale równie ważnym elementem wieczornego rytuału pielęgnacyjnego jest zastosowanie kojącego kremu pod oczy, np. tego od Avène PhysioLift. Regularnie wmasowując go w powieki i wokół oczu, nie tylko można zmniejszyć obrzęk i zlikwidować cienie pod oczami, ale też nadać skórze sprężystość i elastyczność.

 

Co ważne, powyższy rytuał, mimo uwzględnienia produktów wygładzających i przeciwzmarszczkowych, nie jest przeznaczony jedynie dla starszych kobiet. Tego typu kosmetyki powinno używać się już od 25. roku życia, kiedy to poziom kolagenu w skórze zaczyna spadać, a co za tym idzie - zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. 

 

Oczyszczenie i zadbanie o skórę twarzy wieczorem nie oznacza, że o poranku nie wymaga ona pielęgnacji. Podczas snu skóra też się poci, a ponadto narażona jest na zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu i pościeli. Bazując na dermokosmetykach, poranny rytuał może przebiegać w następujący sposób:

 

1. Ponowne oczyszczenie

Pielęgnację należy ponownie zacząć od oczyszczenia skóry, do czego może posłużyć tym razem pianka do mycia twarzy - Sunew Med z Wit. C. Kosmetyk ten daje fantastyczny efekt oczyszczania i pielęgnacji skóry jednocześnie, co zapewniają aktywne enzymy cytrusowych owoców. Nawilża i wzmacnia delikatną skórę pod oczami, nie naruszając banery ochronnej skóry.

 

2. Ochrona przed zanieczyszczonym powietrzem i światłem niebieskim.

Kolejnym ważnym krokiem przy porannej pielęgnacji jest zabezpieczenie skóry przed emitowanym przez ekrany światłem, na które tak wiele osób jest narażonych w pracy, a także przed innymi zanieczyszczeniami unoszącymi się w powietrzu. Krem Uriage Age Protect nie tylko wypełnia kurze zmarszczki, zwęża pory czy rozświetla i wyrównują koloryt skóry, ale też chroni przed zanieczyszczonym powietrzem i światłem niebieskim.

 

3. Nawilżenie ust

Szczególnie zimą należy też pamiętać o pielęgnacji ust. Pomadka ochronna Uriage Eau Thermale doskonale nawilża, odżywia i chroni popękaną skórę ust. Swoje działanie zawdzięcza sproszkowanej Wodzie Termalnej Uriage oraz składnikom odżywiającym (masło Shea, olej z nasion słonecznika, olej z nasion ogórecznika).

 

Pielęgnacja twarzy to jedno, ale przygody z dermokosmetykami nie należy na tym kończyć. Kosmetolodzy i dermatolodzy połączyli swoje siły, by zwalczać również innego rodzaju problemy, np. te związane ze skórą głowy. I tak powstały całe sekcje trychologiczne do włosów, pomagające pozbyć się takich dolegliwości jak: zapalenie mieszków włosowych, łupież, czy wypadanie włosów. Zmagania z tą ostatnią przypadłością mogą ułatwić kosmetyki od marki Dermena, której produkty - szampon i odżywka - spowalniają proces wypadania włosów i stymulują ich odrastanie. Ponadto produkty te wzmacniają i odżywiają mieszek włosowy, a ich stosowanie nie obciąża włosów. Efekty można zauważyć już w 3-4 tygodniu codziennego stosowania.

 

W przypadku włosów koloryzowanych, pielęgnację można uzupełnić stosując booster Seboradin Revitalizing, który przedłuża trwałość koloru włosów farbowanych, ale też intensywnie regeneruje i odżywia włosy suche oraz zniszczone, jednocześnie je wzmacniając i nawilżając. Regularnie stosowany, przywraca blask włosom matowym.

 

Szeroka oferta kosmetyków do pielęgnacji, jak i samych dermokosmetyków, z jednej strony pozwala zaadresować najróżniejsze potrzeby, ale z drugiej - może wprawić w zakłopotanie i sprawić, że ciężko będzie wybrać te najbardziej odpowiednie produkty. Z pomocą przychodzą tu wykwalifikowane dermokonsultanki z Super-Pharm, które służą pomocą klientom sklepów stacjonarnych, pragnącym dobrać kosmetyki dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz szukających odpowiedzi na pytania dotyczące każdego rodzaju cery, skóry i włosów. Dermoprodukty 40 marek dostępne są zarówno stacjonarnie, jak i na www.superpharm.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata Biuro prasowe
2024-06-27 | 11:00

Kąpielowe SPA w centrum gorącego lata

O czym marzysz podczas gorącego lata? Oczywiście – o orzeźwieniu i chwilach relaksu. Beauty-eksperci wskazują, że duet idealny w upalne dni to relaksująca, chłodna kąpiel i
Uroda Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości
2024-06-27 | 01:00

Wygrana z potem? Innowacje w służbie świeżości

W 2023 r. Polacy przeznaczyli średnio ponad 409 zł na kosmetyki do higieny osobistej – w tym antyperspiranty. Rynek produktów deo prężnie się rozwija: w ciągu najbliższych 3
Uroda Hollywood Hair otworzy salon w Rzeszowie
2024-06-26 | 09:00

Hollywood Hair otworzy salon w Rzeszowie

Hollywood Hair - marka będąca liderem na krajowym rynku przedłużania włosów i posiadająca własnej produkcji kosmetyki i akcesoria do nich, już we wrześniu br. otworzy nowy salon w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.