Newsy

Agnieszka Kaczorowska dziś i jutro poprowadzi festiwal „Disco pod gwiazdami"

2015-08-14  |  12:08

Aktorka i tancerka Agnieszka Kaczorowska będzie współprowadzącą festiwalu „Disco pod gwiazdami”, który odbędzie się 14 i 15 sierpnia. To już drugi festiwal Kaczorowskiej, ale znacznie większa rola. Od dwóch tygodni ćwiczę dykcję i głos, bo chcę do tego podejść bardzo profesjonalnie – podkreśla aktorka.

To będzie drugi festiwal w moim życiu [po sopockim Superhit Festiwal – red.] i to w bardzo krótkim okresie. Wtedy miałam trochę mniejsze zadanie, teraz to już kolejny level – będzie o wiele więcej do zrobienia, co cieszy jak każde nowe wyzwanie - mówi agencji Newseria Lifestyle Agnieszka Kaczorowska, tancerka i aktorka. – Uwielbiam iść do przodu, uczyć się i rozwijać.

W Zielonej Górze  odbędzie się duża taneczna impreza – festiwal „Disco pod Gwiazdami". Fani muzyki eurodance będą dziś i jutro bawić się przy muzyce takich gwiazd jak Oceana, Stachursky czy Łzy. Kaczorowskiej będą partnerować Michał Koterski i Maciej Dowbor.

To duży festiwal, muzyka taneczna, dyskotekowa, więc mam nadzieję, że to będzie bardzo energetyczny występ i energetyczny koncert. Chodzi o to, żeby ludzie, którzy siedzą przed telewizorami i którzy będą z nami na koncercie, świetnie się bawili. Ta muzyka będzie ich porywać do tańca, a my im po prostu przedstawimy danych wykonawców i zachęcimy do tej zabawy – mówi Agnieszka Kaczorowska.

Jak podkreśla aktorka, podchodzi do tego zadania bardzo poważnie. Przez ostatnie dwa tygodnie intensywnie pracowała nad dykcją i głosem. Dodaje, że każde nowe wyzwaniewiąże się z ogromnym stresem. Podobnie było w maju na scenie Opery Leśnej w Sopocie.

Ale ja taki stres potrafię wykorzystać. Biorę z niego to, co najlepsze i na takiej adrenalinie działam. Lubię ten stan – mówi aktorka.

Dodaje, że stres i adrenalina towarzyszą jej również w tańcu, którym profescjonalnie zajmuje się od lat.

W „Tańcu z Gwiazdami” bardziej się stresuję za partnera, czy jemu wszystko wyjdzie, czy się nie pomylimy, czy on się nie zestresuje. W aktorstwie stresu jest już mniej. Ale wiadomo, każdy występ przed publicznością, zwłaszcza, kiedy jest na żywo, wzmaga różne emocje – mówi Kaczorowska.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Robotyka i SI

Sztuczna inteligencja pomoże osobom po udarach. Tworzona przez Polaków aplikacja mobilna dostępna będzie za darmo w ciągu dwóch lat

Dzięki aplikacji mobilnej stworzonej przez polski start-up pacjentów po udarach będzie można objąć indywidualną terapią, która przywróci ich do pełnej sprawności. Dziś większość takich osób kończy leczenie po odzyskaniu podstawowej sprawności fizycznej, jednocześnie pozostając z poważnymi defektami poznawczymi. W ciągu najbliższych dwóch lat rozwiązanie może uzyskać status leczenia cyfrowego i zostać objęte refundacją w Niemczech. Polscy pacjenci najprawdopodobniej otrzymają aplikację w zamian za możliwość wykorzystania ich danych anonimowo do uczenia algorytmów.

 

Problemy społeczne

dr Michał Sutkowski: Jesteśmy w trudnym momencie pandemii. Musimy wytrzymać jeszcze kilka miesięcy

Rzecznik Kolegium Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski podkreśla, że Polska jest w tej chwili w trudnym momencie pandemii i społeczeństwo musi utrzymać reżim sanitarny jeszcze przez kilka miesięcy, aż akcja masowych szczepień nabierze tempa. Wskaźniki zakażeń i rozwój sytuacji epidemiologicznej w kolejnych tygodniach będą też w dużej mierze uzależnione od powrotu uczniów do szkół. Według oficjalnych danych Ministerstwa Zdrowia od początku pandemii w Polsce na COVID-19 zachorowało ponad 1,39 mln osób, a prawie 31,3 tys. chorych zmarło.