Newsy

AniKa Dąbrowska: Te święta będą dla nas wszystkich bardzo trudne. Musimy wspierać się nawzajem i dbać o siebie

2020-12-22  |  06:16

Zwyciężczyni drugiej edycji programu „The Voice Kids” zamierza spędzić tegoroczne święta w gronie najbliższych. Zaznacza, że druga fala pandemii zweryfikowała plany bożonarodzeniowe znacznej części społeczeństwa. W konsekwencji dla wielu Gwiazdka nie będzie tak radosna jak przed laty. AniKa Dąbrowska patrzy jednak w przyszłość z optymizmem. Wierzy, że już niedługo sytuacja na świecie się poprawi i wielopokoleniowe rodziny będą mogły spotkać się przy wspólnym stole.

W tym roku szczególnie ważna jest wzajemna życzliwość i serdeczność. Wokalistka zaznacza, że chociaż nadchodzące święta Bożego Narodzenia z powodu rozprzestrzeniającego się wirusa będą specyficzne, nie powinniśmy się załamywać.

– Myślę, że te święta będą dla nas wszystkich bardzo trudne, ale musimy sobie jakoś poradzić. Musimy wspierać się nawzajem, dbać o siebie. Damy radę to wszystko przetrwać i wierzę, że następne święta będą już dużo lepsze – mówi w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle AniKa Dąbrowska.

Zwyciężczynię drugiej edycji programu „The Voice Kids” czekają miłe chwile spędzone z rodziną. Celebrować zamierza w tradycyjny sposób wraz z najbliższymi. Zaznacza, że wspólne śpiewanie kolęd jest dla niej bardzo ważne i już nie może się go doczekać.

– Święta spędzę w gronie rodziny, z siostrą, bratem i rodzicami. Będzie bardzo klimatycznie. Chcemy kolędować, bo bardzo to lubimy. Mam nadzieję, że nie odczujemy tego, że te święta są troszeczkę inne – podkreśla.  

Wokalistka tłumaczy, że w obecnej sytuacji trudno jest tworzyć długoterminowe plany. Dlatego nie zamierza wybiegać myślą w daleką przyszłość. Na razie skupia się na najbliższych tygodniach. Ma nadzieję, że 2021 rok przyniesie wszystko, co najlepsze i pozwoli zapomnieć o złych chwilach i lęku.

– Jeszcze nie mam planów na Nowy Rok, zobaczymy, jak to wszystko się poukłada. Myślę, że spędzę go z rodziną albo przyjaciółmi. Mam jednak nadzieję, że następny rok będzie dla nas bardziej przychylny – dodaje AniKa Dąbrowska.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Roche

Jedynka Newserii

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Edukacja

Polacy opracowują aplikację do tłumaczenia języka migowego. Rozwiązanie ma być gotowe za rok

Głusi bardzo często doświadczają wykluczenia z uwagi na bariery komunikacyjne. Niski stopień znajomości polskiego języka migowego, zwłaszcza w urzędach, ochronie zdrowia i szkołach, sprawia, że Głusi mają problemy z dostępem do nauki, usług zdrowotnych czy z załatwianiem spraw urzędowych. Tworzona przez polski start-up aplikacja Gesture To Speech (GTS) ma pomóc rozwiązać ten problem. Rozwiązanie z pomocą kamery w telefonie i sztucznej inteligencji przetłumaczy zarówno gesty języka migowego na napisy, jak i mowę na gesty wyświetlane w formie awatara.

Moda

Ewa Kasprzyk: Nie mam czasu na bawienie się modą. Czasami lubię założyć coś, co wykracza poza schematy zarezerwowane dla pewnego wieku i dla pewnych kobiet

Zdaniem aktorki ubrania w stylu sportowym są nie tylko wygodne, ale także doskonale maskują niedoskonałości sylwetki i odejmują lat. Z tych względów najczęściej je więc wybiera i cieszy się, że w takich luźnych stylizacjach może zarówno wybrać się na zakupy, jak i wyjść na ulicę czy też na spotkanie ze znajomymi. Ewa Kasprzyk przyznaje również, że lubi łączyć na przykład styl sportowy z casualowym, a czasem jakimś nietuzinkowym zestawieniem zaskoczyć nawet samą siebie.

Ochrona środowiska

Polscy naukowcy mają pomysł na ograniczenie strat ciepła w budynkach. Opracowali technologię termoizolacyjnych pokryć do szyb

Od 10 do 50 proc. ciepła w gospodarstwach domowych ucieka przez okna. Rozwiązaniem nie musi być ich wymiana, ale specjalna powłoka, która zwiększy termoizolacyjność szyby. Fizycy z Polskiej Akademii Nauk opracowali folie pokryte nanowarstwami tlenku cynku z domieszką glinu, które mogą zmniejszyć utratę ciepła nawet czterokrotnie. Dzięki temu znacząco spadnie także wysokość rachunków za ogrzewanie. Nowe rozwiązanie ma być znacznie trwalsze i tańsze niż dostępne dziś na rynku folie.