Najnowsze

Wszystkie newsy

Polecane

Zapraszamy do oglądania

Przegląd mediów

Biuro prasowe

2024-04-11W sercu wrocławskiej Kępy Mieszczańskiej, wyspy otoczonej Odrą, powstała inwesty
W sercu wrocławskiej Kępy Mieszczańskiej, wyspy otoczonej Odrą, powstała inwesty
W sercu wrocławskiej Kępy Mieszczańskiej, wyspy otoczonej Odrą, powstała inwestycja Atmo. Z dala od zgiełku ulic, w pobliżu rzeki i zieleni, a jednak nadal w samym centrum Wrocławia deweloper Eiffage Immobilier Polska stworzył idealną przestrzeń do życia.
2024-04-11Wiosenne grille i ogniska z musztardą oraz ketchupem WSP „Społem”
Wiosenne grille i ogniska z musztardą oraz ketchupem WSP „Społem”
Pieczone w dobrym towarzystwie mięsa i kiełbaski będą smakować jeszcze lepiej w połączeniu z Musztardą Kielecką lub Ketchupem Kieleckim. Te produkowane przez WSP „Społem” z najlepszych składników dodatki, od lat cieszą się niesłabnącą popularnością konsumentów.
2024-04-10Cosori wchodzi na polski rynek, wspierając zdrowy styl życia
Cosori wchodzi na polski rynek, wspierając zdrowy styl życia
Wielofunkcyjne urządzenia kuchenne Cosori pomagają ograniczyć użycie niezdrowych tłuszczów w diecie
2024-04-10Skosztujże! Wawel z nową kampanią Mieszanki Krakowskiej
Skosztujże! Wawel z nową kampanią Mieszanki Krakowskiej
Przez cały kwiecień trwa kampania reklamowa owocowych galaretek w czekoladzie - Mieszanka Krakowska z Wawelu. Użyte hasło “Skosztujże” nawiązuje do krakowskich regionalizmów i podkreśla miejsce pochodzenia produkowanych od ponad 50 lat kultowych galaretek w czekoladzie.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Teatr

Joanna Trzepiecińska: W polskim kinie nie ma już ról dla kobiety w moim wieku. Weszło już inne pokolenie, które ma swoją widownię i są inne oczekiwania

Aktorka podkreśla, że na razie nie widzi dla siebie miejsca w polskich produkcjach. Z jej obserwacji wynika, że reżyserzy skupiają się teraz na innej grupie wiekowej i właśnie dlatego dużo pracy ma młode pokolenie. Joanna Trzepiecińska nie ubolewa jednak z tego powodu, bo choć nie dostaje propozycji od twórców filmów i seriali, to dużo występuje na teatralnych scenach – w spektaklach i recitalach.

Farmacja

Bioinformatyczne narzędzia ułatwiają diagnostykę opartą na danych genetycznych. W Polsce dostęp do niej wciąż jest niewystarczający

Głównie na rynek amerykański trafiają rozwiązania z zakresu diagnostyki genetycznej opracowywane na całym świecie, również w Polsce. Na rodzimym rynku wciąż brakuje spójnych działań na rzecz przeprowadzania takich badań i ich wykorzystywania w praktyce klinicznej. Strategia powinna obejmować m.in. stworzenie ram prawnych, odpowiednią wycenę i kształcenie kadr. Jak się okazuje, choć teoretycznie możemy w leczeniu nowotworów sięgać już po terapie celowane, to nakłady na badania umożliwiające ich odpowiedni dobór stanowią zaledwie ułamek procenta wydatków na onkologię.