Newsy

AniKa Dąbrowska: Te święta będą dla nas wszystkich bardzo trudne. Musimy wspierać się nawzajem i dbać o siebie

2020-12-22  |  06:16

Zwyciężczyni drugiej edycji programu „The Voice Kids” zamierza spędzić tegoroczne święta w gronie najbliższych. Zaznacza, że druga fala pandemii zweryfikowała plany bożonarodzeniowe znacznej części społeczeństwa. W konsekwencji dla wielu Gwiazdka nie będzie tak radosna jak przed laty. AniKa Dąbrowska patrzy jednak w przyszłość z optymizmem. Wierzy, że już niedługo sytuacja na świecie się poprawi i wielopokoleniowe rodziny będą mogły spotkać się przy wspólnym stole.

W tym roku szczególnie ważna jest wzajemna życzliwość i serdeczność. Wokalistka zaznacza, że chociaż nadchodzące święta Bożego Narodzenia z powodu rozprzestrzeniającego się wirusa będą specyficzne, nie powinniśmy się załamywać.

– Myślę, że te święta będą dla nas wszystkich bardzo trudne, ale musimy sobie jakoś poradzić. Musimy wspierać się nawzajem, dbać o siebie. Damy radę to wszystko przetrwać i wierzę, że następne święta będą już dużo lepsze – mówi w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle AniKa Dąbrowska.

Zwyciężczynię drugiej edycji programu „The Voice Kids” czekają miłe chwile spędzone z rodziną. Celebrować zamierza w tradycyjny sposób wraz z najbliższymi. Zaznacza, że wspólne śpiewanie kolęd jest dla niej bardzo ważne i już nie może się go doczekać.

– Święta spędzę w gronie rodziny, z siostrą, bratem i rodzicami. Będzie bardzo klimatycznie. Chcemy kolędować, bo bardzo to lubimy. Mam nadzieję, że nie odczujemy tego, że te święta są troszeczkę inne – podkreśla.  

Wokalistka tłumaczy, że w obecnej sytuacji trudno jest tworzyć długoterminowe plany. Dlatego nie zamierza wybiegać myślą w daleką przyszłość. Na razie skupia się na najbliższych tygodniach. Ma nadzieję, że 2021 rok przyniesie wszystko, co najlepsze i pozwoli zapomnieć o złych chwilach i lęku.

– Jeszcze nie mam planów na Nowy Rok, zobaczymy, jak to wszystko się poukłada. Myślę, że spędzę go z rodziną albo przyjaciółmi. Mam jednak nadzieję, że następny rok będzie dla nas bardziej przychylny – dodaje AniKa Dąbrowska.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Sztuka

Seriale

Anna Kraszewska: Budowanie mojej postaci w serialu „Pajęczyna” nie było łatwe. Byłam ubrana w prawdziwą twardą skórę sprzed kilku dekad i buty za duże o dwa rozmiary

W serialu „Pajęczyna” Anna Kraszewska wciela się w rolę Jagody, córki Teresy Titko (Anna Radwan), fizyczki i prawej ręki prof. Giedrowicza (Marek Kalita), który pracuje nad bombą termojądrową. Kobieta ginie w tajemniczych okolicznościach, a po latach jej siostra Kornelia (Joanna Kulig) chce się dowiedzieć, co się właściwie stało. Aktorka przyznaje, że ją samą na etapie czytania scenariusza ogarnęła niezwykła ciekawość i krok po kroku starała się rozwikłać zagadkę sprzed lat. Jej zdaniem poza ciekawą fabułą wartością dodaną tej produkcji są kultowe stroje, samochody, meble i inne rekwizyty, które przenoszą widzów w czasy PRL-u.

IT i technologie

Operacje raka prostaty przy użyciu robota chirurgicznego standardem w krajach zachodnich. W Polsce wciąż nie są refundowane

– W leczeniu raka prostaty technologia da Vinci tak naprawdę zastąpiła już inne metody – mówi urolog, dr Stefan W. Czarniecki z należącego do Grupy LUX MED Szpitala św. Elżbiety. Placówka już od kilku lat wykorzystuje roboty da Vinci w operacyjnym leczeniu raka prostaty, co wynika z dużych korzyści z tej metody po stronie lekarzy i pacjentów. Polska jest jednak w gronie niewielu państw, w których te zabiegi nie są refundowane. Na dodatek robotów wciąż jest stosunkowo niewiele, pozytywny jest jednak fakt, że z każdym rokiem rośnie zarówno liczba robotów, jak i operacji przeprowadzanych w ich asyście. W I kwartale br. polskie placówki zrealizowały ich łącznie 415, o 57 proc. więcej niż rok wcześniej.

Motoryzacja

Właściciele zabytkowych samochodów nie muszą ubezpieczać ich przez cały rok. Polisy krótkoterminowe nie zawsze są jednak opłacalnym rozwiązaniem

Na polskich drogach z roku na rok widać coraz więcej pojazdów na żółtych tablicach będących symbolem zabytkowego samochodu. Za takie z reguły uznaje się auta starsze niż 40 lat lub nieco młodsze, powyżej 25 lat, ale mające wartość kolekcjonerską. Według danych gromadzonych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców w Polsce zarejestrowanych jest ok. 7,5 mln pojazdów starszych niż 25 lat, a 2,5 mln z nich ma status „aktywny”, czyli wykazały w ciągu ostatnich sześciu lat jakiś objaw swojego istnienia. Pojazdy zakwalifikowane jako zabytkowe mogą liczyć na specjalne traktowanie przez ubezpieczycieli.