Newsy

Piotr Kraśko: Wigilię spędzę na Mazurach z rodziną i setką koni

2016-12-23  |  06:50

Dziennikarz po raz pierwszy od lat nie będzie pracował w wigilijny wieczór. Boże Narodzenie spędzi wraz z rodziną w swoim mazurskim domu. Na sylwestra zamierza natomiast wybrać się w podróż.

Piotr Kraśko wraz z żoną Karoliną Ferenstein-Kraśko jest właścicielem domu w miejscowości Gałkowo, położonej w województwie warmińsko-mazurskim. W Gałkowie mieści się również stadnina koni, którą od kilkudziesięciu lat prowadzi rodzina Ferensteinów. To właśnie w mazurskim domu dziennikarz spędzi tegoroczne święta Bożego Narodzenia.

Po raz pierwszy wigilię spędzimy nie w Warszawie, a w naszym domu z rodzicami na Mazurach i z setką koni, co myślę, że będzie fantastycznym doświadczeniem – mówi Piotr Kraśko agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Jako dziennikarz newsowy z kilkunastoletnim stażem Piotr Kraśko przywykł do spędzania świąt w pracy. W tym roku jednak kończy poranny dyżur w „Dzień Dobry TVN” o godzinie 11.00 i od razu wyjeżdża na Mazury.

Dość wyjątkowo w tym roku. A w sylwestra wyjeżdżamy nawet w podróż – mówi dziennikarz.

Zbliżający się koniec roku nie skłania Piotra Kraśki do składania samemu sobie noworocznych obietnic i postanowień. Twierdzi, że próbował tego w przeszłości, nigdy się to jednak nie sprawdzało. Zdaniem dziennikarza wszystkie zmiany i cele życiowe należy wprowadzać od razu, bez względu na datę w kalendarzu i bez odkładania na bliżej nie określoną przyszłość.

O tych postanowieniach noworocznych zapominamy po tygodniu. Jeżeli to jest ważne, to po co z tym czekać, zróbmy to od razu – mówi Piotr Kraśko.

Czytaj także

Kalendarium

Zbigniew Wodecki nie żyje

Muzyka

Na początku czerwca Margaret wydaje swoją kolejną płytę. Singiel „What you do” będzie również promowany za granicą

Nowa płyta Margaret to jeden z najbardziej wyczekiwanych albumów na polskim rynku. „Monkey Business” ukaże się 2 czerwca, a dzień wcześniej dostępna będzie specjalna edycja krążka z utworami w języku polskim. Zdaniem krytyków muzycznych, singiel „What you do” może być największym hitem nadchodzących wakacji. Ma szansę podbić nie tylko polskie, lecz także zagraniczne listy przebojów. W ciągu tygodnia od premiery, teledysk w sieci obejrzało już pół miliona odbiorców.

Teatr

Elżbieta Romanowska: Improwizacja daje mi mnóstwo radochy. Choć myślałam, że jest to łatwiejsze

Aktorka ma nadzieję, że jej przygoda z improwizacją nie zakończy się na spektaklu „W-arte! Impro Show”. Twierdzi, że spontaniczna gra sprawia jej ogromną radość. Nie ukrywa jednak, że uważała improwizację za znacznie łatwiejszą technikę aktorską.

Patronat Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Woźniak: nie lubiłam ani szkoły, ani nauki. Ona odwracała uwagę od tego, co lubię najbardziej, czyli aktorstwa

Matura nie była dla mnie aż tak bardzo stresującym przeżyciem, choć nie ukrywam, że przed egzaminem dojrzałości dużo się uczyłam – wspomina Aleksandra Woźniak. Jako absolwentka klasy humanistycznej nie musiała zdawać matematyki, a to istotna kwestia, bo akurat królowa nauk nie była jej najmocniejszą stroną. Aktorka przyznaje, że od dzieciństwa miała sprecyzowane plany na życie i każdą wolną chwilę poświęcała na rozwijanie swojej pasji.