Najnowsze

Wszystkie newsy

Polecane

Zapraszamy do oglądania

Przegląd mediów

Biuro prasowe

2023-11-29Najbardziej wyszczekane wydarzenie w mieście – Psi Targ w Manufakturze
Najbardziej wyszczekane wydarzenie w mieście – Psi Targ w Manufakturze
2 grudnia w Manufakturze odbędzie się zimowa edycja Psiego Targu, wydarzenia dla wszystkich zwierzolubów.
2023-11-29Wyjątkowe święta z Maxi Zoo – jak znaleźć idealny prezent dla pupila?
Wyjątkowe święta z Maxi Zoo – jak znaleźć idealny prezent dla pupila?
Koniec listopada to odpowiedni moment, aby pomyśleć o prezentach dla najbliższych, w tym pupili. Maxi Zoo radzi, które upominki sprawią im najwięcej radości.
2023-11-29Docieplamy od środka
Docieplamy od środka
Przed nadejściem mrozów możemy jeszcze poprawić efektywność energetyczną ścian zewnętrznych, wykonując termomodernizację od wewnątrz. Nie każdy wie, że w ten sposób można docieplić dom, a prace remontowe nie są zależne od warunków pogodowych.
2023-11-29Szary pokój dziecka – hit czy kit?
Szary pokój dziecka – hit czy kit?
Kojarzony z minimalistyczną elegancją i spokojem szary zwykle dekoruje wnętrza salonów, gabinetów czy sypialni użytkowanych w większości przez dorosłych. Nie będzie więc zwykle pierwszym wyborem do pokoju dziecka, gdzie na co dzień ma gościć radość i beztroska.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Handel

W okresie okołoświątecznym Polacy generują duże ilości elektroodpadów. Połowa nie wie, że nie można ich wyrzucić do śmietnika

Polacy mają problem z prawidłowym wskazaniem elektroodpadów i nie do końca wiedzą, gdzie oddawać takie zużyte sprzęty – pokazuje badanie agencji badawczej Zymetria na zlecenie RLG. 34 proc. badanych przyznało, że zdarzyło im się źle zutylizować wyrzucane elektroodpady. Odpady, które najczęściej trafiają w nieodpowiednie miejsce, to m.in. kable, ładowarki czy słuchawki. – Podobnie jest z różnego rodzaju golarkami, lokówkami, zabawkami na baterie i innymi małymi sprzętami, czyli tym, co niebawem będziemy kupować pod choinkę – zauważa Monika Wyciechowska z RLG w Polsce. Jak wskazuje, ponad połowa Polaków nie wie, że starych sprzętów nie wolno wyrzucać do pięciu frakcji, ale trzeba je oddać do specjalnych punktów zbiórki.

Finanse

Praca natychmiastowa zyskuje na popularności. Pracodawcy mogą znaleźć kadry w ciągu kilku godzin przez aplikację

Niemal 90 proc. firm odczuwa brak pracowników na szeregowych stanowiskach. Rozwiązaniem, które w takich okolicznościach coraz częściej ratuje firmy, jest praca natychmiastowa. Za pomocą specjalnej platformy firmy mogą w ciągu kilku dni, a nawet godzin znaleźć pracownika, który wykona dla nich określoną stawkę. Również dla osób szukających możliwości dorobienia jest to wygodna opcja, które nie wymaga długofalowych kontraktów. IV kwartał to tradycyjnie okres wzmożonego zapotrzebowania na prace dorywcze – na listopadowe i grudniowe tygodnie przypada bowiem szczyt aktywności w handlu tradycyjnym, e-commerce, logistyce i magazynach.