Najnowsze

Wszystkie newsy

Polecane

Zapraszamy do oglądania

Przegląd mediów

Biuro prasowe

2024-04-08Beckers prezentuje trendy kolorystyczne na 2024
Beckers prezentuje trendy kolorystyczne na 2024
Daydream, Superbloom i Castle Core – to trzy palety kolorów, które według marki farb Beckers będą modne w 2024 roku.
2024-04-08DeePrint - nowa era sztuki fotografii
DeePrint - nowa era sztuki fotografii
Technika druku DeePrint, opracowana jako autorska innowacja marki LEO, stanowi przełomowy sposób prezentacji fotografii w formie obrazów, który nadaje pracom wrażenie przestrzenności.
2024-04-08Akcja „Skonsultuj z Farmaceutą” w Atrium Biała
Akcja „Skonsultuj z Farmaceutą” w Atrium Biała
Akcja „Skonsultuj z Farmaceutą” w Atrium Biała
2024-04-08Zabawa w duchu slow art, czyli sztuka dziecięcej radości
Zabawa w duchu slow art, czyli sztuka dziecięcej radości
Tworzyć każdy może! Jednak w slow art chodzi przede wszystkim o zwolnienie tempa i spokojniejsze, intencjonalne podejście do kreacji. Aktywności wpisujące się w ten trend to kreatywna alternatywa spędzania czasu zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Teatr

Joanna Trzepiecińska: W polskim kinie nie ma już ról dla kobiety w moim wieku. Weszło już inne pokolenie, które ma swoją widownię i są inne oczekiwania

Aktorka podkreśla, że na razie nie widzi dla siebie miejsca w polskich produkcjach. Z jej obserwacji wynika, że reżyserzy skupiają się teraz na innej grupie wiekowej i właśnie dlatego dużo pracy ma młode pokolenie. Joanna Trzepiecińska nie ubolewa jednak z tego powodu, bo choć nie dostaje propozycji od twórców filmów i seriali, to dużo występuje na teatralnych scenach – w spektaklach i recitalach.

Farmacja

Bioinformatyczne narzędzia ułatwiają diagnostykę opartą na danych genetycznych. W Polsce dostęp do niej wciąż jest niewystarczający

Głównie na rynek amerykański trafiają rozwiązania z zakresu diagnostyki genetycznej opracowywane na całym świecie, również w Polsce. Na rodzimym rynku wciąż brakuje spójnych działań na rzecz przeprowadzania takich badań i ich wykorzystywania w praktyce klinicznej. Strategia powinna obejmować m.in. stworzenie ram prawnych, odpowiednią wycenę i kształcenie kadr. Jak się okazuje, choć teoretycznie możemy w leczeniu nowotworów sięgać już po terapie celowane, to nakłady na badania umożliwiające ich odpowiedni dobór stanowią zaledwie ułamek procenta wydatków na onkologię.