Newsy

Alternatywa dla inwazyjnych zabiegów. Zmarszczki wygładzić mogą nici liftingujące

2014-03-19  |  06:30
Mówi:Mariusz Kaczorowski
Funkcja:lekarz medycyny
Firma:Medycyna Estetyczna Em-Med
  • MP4
  • Lifting za pomocą nici PDO to szybka, bezbolesna i niemal bezinwazyjna metoda korygowania niedoskonałości skóry. Umożliwia uniesienie zwiotczałych fałdów, ujędrnienie wybranych okolic i wygładzenie zmarszczek. Stosuje się ją w celu odmłodzenia skóry twarzy, szyi, dekoltu, brzucha, pośladków i nóg. Powrót do normalnego funkcjonowania jest możliwy bezpośrednio po zabiegu, a efekty liftingu utrzymują się ponad półtora roku.

    Współczesna chirurgia plastyczna rozwija się w kierunku metod coraz mniej inwazyjnych i ryzykownych. Jedną z takich procedur jest lifting za pomocą wchłanialnych nici z polidioksanonu, zwanych nićmi PDO. Zabieg umożliwia uniesienie zwiotczałych fałdów oraz ujędrnienie skóry.

    Bardzo spektakularne efekty uzyskuje się w okolicy drugiej brody, żuchwy i czoła. Nici można stosować również na inne elementy ciała poza twarzą. Dość modne są okolice pośladków. Efekt podporowy widoczny jest praktycznie bezpośrednio po wykonaniu zabiegu. Natomiast rewitalizację skóry można zaobserwować po około dwóch miesiącach – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle lek. med. Mariusz Kaczorowski z gabinetu Medycyny Estetycznej Em-Med.

    Oprócz skóry twarzy i pośladków, nici PDO stosuje się również w liftingu szyi, dekoltu, brzucha oraz nóg. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Nić, wprowadzona w wybraną okolicę ciała za pomocą cieniutkiej igły, lekko napina zwiotczałą skórę. Dodatkowo, obecność polidioksanonu w tkankach stymuluje wytwarzanie naturalnego kolagenu i elastyny. Substancje te są odpowiedzialne za elastyczność skóry, a ich ubytek powoduje powstawanie zmarszczek.  

     – Jest to zabieg dla osób między 30. a 55. rokiem życia. Praktycznie w 95 procentach przypadków po liftingu można wrócić do pracy. Oczywiście czasami zdarza się, że powstanie zasinienie na skórze, które znika po kilku dniach – dodaje Mariusz Kaczorowski.

    Efekt zabiegu nie jest trwały, ponieważ nić polidiaksonowa wchłania się po około 7-8 miesiącach. Ujędrnienie i wygładzenie zmarszczek utrzymuje się jednak przez ponad półtora roku. Zazwyczaj nie ma przeciwwskazań do ponownego wykonania liftingu.  

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Żywienie

    Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

    Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.

    Handel

    Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

    Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.

    Moda

    Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

    Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.